BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zvládnul by to slušný router...
Mikrotik zvládne měřit objem dat, klidně i na jednotlivých zařízeních.
Objem dat ovšem nerovná se čas strávený na internetu. Když nechám stahovat instalační DVD debianu, tak tím ve stahování spolehlivě vyhraju a přitom mužu být třeba na výletě, protože to prostě stahuje samo. Když někdo bude celý den viset na debátách nebo poradně, tak to v objemu dat bude takové malé prd.
hmm, pravdu díte...
Mikrotik zvlada sledovat nejen objem dat, ale i straveny cas. Pouziva se to napr. v internetovych kavarnach pro utvovani.
Tady je několik programů pro sledování aktivity na PC myslím že si z nich vyberete http://technet.idnes.cz/spocitejte-si-kolik-casu-p rosedite-u-pocitace-a-co-delate-nejcasteji-11r-/so ftware.aspx?c=A080516_223338_software_dvr