Zalmann ZM600-GSII
Dobrý den, zakoupil jsem si zdroj 600w od firmy Zalmann u společnosti CZC.
Jakmile jsem dokončil zapojování kabelů v pc tak jsem, zastrčil kabel ze zdroje do zásuvky a zapnul zdroj a on mi hned vyhodil pojistky v domě, co s tím prosím, už si vážně nevím rady.
Co s tím ? Opravdu to chceš vědět ?
Vyhodil jsi nějakých 15 stovek, protože jsi koupil největší sračku na trhu.
Takže vrátit/vyhodit a koupit třeba nějaký SeaSonic ...
Takže radíš vrátit ok ? a nějaké další alternativy, které jsou podle tebe spolehlivější a neměli by mi dělat potíže ?
základní deska přišroubována s distačními sloupky? všechny konektory jsou zastrčeny správně?
pak reklamovat.
Měnils jen zdroj? Před tvou operací fungoval PC normálně?
Ano, všechno jede jak má na starém zdroji
Zapojils nový PSU stejně jak starý? Pokud jo, reklamuj.
Odpoj od zdroje všechny komponenty, nech jen třeba DVD mechaniku. Zastrč do zásuvky, sleduj jističe. Pokud nevyhodí, nahoď zdroj do provozu (zelený kabel s černým na konektoru k motherboardu). Pokud vyhodí, je to na reklamačku.
Mimochodem - vyhodí to jistič, nebo proudový chránič, IMHO proudový chránič, takže tam bude nějakej zkrat vůči kostře. Jinak by z toho lítaly blesky a smrdělo by to.
Jj. Chrániče jsou děvky. Na PC je vhodné použít zpožděné nebo žádné. Nové instalace TN-C-S jsou za trest (tam ty mrchy použít musíš).
Při sepnutí jedinýho zdroje to snad nevyhodí.
To jsou nějaký horký novinky s novými instalacemi a chrániči? Nemám přehled.
Na vstupu 100mA/0.4s, může být zpožděný. Dál klasika (nebezpečné a horší prostory 30mA/0.2s - každý zásuvkový okruh zvlášť). Vymyslel to magor. Bojuju s tím docela často. Obvykle /u nových instalací/ stačí vyměnit vstupní chránič za zpožděný a okruhy s velkým unikajícím proudem (klasika PC) nechránit. To norma dovoluje.
Nevím právě, jak dlouho už tohle platí. Já mám instalaci 7 let starou (novej barák) a mám jen jeden chránič, samozřejmě dle koupelny 30mA a skrz něj jde vše ostatní. Samostatně chráněný okruhy nemám a předělávat to rozhodně nebudu. Jedině kdyby byli výrobci spínaných zdrojů domluvený svině a vyhazovalo by to všechno všem.
Staré instalace používat můžeš (beze změny). Doporučuje se přetahat akorát koupelku a vsunout 30mA chránič (tedy udělat z TN-C TN-C-S) - ale je to jen na tobě. Když tě to ale zkope, pojišťovna nedá nic. BTW: mě tyhle zhůvěřilosti serou až tma, ale po třiceti letech (letos jsem obhajoval šestku a osmičku pojedenácté) ti něco v palici zůstane .
Tohle trochu nechápu, pokud to vztahuješ k mé osobě, resp. elektroinstalaci v mým bytě. Já právěže mám TN-S, je to novej barák podle norem platných v roce 2007. TN-C tu nemám.
Že starý elektroinstalace můžou zůstat v původním stavu (do rekonstrukce), to vím, předpisy se vztahují na nově vznikající/předělávané instalace. Myslel jsem to tak, že bych v případě potřeby přidal chrániče na jednotlivý zásuvkový/světelný okruhy. I když výrobci elektroinstalcí by byli nejraději, kdyby se musely dávat chrániče na každou zásuvku zvlášť (už jsem četl o takovým "doporučení"). IMHO to je už owerkill.
A nějaké jiné alternativy zdrojů, aby se mi už tahle zkušenost nestala ?
Nejspíš máš smůlu na vadnej kus, to se stává. Reklamuj, pokud budeš mít zájem změnit značku, tak Seasonic je dobrá volba (zdroje přímo vyrábí, nejen nálepkuje výrobky jiných).