Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno v čom sa dnes programuje

ahoj,

Pre začiatok hneť napíšem že osobne neprogramujem a ani sa programovať nechystám, pýtam sa kvôli školákovi ktorý na ďalší rok nastupuje strednú školu elektrotechnickú. Momentálne ho to dosť chytilo (pravdepodobne nie na dlho ale lepšie ako hranie PC hier) a chcel sa to okrajovo začať aspoň trochu učiť. No osobne neviem v čom sa dneska najčastejšie programuje respektíve v čom ma budúcnosť učiť programovať tak dúfam že by ste vedeli poradiť. Viem že je C,C++, java a tam asi moje znalosti končia :)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Medzi najlepšie platené pozície v našich končinách patria v tejto oblasti podľa mňa jazyky C/C++, Ja…
los 20.02.2015 21:18
los
takže podla toho čo čítam niečo od C# alebo od Java , v tom prípade asi skôr ta Java čo som pozeral…
miky265 20.02.2015 21:50
miky265
V kostce řečeno, je skoro jedno, v čem se bude učit, protože základem každého programu je algoritmus… poslední
Kachlík 21.02.2015 17:32
Kachlík

Medzi najlepšie platené pozície v našich končinách patria v tejto oblasti podľa mňa jazyky C/C++, Java a C# (poradie nie je podstatné). Ďalej medzi pomerne obľúbené patria jazyky Delphi a Python, ale toho je oproti tým predchádzajúcim menej. A nakoniec sú tu ešte jazyky ako PHP (a JS), ktoré sa ale platovo hýbu podstatne nižšie, pretože "PHP ovláda predsa každý".

Jazyky C# a Java sú si veľmi podobné, aj keď C# je lepšie navrhnutý a aj jeho ďalší rozvoj napreduje oproti Jave rýchlejšie. Jazyk C/C++ je náročnejší na zvládnutie, ale tiež sa určite oplatí sledovať veci, ktoré postupne pribúdajú v nových revíziách.

Každopádne, programovanie je hlavne o algoritmizácií, a je v princípe (takmer) jedno, na ktorom jazyku sa to naučí.

V kostce řečeno, je skoro jedno, v čem se bude učit, protože základem každého programu je algoritmus (postup vykonávání jednotlivých operací v rámci programu), a ten má daná nějaká pravidla, která se potom "jen převádí" do programovacího jazyka. Pokud nebude schopný vytvořit dobrý algoritmus, bude jen přepisovačem…

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru