

Programovanie v C#..
Zdravim, mam uplne jednoduchu otazku ktora ma trapi dost dlho. Rozhodol som sa ze sa naucim programovat pretoze ma to strasne zaujima, len nejako neviem ktory jazyk si vybrat. Rozhodujem sa medzi C#, Java a c++.Otazka je, ak by som uz ovladav napr. C# , mohol by som sa potom naucit este c++ a potom neskor javu?? Viem ze to neni lahke len ma to zaujima.
Anketka o tvých duševních schopnostech, paráda.
Len som chcel vediet ci to je mozne, prepac.
A jak tě vůbec napadlo, že by se to nedalo? To jako, že by po naučení jednoho jazyka za tebou stál policajt, který by ti zakazoval učit se i něco jiného?
No ze ci je to vobec mozne ked je toho tolko vela co treba vediet.
Je těžké se naučit programovat. Je lehké se naučit programovací jazyk.
Je mi jasne ze to neni lahke.
Naučit se programovací jazyk lehké je. To zvládneš za pár týdnů.
A co je teda ta tazka cast na programovani?
Programování samotné. Programovací jazyk je jenom způsob, jak to nakonec zapsat do počítače.
Aha, tak dik za pomoc :}
Pak je taky potreba mit trochu prehled o knihovnach a frameworkach, aby clovek znova nevynalezal kolo (napriklad nekdy se vyplati ukladat data primo jako struktury, jindy jako serializovane struktury a jindy treba do databaze - pokud bys neznal souvislosti, tak budes znova vynalezat serializaci a databaze, ktere uz zvladly jine tymy za cenu spousty cloveko-roku prace vypracovat do mnohem lepsiho stavu, nez bys, vramci omezeni rozpoctem a casem, zvladnul sam)
Pak programovací jazyk je to poslední, co je potřeba se učit.
• c# je podobné na Javu, at to nebo to, z uvedenych se vzdy dá prestouit z jednoho na druhy.
• Základem je spís o celkové vyuzití které bude mít dopad na vybēr.
Jak už tu bylo vícekrát napsáno - a nejen v tomto dotazu ale prakticky ve všech, kde se někdo dotazuje na výběr vhodného programovacího jazyka - musíš se nejprve naučit programovat, tedy především algoritmizovat konkrétní problém do tvaru vhodného pro zápis v programovacím jazyku - tj. určit vstupy, výstupy, datové struktury, postup činnosti programu (větvení, cykly, podmínky), navrhnout komunikaci s uživatelem, atd. atd. Tohle je skutečné programování, opravdová tvůrčí činnost a tohle všechno lze provést bez potřeby vazby na konkrétní programovací jazyk.
Realizace algoritmu v konkrétním programovacím jazyku už je technická záležitost; je-li algoritmus navržen 100% důkladně, může tento přepis udělat v podstatě lépe vycvičená opice.
Pro vlastní programování (rozuměj algoritmizaci) je potřebné mít důsledně logické myšlení, které se nejlépe vycvičí v matematice. Proto je programování poměrně těsně spjato s matikou, konkrétně matematickou logikou. Naučení se konkrétního programovacího jazyka je pak opravdu už jen opravdu technický problém.
Ona tam ta vazba stejne je trochu schovana, podle toho, je-li cilem neco C-like, LISP-like, FORTH-like, ASM-like, nebo treba silne paralizovany vypocet na GPU, tak budes volit trochu jine strategie - ale zase volba vysledneho jazyka se dost ridi typem reseneho problemu a je dobre tech jazyku znat vic, abys byl schopen zvolit efektivni postup.
Nicmene C,C++,C#,java si jsou natolik blizke, ze to nehraje az takovy rozdil.
V kolika jazycich jsem uz programoval ti nereknu, prestal jsem to pocitat, kdyz to prekrocilo tricitku a to uz je pekna radka let. Nektere jednoduche jednoucelove jazyky jsem si i sam pro dany problem navrhnul a implementoval ...