BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Se špatným skenerem je to jako se špatnými a levnými brýlemi, taky jenom strádání.
Smysl má zaměřit se na kvalitu a rychlost skenování. Předchozí příspěvek je zavádějící.
Nutné je si připlatit a zajímat se např. o Canon CanoScan 9000F Mark II. V tomto případě se za kvalitu platí a není tomu vyhnutí.
á, pán je odporník.
FYI: filmy nemá smysl skenovat na žádném flatbedu, protože nemají pořádnou optiku. Připlácet za nesmysl jako je ta CS9000 je klasické nepochopení toho, jak se profesionálně skenují filmy. CS9000 je dobrý pro DTP na skenování papírových předloh. Na filmy je pouze podprůměrný, protože žádná pohybující se hlava nebude při (potřebných) vysokých DPI přesná (takže bude docházet k distorzi obrazu), ani rychlá.
presne tak
jsem se docela zasmal, ale tak porad bude mit dobrej skener na skenovani papiru a po vyzkouseni zacne setrit na poradnej skener na filmy. Pokud teda pochopi, ze to zarizeni proste filmy dobre skenovat z principu nemuze a nekoupi si nejaky dalsi na zaklade recenzi na heurece.