BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Vadny kabel alebo sietovka.
V nēkterych prípadech postačí i UPdate driverú na LAN, nebo dezaktivováni a následovné zapojení určitého materiálu (pod win).
Ten kabel LAN/rj45 más odkud?
lan ma obecne kvalitnejsi a rychlejsi pripojeni, nezarusi se tak snadno a nevyzaruje zbytecne do prostoru.
wifi ma vyhodu v tom, ze nejsi vazan na jedno misto a nemusis resit kabely.
u stabilnich pocitacu bych dal prednost lan, pokud se ma pri pouzivani prenaset, nebo jsi na miste, kam kabel nedosahne, tak samozrejme wifi.
doma u NB pouzivam lan, protoze ho pouzivam vzdy na stejnem stole a stejne ho pripojuju do zasuvky kvuli nabijeni
stejnou rychlost mají jen papírově. preferuju lan.
když se gigabitová síťovka na dhcp včas nedomluví se 100mbit routerem, jde to změnit ručně:
správce zařízení - vlastnosti síťovky - rozšířené - link speed & duplex: 100mbit/full.