BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Na wi-fi ti to zpomalí internet určitě (budeš rád, když dosáhneš na 50% - spíše méně - z WAN) i bez přídavných pravidel. Zpomaluje se to i na LAN kabelu (ne o tolik, ale hodně pravidel to brzdí). Zajímavé je, že snad v žádném popisu routeru se neudává "průchodnost" či "propustnost" těch routerů, když je to přece hodně směrodatný a podstatný ukazatel. Posuzuji podle sebe (mám router TP-Link 741): PC na LAN kabelu (bez pravidel) brzda 2-10%, na manželčině routeru - cca 5m daleko (bez pravidel) brzda až o 60%! Tzn. z WAN 100 Mbit/s jde na noťas 35-40 Mbit/s.
Viz. router throughput chart
Kdysi jsem s tím taky zápasil: Omezené připojení routerem TP-LINK TL-WR741ND