BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Samozřejmě tam můžeš přidat blokování domén.
Otázkou je pouze to, v jaké formě to router podporuje - zda umožňuje zadávat zástupné znaky, regulární výrazy nebo zda chce kompletní adresu.
Pak následuje způsob zadávání - pokud umožňuje zadávat pouze záznam po záznamu, je to k ničemu, protože u zadávání stovek záznamů strávíš mládí.
Další otázkou je, kolik takových záznamů router umožňuje
Další otázkou je, kolik takových záznamů router zvládne než se to podstatně projeví na výkonu.
Dá se to řešit jinak - použiješ DNS server, který reklamy přímo blokuje. A máš vystaráno. Jen bude problém najít nějaký takový zdarma.
u DD-WRT lze modifikovat rovnou konfiguraci démonu dnsmasq a seznam stringů domén importovat přes textový soubor.
Kolik záznamů pak běžný SOHO router s DD-Wrt zvládne?