Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zalmann ZM600-GSII

Dobrý den, zakoupil jsem si zdroj 600w od firmy Zalmann u společnosti CZC.
Jakmile jsem dokončil zapojování kabelů v pc tak jsem, zastrčil kabel ze zdroje do zásuvky a zapnul zdroj a on mi hned vyhodil pojistky v domě, co s tím prosím, už si vážně nevím rady.

Odpoj od zdroje všechny komponenty, nech jen třeba DVD mechaniku. Zastrč do zásuvky, sleduj jističe. Pokud nevyhodí, nahoď zdroj do provozu (zelený kabel s černým na konektoru k motherboardu). Pokud vyhodí, je to na reklamačku.

Mimochodem - vyhodí to jistič, nebo proudový chránič, IMHO proudový chránič, takže tam bude nějakej zkrat vůči kostře. Jinak by z toho lítaly blesky a smrdělo by to.

Na vstupu 100mA/0.4s, může být zpožděný. Dál klasika (nebezpečné a horší prostory 30mA/0.2s - každý zásuvkový okruh zvlášť). Vymyslel to magor. Bojuju s tím docela často. Obvykle /u nových instalací/ stačí vyměnit vstupní chránič za zpožděný a okruhy s velkým unikajícím proudem (klasika PC) nechránit. To norma dovoluje.

Nevím právě, jak dlouho už tohle platí. Já mám instalaci 7 let starou (novej barák) a mám jen jeden chránič, samozřejmě dle koupelny 30mA a skrz něj jde vše ostatní. Samostatně chráněný okruhy nemám a předělávat to rozhodně nebudu. Jedině kdyby byli výrobci spínaných zdrojů domluvený svině a vyhazovalo by to všechno všem.

Staré instalace používat můžeš (beze změny). Doporučuje se přetahat akorát koupelku a vsunout 30mA chránič (tedy udělat z TN-C TN-C-S) - ale je to jen na tobě. Když tě to ale zkope, pojišťovna nedá nic. BTW: mě tyhle zhůvěřilosti serou až tma, ale po třiceti letech (letos jsem obhajoval šestku a osmičku pojedenácté) ti něco v palici zůstane :-).

vsunout 30mA chránič (tedy udělat z TN-C TN-C-S) - ale je to jen na tobě.

Tohle trochu nechápu, pokud to vztahuješ k mé osobě, resp. elektroinstalaci v mým bytě. Já právěže mám TN-S, je to novej barák podle norem platných v roce 2007. TN-C tu nemám.

Že starý elektroinstalace můžou zůstat v původním stavu (do rekonstrukce), to vím, předpisy se vztahují na nově vznikající/předělávané instalace. Myslel jsem to tak, že bych v případě potřeby přidal chrániče na jednotlivý zásuvkový/světelný okruhy. I když výrobci elektroinstalcí by byli nejraději, kdyby se musely dávat chrániče na každou zásuvku zvlášť (už jsem četl o takovým "doporučení"). IMHO to je už owerkill.