Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zavináč nefunguje.Notebook

Zavináč
Symbol “@” je nazývaný zavináč. Používá se zejména v elektronické komunikaci probíhající prostřednictvím psaní e-mailů. Zavináč v elektronickém dopise odlišuje název konkrétní mailové adresy v rámci e-mailu, který je součástí příslušné domény nebo i subdomén.

Jak napsat zavináč

Než začnete psaní zavináče zkoušet, najeďte kurzorem a klikněte do textového pole, kde chcete, aby se zavináč zobrazil.

Existuje několik způsobů jak můžete zavináč napsat. Záleží na nastavení jazyka a klávesnice, které používáte, a na rozložení znaků na vaší klávesnici. Z níže uvedených způsobů vám tedy nemusí fungovat všechny.

kombinace kláves pravý [alt] + [v] - napravo od mezerníku se zpravidla nachází klávesa s označením [alt] nebo [alt gr], bez ohledu na označení se jedná o pravý [alt], jehož stiskem spolu s klávesou [v] (která se nachází hned nad mezerníkem obklopená klávesami písmen c, f, g, b) byste měli docílit zobrazení zavináče na vaší obrazovce.

varianta [alt] + [6] a [4] - použití kódování ASCII tabulky, kde má zavináč přiřazenu hodnotu 64. V tomto případě je potřeba stisknout klávesu [alt] nacházející se nalevo od mezerníku, držet ji stisknutou a vyťukat číslo 64 tak, že nejdříve na numerické klávesnici zmáčknete číslici 6, kterou následně uvolníte, pak totéž uděláte s číslicí 4, kterou po té rovněž uvolníte, na závěr pustíte klávesu [alt] a zavináč by měl být zobrazen. Pozor, na laptopu se numerická klávesnice obyčejně nenachází tak, jako u běžných klávesnic.

EN [2] - přepnete-li se do anglické klávesnice, což lze často docílit současným stisknutím a následným uvolněním kláves [shift] + [alt], pak můžete docílit jednoduchého zobrazení zavináče pomocí klávesy [2], kterou na české klávesnici píšete písmeno [ě]. Po té lze na českou klávesnici přepnout stejným způsobem pomocí [shift] + [alt].

UK [§] - na britské klávesnici se zavináč píše stiskem tlačítka [' @] spolu s klávesou [shift]. [Shift] se mačká jako první. [' @] se nachází v pravé části klávesnice, od dvě tlačítka napravo od klávesy písmene [L], tedy jako český [§]. Máte-li náhodou nastavenu britskou angličtinu nebo používáte-li počítač ve Velké Británii.

[ctrl] [alt] + [v] - další možností je stisknout současně klávesy [ctrl] a [alt] nalevo od mezerníku, a poté stisknout klávesu písmene [v]. V některých softwarových aplikacích tím můžete namísto zobrazení mezerníku spustit předprogramovanou klávesovou zkratku a vykonání její funkce.

v Linuxu - máte-li namísto Windows operační systém Linux, tak na české klávesnici většinou funguje psaní zavináče pomocí stisknutí pravého [alt] a klávesy [ě 2].

v operačním systému MacOS X se zavináč píše pomocí stisku klávesy [alt option] a klávesy [ě 2].

ve Windows - pokud máte na svém počítači některou z verzí operačního systému Windows a zároveň vám nefungoval žádný z předchozích způsobů, tak postupujte následovně: vlevo dole na obrazovce stiskněte “Start”, najeďte na “Všechny programy”, dále “Příslušenství”, “Systémové nástroje” a klikněte na “Mapa znaků”. V zobrazené mapě znaků najděte zavináč “@” a stiskněte nejdříve “Vybrat” a následně “Kopírovat”. Pokud jste zavináč v mapě znaků nenalezli, tak musíte nejprve změnit písmo na sadu, která zavináč obsahuje, například písmo Arial. Po té co máte zavináč zkopírovaný, tak je uložen v paměti počítače a vy můžete přejít do aplikace, kde jej chcete v textovém poli nebo formuláři použít. Najeďte si na příslušné místo a zavináč uložený v paměti počítače vložte, například pomocí stisknutí klávesy [ctrl] a následně klávesy [v].

když vše selže, ale máte připojený internet a k dispozici internetový prohlížeč - vyhledejte v Google.cz nebo na Blackle.cz či na Seznamu nějakou stránku na které je zobrazen zavináč (například na “www.jaknapsat.cz/zavinac”), tak zavináč označte myší a zkopírujte jej pomocí stisku [ctrl] + [c] a pak jej vložte kam potřebujete pomocí [ctrl] + [v].

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny