BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Uz je vyreseno, ale doplnim, ze i na "tomto" webu se mohou nachazet viry.
Cela konstrukce je nasledujici: Antivir obsahuje nejaky "web stit", ktery skenuje webove stranky co zrovna prohlizis a najde-li vir, tak ji zablokuje, obvykle musi byt umisten nejaky doplnek antiviru v prohlizeci. Webova stranka casto obsahuje reklamy, ktere se nenacitaji ze stejneho zdroje jako ostatni prvky onoho webu, ale reklama je umistena na nejakem externim servru, na ktery se vsechny mozne weby pripojuji a z tohoto servru se zobrazuje reklama. (Je to tak proto, ze o reklamu se nestara provozovatel webu, ale nejaka externi firma, ktera reklamu zprostredkovava vetsimu mnozstvi webovych stranek.)
Takze je-li na reklamnim servru vir, zobrazi se v reklamach i na jinak cistem webu, ten vir te obvykle neohrozuje, dokud na tu reklamu nekliknes, nicmene antivir ten vir z toho externiho zdroje zdetekuje a celou webovou stranku zablokuje.
Reseni je jednoduche, pouzivat blokatory reklam, potom se u tebe vubec reklama nezobrazi a antivir ji teda nemuze ani detekovat.
Samozrejme ten motiv tohoto je zrejmy. Zaskodnikovi, ktery chce rozsirit vir se nevyplati pokouset se napadat jednotlive weby, musel by jich napadnout tisice, coz se mu asi nepovede, ale zkousi napadnout reklamni web, ze ktereho si ty ostatni nacitaji informace. Proto by reklamni weby mely byt maximalne zabezpecene, jsou nejvice ohrozeny utoky, ale nekdy proste nejsou. Z toho jednoduse vyplyva, ze prave blokatory reklam (Adblock) jsou mnohdy mnohem uzitecnejsi nez nejake antiviry, nebot nedovoli ani teoretickou moznost pruniku viru k tobe a na druhou stranu te neomezuji v prohlizeni webovych stranek.