BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Přes wifi? To bude asi trošku oříšek a nebude záležet pouze na routeru, ale i na zařízení k němu připojených.
wifi problém nebývá, problém bývá na NATu a firewallu.
Osobně bych to řešil mikrotikem RB951G-2HnD, nic výkonnějšího za ty prachy se asi koupit nedá.
90 mbps (reálných) přes wifi bývá sakra velký problém. Stačí jedna zeď v cestě a rychlost jde hodně dolů.
dal bych mu tu odkaz:
úbytek rychlosti se vzdáleností přes 1 a 2 zdi ukazuje příklad s low-end "ac" archer c20.
Pánové, chápu, ale v dotazu není nic o LAN (tam předpokládám Gigabit), ale o využití pásma WAN přípojky. A tady na takových rychlostech selhává většina levných routerů, zejména pokud si uživatel přidá pár dalších pravidel do NATu.
Předpokládat gigabit můžeš, ale on to chce přes wifi.
Zdravim, potrebuji opravdu wifi router, zarizeni, ktera by zvladala tuto rychlost mam, muzete mi poradit, jaky router koupit nebo pouze poucujete a sami nevite? Dekuji
Děkovat nemusíš. Radit ti už nehodlám.