BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
ne.
moc díky za odpověď bohužel jsem se toho bál a nějak to i čekal, jak říkám přišel jsem o nervy.
předpokládám tedy že musím mít toto zapojení??
wGq
a záleží pouze na správném nastavení routerů ?
ano, to bude ok.
wr743 by mohl být zapojen i jako switch bez wan, všechny pc by na sebe mohly vidět, ale třeba to chceš mít úmyslně oddělené.
(celou síť by řídil první router, podle mac adres jde rezervovat ip adresy krámů: ~192.168.1.1xx 1.patro, ~192.168.1.2xx 2.patro)
Místo první rozdvojky dej router.
Místo obou routerů dej switche, pokud ti nebude stacit pocet zasuvek v prvnim routeru. Pokud staci, pak prvni switch nepotrebujes.
Říká se ,že gigabit ethernet je možné provozovat jen v point to point režimu (tedy, že rozbočovače na úrovni drátu nejsou povolené) co je na tom pravdy?
a co je účelem? O jaký jde síťový prvky? Nějaké domácí křápy asi nemají konfigurovatelné porty...
ne.