BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A máš dojem, že jeho potenciál nevyužíváš?
Ked som si meral na starom routery rychlost tak som mal 50mbit a ked si zmeram teraz tak mam nieco cez 30mbit..
odkud - kam to měříš?
z netu na pc? průchodnost to má prý 120mbit.
z netu na wifi? jaký máš režim wifi, přes kolik zdí, jak zarušeno?
v interní lan? já jsem jím uchvácen taky nebyl, ale nevím nakolik za to může můj levný nas zyxel, každopádně router zrovna měním za mikrotik.
Domáce routre nevyžadujú "špeciálne" nastavenie... Buď vieš ako ho nastaviť, alebo to niekomu zveríš - kto vie ako nastaviť...
Wifi sa nastaví jednoducho - zvolíš nezarušený kanál, nastavíš šifrovanie a heslo.
zvyšne nastavenia proste necha ako defaultne, a proste fakt tam stačí nastaviť to čo je psáno v manuály k danému wifi zariadeniu.
je to už přece jen letitý typ, nákup nebyl nejlepším rozhodnutím.
z domácích jednoduchých krabiček kdyžtak wdr3600, nebo perspektivnější "lowend" archer c2.
ale za tu cenu už je k dispozici gigabitový mikrotik.
kvůli tupějším ovladačům mobilů a tabletů nenechávat zabezpečení wifi na volitelné hodnoty, ale napevno nastavit wpa2 + aes.
zakázat zneužitelný wps/qss.
Nejen nastavit router, ale i klient. zařízení. V první řadě povolit 802.11n, Tedy povolit oba streamy (což si myslím, že je autimaticky) a povolit šířku pásma 40MHz - to často bývá zakázané. Tím docílíš těch teoretických 300Mbps. Počet streamů přesně násobí rychlost každého módu (72 - 20MHz, 150- 40 MHz) a dvojnásobná šířka pásma přibližně dvojnásobí rychlost. Praktické rychlosti samozřejmě se mohou lišit.
Áno a v silne zarušenom paneláku si potom môže obuť "bačkúrky" a ísť radšej pozerať TV...