BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Najlepšie cez digitálny (DP, HDMI, DVI). Dôležité je vedieť akými výstupmi disponuje grafická karta a akými vstupmi monitor...
karta i monitor maji dvi i hdmi... jejich kvalita je stejna ?
+- ano, cez hdmi môžeš preniesť do monitora aj zvuk (zrejme Ti netreba)...
to neni potreba, jen me zajimalo co dokaze prenest "hezci" obraz.
Dekuji
Oba přenášejí shluk "jedniček" a "nul" a jejich "krása" je stejná. Co vás to ve školách v hodinách věnovaných výpočetní technice vůbec učí?
Tak napr. mna ucili ze jak sa zapina PMD 85. Alebo to bol didaktik alfa, uz mi to nejak vypadlo
K dotazu: DVI ma stabilnejsie konektory. Ak nahodou je monitor nejaky s vyssim rozliseniom jak 1920x1080, tak moze byt rozdiel v max. podporovanom rozliseni, v zavislosti od rozhrania.
Opravdu Didaktik Alfa? Ten jsem nikdy neviděl, je pravda, že se údajně používaly jen na školách, v domácnostech byl rozšířený Didaktik Gama, coby klon Spectra.
Nas pan (pardon, sudruh) ucitel nas ucil elektronky, ale spomenul aj nejake hradla a integrovane obvody, ako viziu buducnosti.
8-bitaky som mal rad, kedze som nemal na TUZEX (Commodore, Atari, ZX Spectrum), tak som mal PMD 85, napred "jednotku" (PMD85-1) a neskor vylepsenu PMD85-2.
Dovolim si nostalgiu, boli to pocitace, ktore robili presne to, co som chcel, ziadny Microsoft: nemate pravo, system zakazal, nemate opravnenie, operacia sa neda vykonat...
Ked likvidovali v BA Teslu, vypredavali PMD85-2 sa par korun. Kupil som ich 10. Sest prevelil kamaratovy (mal firmu na vazenie kamionov - piezoelektricky, kde za zber dat stacilo PMD-cko (rok asi 1994?).
Keby mal zaujem (naozaj "fajnsmeker" MM.., host a iny), tak nejaky ten "kus" este najdem a darujem.
Ale nie pre ludi: neviem na co to je, vsak je to zadara a potom to zahodim.
Mam k tomu citovy vztah.
byl to první počítač, který jsem v životě potkal, čerstvě po nástupu do práce.
v basicu se s tím dělal měřič součástek přes ims2/gp-ib a k tomu třídič dobré-špatné.
ještě si vzpomínám na měření velkých elytů pomocí metody 3 voltmetrů.
ale programovat jsem se od té doby nenaučil.
kdyby dnes pionýři chtěli, mají raspberry s českou příručkou, nebo arduino.
Nedopatrenim prezradzame svoj vek, ale nie sme jesitna slecna.
Okrem toho sa dnes hovori: mam bohate zivotne skusenosti (a nie ze som stary).
Co sa tyka mna, rad si zaspominam na "stare casy"
Moj prvy pocitac v robote bol PP06.
P.S. Basic na PMD 85 bol neskutocne krasny.
Prvni pocitac, co jsem na skole potkal (pravda, az na vysoke), byl dernostitkovy, ale k tomu nas nepustili, takze nevim, jakym konektorem tam pripojovali terminaly - nam musely stacit derovacky stitku, co uz nepopisovaly, takze to byla tak trochu loterie, kdyz clovek hazel balik do velke krabice a behem par dnu nasel o krabici vedle vypis programu a moh zacit lovit preklepy ...
Tak elektronky se také konaly, Karnaughova mapa do zblbnutí, holt relátka byla také drahá a čím méně něčeho, co se může porouchat, tím lépe.