Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Robím niečo na PC a zrazu na monitore NO SIGNAL, no PC beží dalej/pri vypnutí HDD píska

Na začiatok by som začal asi tým, že som dal 2 otázky do jedného vlákna. Týka sa to jednej zostavy(novej)...

PC zostava:
CPU: AMD A6-6400K APU with Radeon HD Graphics, MB: ASUS A88XM-PLUS, RAM: Kingston HyperX Fury 8GB, zdroj: Corsair VS650, HDD: WD Blue 1000GB, monitor: Samsung S22D300..

1) mám taký problém, že ked niečo robím na počítači, tak sa mi zrazu sám od seba vypne monitor. No PC beží dalej(ventilátory sa točia, HDD hučí..). Síce mi to nerobí až tak často, cca 1 mesiac. Dané PC je nové(mám ho od novembra 2014). Včera sa mi to stalo 3-krát a dosť mi to vadí. Prvý a druhý krát sa mi to stalo pri hraní(ani nie tak náročnej CoD4MW). Vtedy som to ako tak neriešil, lebo som to dal za vidu vysokým teplotám. No včera som len pozeral video na YB a zrazu na monitore NO SIGNAL. Tak neviem. Pritom teploty mám OK...
-normál: 37°C
-záťaž: 48°C
-malware tiež nemám a monitor mám na VGA. A uisťujem vás, že je dobre zapojení, t.j. skrutky sú poriadne zašrubované..vôbec neviem čo s tým..
__________________________________________________

2) mám pevný disk Western Digital Blue 1000 GB. Môžem na začiatok povedať, že ide úplne normálne. Pri štarte počítača(Windows nabehne do 25 sekúnd), aj pri čítaní(pomerne rýchlo), aj reštarte, no ked dám PC vypnúť, tak ako keby "zapíska" - vid príloha. Dal som ho aj otestovať HD Tune 2.55, či nemá vadné bloky, no tabuľka je celá zelená..pls čo mám robiť? Vrátiť?
Je to "pískanie" normálne?

Ked to zhasne, tak funguje este numlock?
Moze byt problem v grafike, alebo aj kabel k monitoru povytiahnuty alebo zhnita redukcia z DVI. Ak nefunguje numlock tak problem je samotne PC (zdroj, doska, apod, moze byt aj grafika) alebo aj napr. nejake blbe ovladace.

Fukcnost PC nezavisi od dotiahnutia nejakych skrutiek. Dal si napr. pod dosku distancky len na spravne miesta? Zapojil si dodatocne napajanie kompletne do zakl.dosky aj do grafiky?
Ked nic nepomoze skusil by som aj iny zdroj na test, a ak ani to tak inu grafiku na test.

2.) mp3 som nepocuval ale je normalne ze disk po vypnuti "dobieha", co znie jak pristavanie stihacky.

Ked to zhasne, tak funguje este numlock?

-to neviem - neskúšal som. Ked mi to o mesiac vypadne 4-krát tak ti dám vedieť. A počkaj, ako to vlasne myslíš? Ved na monitore nemám nič..alebo ty myslíš len či mi pri stisknutí NumLock svieti/nesvieti na klávesnici tá diódka?

Fukcnost PC nezavisi od dotiahnutia nejakych skrutiek

-to mi je jasné, no trochu som googlil, a tiež som našiel podobné fóra. Nič za rozumné rady tam neboli..len niečo v štíle:"máš poriadne dotiahnutý VGA kábel, nemáš v PC malware, vysoké teploty..?"

Dal si napr. pod dosku distancky len na spravne miesta?

-tomu nerozumiem, čo sú "distancky"?Ja som pod dosku nič nedával..

Zapojil si dodatocne napajanie kompletne do zakl.dosky aj do grafiky?

-24 pin konektor by som povedal, že áno. No úplne do konektora ho nedokážem vtisnúť. Medzi konektorom zdroja a konektorom dosky je cca 1/2 mm voľného miesta - taká malá medzierka. To mi tiež príde čudné. Dosť silno som ho tam tlačil, no keby som to skúsil znovu a ešte silnejšie tak asi by som tu dosku zlomil. Samozrejme som ten konektor nepripájal už ked bola doska prišrúbovaná..v mieste kde je 24-pin konektor niesú žiadne skrutky - doska sa tam ohýba. No podložil som pod to diskety a skúsil trochu silnejšie prilačiť, no stále nejde...
- prídavné napájanie som nezapájal. Netreba. Mám APU. Či?

mp3 som nepocuval ale je normalne ze disk po vypnuti "dobieha", co znie jak pristavanie stihacky.

-hmm, pls, stiahni si to vypočuj. Je to krátke a chcem vedieť, čo si o tom zvuku myslíte. A zaujíma ma to hlavne preto, lebo podobné zvuky vydával môj starší extérny, ked blbol..

Ano myslim numlock LED.

Distancka je distancny stlpik asi pol centimetrovy. Pod doskou byt musia, a len tam kde ma doska dieru. Ked si ich tam nedal tak si to uz cele asi znicil :)

Dodatocne napajanie (4pin alebo 8pin nedaleko CPU) musi byt zapojene zo zdroja do zakl dosky vzdy. Aj do grafiky(ak ma grafika na to konektor). Nejakych pol milimetra medzeru neries (prip. pozeraj poriadne ci zaklapka na vonkajsej strane konektora nedosada o nejaku suciastku apod, prip. skus to dat von a skontrolovat piny konektora ci tam neni nieco divne)

P.S: mp3 si vypocujem az neskor ked budem doma.

Distancka je distancny stlpik asi pol centimetrovy. Pod doskou byt musia, a len tam kde ma doska dieru. Ked si ich tam nedal tak si to uz cele asi znicil :)

-aha, už viem, čo to je. Len som nevedel, že sa to tak volá. Pod doskou samozrejme sú, a na správnych miestach.

Dodatocne napajanie (4pin alebo 8pin nedaleko CPU) musi byt zapojene zo zdroja do zakl dosky vzdy

-no to sme sa trošku nerozumeli. Prídavné napájanie CPU mám zapojené...

Aj do grafiky(ak ma grafika na to konektor).

-nemám grafickú kartu. Pokiaľ viem, tam sa pripája 6-pin PCI konektor. Ten sa pripája priamo na grafickú kartu..Čo sa týka toho prídavného napájania, tak ja mám len jeden 4-pin na doske - ten je pripojený a je to na CPU.

distancky - distanční sloupek.
Vypadá to takto: http://www.bucek.name/cenik/distsloupky.dat/sloupm 6-f.jpg
Slouží to k tomu aby se deska nedotýkala plechu, pokud je plech lakovaný tak je zde ještě šance na přežití.
Nechce se mi ale moc věřit, že by bylo možné přišroubovat desku bez sloupků.
Nebyly již v bedně předem osazeny?
V tvém případě to doporučuji zkontrolovat :D

A?! A co s pidiobrázkem z nějakého webu? Hlavně když jste se urputně kasal: "...Pod doskou samozrejme sú, a na správnych miestach..." s mezi řádky: "...co si myslíš, vole?!..." Možná bylo lépe nechat HW zkompletovat někoho, kdo má jemnou motoriku a koordinaci rukou a očních čidel na úrovni aspoň šestiletého hocha z dob před třiceti lety. A předejdu dotazu v novém vláknu. Ano, špatně namontovaným kovovým distančním sloupkem lze základní desku i zničit. A pro sichr: "Proč? Kovy jsou obvykle dobré vodiče. A GND je na kostře skříně."

Ked sem furt čítam, ako ty uštipačne, dementne a povýšenecky odpovedáš tazateľom(nielen mne)na NORMÁLNE položené otázky..tak ja neviem neviem..niekedy vážne začítam pochybovať o tvojom mentálnom stave..Bohužiaľ, nie každý má to šťastie a narodí sa zdraví..;-)

-ale NIE..bolo to inak. Ked si bol ešte malý(čo bolo pred cca 2 rokmi)a hral si sa v pieskovisku, tak ti určite hodili nejaký zlý chlapci veľký šuter do hlavy..od vtedy si taký..ako to slušne povedať..- proste si iný!

diki moc,

no ked som sa vtom vŕtal..tak som svojím "ostrozrakým okom" uvidel niečo "podozrivé" priamo na doske..vid fotka príloha..

-neviem, či to má s tým niečo spoločné no ako vydíš je tam niečo ako "nitka"..ked som to bližšie preskúmal. Tak to má nejaké vlákienka..a je tam akoby prilepená..tak neviem. A nechcel som do toho vŕtaľ ešte viac lebo všimol som si to až vtedy, ked už som to zložil a PC bol zapnutý..

v biose default settings

-skúšal som

flashni si najnovsiu verziu biosu

-to som neskúšal, a ani nechcem! Ved verzia BIOSu je len aktualizácia. Používa sa to v tom najkrajnejšom prípade, ked úplne nový procesor nepodporuje nainštalovanú verziu BIOSu od výrobcu. Ja mám v1002. A nemyslím si, že by mi trebalo update. Súčasný procesor je kompatibilný s tou mojou verziou, či nie? Alebo je snáď problém v BIOSe?

ak mas nahodene tie extra utility od asusu, tak sa ich zbav (AI suite, USB3 boost, Disk Unlocker, ...)

-s toho všetkého mám akurát len ten AI Suite - a prečo sa ich mám zbaviť? Robia snáď niečo zlé?

pouzi najnovsie ovladace na VGA

-ovládače na grafiku mám aktualizované..

BIOS treba aktualizovat ak mas problemy a ak je pre tu dosku na webe novsi.

Cinske utility robia vzdy nieco zle, lebo cinan :)

Ovladace stiahni rucne z webu vyrobcu grafiky, pre spravne windows, a rucne odinstaluj najprv vsetky co mas teraz ( v ovl.panely-programy), restart a nainstaluj tie rucne stiahnute. Nepouzivaj aktualizatory ani windowsupdate na ovladace a podobne. Preistotu, aby si vedel ze mas spravne a ne nejake co nejaky blby program kdesi vyhrabal.

Ovladace k doske (chipset) si nainstalil?

Mas sice pravdepodobne nejaky HW problem ale tieto veci treba skusit.

BIOS treba aktualizovat ak mas problemy a ak je pre tu dosku na webe novsi.

-aha, no ale neviem neviem, keby som mal 101% istotu, že problém je vtom BIOSe, tak ho budem aktualizovať aj dnes. No vraj ak sa to nepodarí, tak je doska v p... .

Ovladace k doske (chipset) si nainstalil?

-nainštaloval som všetky ovládače z cédečka, čo bolo ku doske..

Mas sice pravdepodobne nejaky HW problem

-obával som sa, že to povieš..:-/
-nevieš čo by to mohlo byť? Grafika, teda procesor?

Chod na web vyrobcu dosky a nainstaluj aktualne ovladace chipsetu z webu vyrobcu dosky. Potom rucne tie od grafiky jak som pisal. BIOS skus updatnut priamo v BIOSe urcite je na to moznost (subor biosu ulozit na nejaky USB stick).

Kontroluj aj kontakty toho kabla do monitora, kludne to moze byt kablom. Ak ten numlock potom funguje (to treba skusit a podla toho potom nieco usudzovat).
Ked to zhasne skus kabel monitora vytiahnut a znovuzastrcit, ak pouzivas nejaku redukciu z DVI na VGA tak ju vymen (byvaju nahovno) apod.
P.S. vadne moze byt cokolvek, aj v PC (zdroj, grafika, doska), alebo kludne aj v monitore alebo kabli, alebo len nejake blbe ovladace, z popisu zavady sa neda zatial usudzovat nic konkretne.

Nerobi mu co? Kamos ma trebars inu dosku, alebo ine windows, alebo iny kejs a nepocuje to. Ine Win mozu poslat disku sleep predtym jak vypnu napajanie a podobne, potom platna nespomaluje s takym zvukom, disku je to ale uplne jedno.

P.S: tie ovladace si uz nainstalil vsetky z webu vyrobcu dosky?

dobre, takže disk OK, no nebol by nato nejaký freeware? A ešte k tomu Windows...Já mám OS Windows7 Home Premium. Chceš tým povedať, že ak by som preinštaloval na W7 Proffesional, alebo Ultimate, či dal Windows 8, tak by to nerobilo? Lebo kamoš má tiež W7 Home Premium a dosku ASUS A88XM-A - čo je veľmi podobná..A ten zvuk je reálne oveľa hlasnejší ako na tej nahrávke. Pri vypnutí je to dosť hlasné. Kamošovi to nerobí celkom určite, lebo keby hej, tak by som to na 101% počul aj keby som bol vo vedľajšej miestnosti..

MM..,

spomínal si niečo o tom NumLock-u, či pri výpadku monitora - NO SIGNAL tá LEDka na klávesnici svieti/nesvieti. Mne ešte našťastie monitor nevypadol, len ma to tak zaujíma. Mohol by si mi to nejako vysvetliť, že ako konkrétne postupovať, ked napr. LEDka svieti, a naopak ak nesvieti? Predpokladám, že ak svieti, tak je asi hardvér PC OK..či ako to je?

Spravny sposob je presne ten ktory je popisany v tom stiahnutom baliku v nejakom subore readme apod. Robit to z windows neni moc dobry napad, ale zavisi jake moznosti su v danom baliku BIOSu, niekedy tam je len utiltia pre win.
P.S. vacsinou sa da BIOS updatnut z prostredia BIOSu, ale ak to ma aj updatovat ME, tak musis citat presne co mas robit ptz to je zlozitejsie.
P.S.2. jaj to je AMD? Tak to nema ziadne ME takze zvycajne sa to da updatovat z prostredia BIOSu.

Teraz, po dlhšom čase, čo šlo vš. OK mám ZASE nejaký (drobný)problém. Tentokrát sa to asi netýka pôvodnej otázky s tým "NO SIGNAL", ale s niečím podobným. Ide o režim spánku..na počítači nerobím nič, automaticky sa to po nejakom čase..10 min. prepne do režimu spánku(monitor sa vypne). A potom, ked ho chcem následne s toho "spánku" prebrať sa nestane NIČ. A tým "NIČ", myslím fakt nič. Len pohnem myšou, monitor sa zapne, ale nenabehne do Windows, ale ukáže len čiernu obrazovku(sivú - podsvietenú). No pritom na monitore je nejaký signál, pretože jednak to tam není napísané a po druhé..Windows ešte beží. NumLock, CapsLock fungujú, a čo je natom asi najzaujímavejšie > do Windows sa normálne dostanem stlačením Ctrl+Alt+Delete. Potom ide vš. normálne.

Ešte chcem pripomenúť. Nieje to ASI HW chyba(aspoň dúfam), pretože mám čerstvo preinštalovaný Windows(z Home Premium na Ultimate W7)..pls poradte, už ma tie moje problém fakt privádzajú do šialenstva!

Toto moze robit napr. nejaky nespravny ovladac grafiky, instaloval si tam jaky odkial? Alebo nenainstalene ovladace chipsetu alebo niecoho ineho. Moze to byt aj vada v HW ale to aztak nepredpokladam, alebo aj v BIOSe nejaky problem. Updaty Win mas vsetky?
Vseobecne je najlepsie nepouzivat vobec sleep, si to nastav nech sa to vobec nesleepuje. Normalny PC nema vyznam sleepovat. Nastav tam hibernaciu po hodine apod, keby si to zabudol vypnut, z hibernacie taketo problemy nehrozia (aspon teda nemali by). BTW. po 10minutach si nastav len vypnut monitor, a ne sleep.

Ten BIOS si teda vtedy pred 2mesiacmi nakoniec updatol?

ovládač grafiky som inštaloval s DVD disku, ktorý bol dodávaný s grafickou kartou(MSI R7 260X 2GD5 OCV1). A AMD chipset driver je samozrejme nainštalovaný. No ako píšem, len včera som preinštaloval Windows na Ultimate verziu. Samozrejme na čisto. Predtým šlo vš. normálne. A Windows normálne ide cez Ctrl+Alt+Delete..

>ANO. BIOS som úspešne updatol na najnovšiu verziu..

Ultimate verziu si si kupil? Ak ne, tak nejaky zavireny warez Win z ulozto sformatuj a nainstaluj tam nieco nezavirene.

Ovladac grafiky instaluj z webu vyrobcu grafiky (msi.com alebo www.amd.com), ne z nejakeho stareho DVD. Je ale nutne nainstalit aj ovladace k doske z webu vyrobcu zakl.dosky.

P.S. nechapem naco ti je ulimate, ked ZIADNU z jeho navyse-funkcii urcite vzivote nepouzijes, akurat si si rozdrbal funkcny povodny Windows.

nechapem naco ti je ulimate, ked ZIADNU z jeho navyse-funkcii urcite vzivote nepouzijes, akurat si si rozdrbal funkcny povodny Windows.

To nechápem ani ja. Len som sa s ním chcel trochu oboznámiť. Že aké sú (ne)výhody. No ako vždy, prišli iba komplikácie. Každopádne vďaka za reakciu. Reinstall-nem to späť na Home Premium. Dúfam, že v tom problém nebude.

Neviem ktore win mas odkial (a ktore su ciste a ktore su nejake pripadne mozno zavirene), ale aj do tych home bude treba nainstalit ovladace k zakl.doske, a potom nejake aktualne ku grafike, ne stare z DVD.

Ultimate ma navyse bitlocker, moznost doinstalit MUI (moznost menit jazyk Win v ovl.paneloch), mozno server pre vzdialenu plochu, a este nejake blbosti neviem presne zhlavy.