BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
U nějakých starších verzí se to prý dalo prolomit, ale novější už používají silnější šifrování a to je prakticky neprolomitelné.
Nejde mi o to prelomit sifrovanie, skor o obidenie. Shadow copy vyzerali bty nadejne, nasiel som vsetko, vsetko vyzeralo byt ok, ale vsetky subory su poskodene, pravdepodobne prepisane alebo tiez zakryptovane. Takze tudy cesta nevede.
Celkom ma pbavil podpora Esetu, ktora si povzdychla, ze toho maju teraz vela (virus sa dostal cez aktualizovanu verziu NOD8) a ze ak este mam vzorku nech im ju poslem.
Virus samotny nebezpecny nie je, lahko sa odstranuje, nijako sa nebrani, ale to co sposobi ma zajima a hlavne ako to osetrit.
• S velkou, vysokou "Efektivitou", semi podarila drtiva vetsina infektovanych nebo sifrovanych, zmutovanych souboru opravit s : <Kaspersky RectorDecryptor>
Velka vyhoda je, kuprikladu kdyz maji soubory, stejnou priponu treba .36xbn tak je opravy nasupu bez toho delat soubor po souboru, za zkousku to stoji a neni tezky na ovladani.
• Voilà : http://support.kaspersky.com/viruses/disinfection/ 4264#block2
Samozrejme nastroju ma vice (KAS).....
[img=/file/view/21517-pour-le-fleg-png]http://pc.poradna.net/file/view/21517-pour-le-fleg -png[/img]
Opat ruka rychlejsia ako hlava;o)?
Dik za tip, ale toto nie je Rector virus, ale CTB locker a liek na to nema ani Kaspersky. Pri clanku z 29.1.2015 je odporucanie zalohovat svoje subory (vcera;o)), map zapnutu ich online ochranu a ked uz ste nakazeny a chcete svoje subory tak musite zaplatit. Bohuzial vsetky velke antivirove firmy tvrdia nieco podobne.
Hm sranda ten hajzlik nejako znefunkcnil aj Thunderbird profil aj ked netusim ako. Jediny zacryptovany subor podla koncovky je len volitelny cert_override.txt, ktory by nemal mat vplyv na spustenie profilu. Napriek tomu Thunderbid po nacitani tohoto profilu nevidi ziadne mailove konta a chce vytvorit nove.
Edit: Aha tak este telemetry.failedprofilelocks.txt je kryptovane