Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP a čínská vesnice..?

ahoj, potreboboval bych trochu pichnout s veci ktera rozhodne neni mym salkem kavy.
potreboval bych ponekud rozkodovat obsah nasledujiciho souboru "db_con.php"

<?
function db_connect(){
   $result = @mysql_pconnect("localhost","rybari","h63Vlmj");
	 if (!$result)
	   return false;
	 if (!@mysql_select_db("rybari"))
	   return false;

	 return $result;
}
?>

no a ted bych potreboval vjedit.. muzu si to vylozit ze je to takhle?? :

localhost =  uzivatelske jmeno k db
h63Vlmj   =  uzivatelske heslo k db
rybari    =  jmeno databaze

ten soubor je soucasti redakcniho systemu a predpokladam ze konfiguruje pristup k databazi. a ted se konecne dostavam k tomu co mne nejvic zajima. daji se pod jednou databazi provozovat dva RS? jenom skromnej dotaz nevedouciho jestli je to vubec mozny; prosim nekamenovat a dyz, tak jenom drobnym...

MySQL_PConnect

Tato funkce slouží k vytvoření persistentního připojení k databázi MySQL

MySQL_PConnect ([server [, uživatel [, heslo]]])

Pokud připojení k serveru proběhlo úspěšně vrací funkce identifikátor připojení, v opačném případě false.

Narozdíl od funkce MySQL_Connect nevytváří při každém volání nové spojení, ale nejdřív zjišťuje jestli již neexistuje připojení se stejnými parametry. Pokud ano, tak vrátí identifikátor existujícího připojení. Tím se skript zrychluje, protože se ušetří čas potřebný na vytvoření nového připojení k databázi. V případě, že PHP běží jako CGI-skript není možné vytvářet persistentní připojení (protože ukončení skriptu znamená i ukončení běhu PHP) a obě funkce pracují shodně.

Na jedné databázi může běžet třeba 10 redakčních systémů - podmínkou je rozdílné pojmenování tabulek, např. pomocí prefixu.