Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tmavý displej mobilu

Dobrý den.Mám naléhavou prosbu.Můj syn má mobil Prestigio.Jelikož má trochu prasklý displej(i když je v záruce),reklamovat ho nebudeme,pouze to zkouším tady,zda někdo poradí..Najednou je tmavý displej.Mobil jakoby normálně funguje,když se zapne,hraje melodie zapnutí,ukazuje se na displeji obrázek s logem a pak konec.Displej je černý.Přitom když jakoby na displej klikám,tak "cvaká"..tudíž ikonky co jsou na ploše jakoby otvírám..Co s tím je?přece nemohl displej odejít,když při zapnutí funguje?Nejde třeba nějak něco někde zmáčknout,vevnitř v mobilu,jakoby nějaký restart?Tovární nastavení?(mobil se dostal do ruky 2leté dceři,už mě napadlo,zda nepřenastavila jas mobilu..nevím zda to není blbost..)Doufám,že jsem vše popsala srozumitelně,moc děkuji za pomoc!!! a ano,vím,že mobil malým dětem do rukou nepatří :-)

Tvrdý restart jste zkoušela? Má to většina takových mobilů co jim nejde vyndat baterka, takže když se telefon sekne, místo vyndání baterky zde je takové tlačítko kam dosáhne jen špendlík a to telefon restartuje. Zkoušela ste nechat telefon déle odložený, třeba ho nechat naběhnout? Pak je tady ještě možnost že když byl displej poškozen, byl poškozen náhodou nějaký pin uvnitř telefonu, ale to je malá šance. Jak se klukovi rozbil displej? Pádem? Všechny detaily jsou důležité :)

to je ono!!nevěděla jsem,jak to nazvat.tvrdý restart.to přesně chci zkusit,ale nikde jsem nenašla místo,kam píchnout tou jehlou nebo něčím! ne ne pin poškozen nebyl,telefon neměl pin,byl tedy vypnutý přesněji řečeno.mobil nespadl,měl ho na šňůrce na krku a opřel se o něco a měl bohužel slabé pouzdro...prosím jak ten tvrdý restart udělám?já koukala na každé místečko v mobilu,ale netuším...

Přesně tak, může spadnou na zem a jen udělat téměř neviditelnou čárku ale obvody v dnešních "dotykáčích" jsou celkem křehké. Pokud to chcete mít nejjistější, zkuste s tím zajít někam do opravny jestli nevědí čím to je, většinou všude poradi zdarma, oprava už ale zdarma není :D Ale to co tu popisujete mi připomíná jednoho známého který takto poškozený telefon musel 2 měsíce po incidentu zahodit.

Spíš s ním flákla o zem. Opravdu v nastavení běžného mobilu není nic jako úplné vypnutí displeje. Udělejte takový pokus. Vemte silnou svítilnu a když telefon bude zaplý (to poznáte podle toho jak říkáte, že klikání na obrazovku vydává zvuky) tak do toho displeje sviťte. Pokud v něm nic neuvidíte tak je to chyba opravdu jen v systému, ale pokud ano, tak vám pravé odešlo podsvícení displeje,

viz. odpoved od StormRiver

doplnim jen, ze u nekterych noname smartphonu, muze byt i u Prestigia jde podsviceni nastavit az na 0 nebo-li uplne vypnout a potom tam nic neni videt.

Nicmene take bych spis predpokladal, ze odeslo podsviceni, u Prestigia zadne prekvapeni.

no tak děkuju.chtěla jsem poradit,ne od někoho nějaké rýpance ohledně záruky.ano v záruce je,ale syn má mobil nový a tento má prasklý displej,tudíž je i neprodejný.jen jsem spíš chtěla zachránit fotky co tam má.na zem s ním fláknuto nebylo,to vím jistě.chtěla jsem spíš radu,jak tu někdo napsal,jak udělat ten tvrdý restart.tak jinak děkuji..

a jak je do pc vytáhnu?
co se týká reklamace,mobil jsme kupovali cca 20km od nás.Nevyplatí se mi tam jet,a až bude vyřízená reklamace,jet tam třeba znova.Kdyby byl mobil ok,neměl ten prasklý displej,udělala bych to,abych ho pak třeba mohla prodat..takhle to nemá cenu.Mobil stejně této značky nebyl nic moc,ale pro dítě dobré,ale už má nový.toť asi tak vysvětlení.