Převzato píše se tam i o tvojem zdroji.
hnat. Ale sehnat se da, vede to TS Bohemia, jak se tak koukam. A protoze se na tenhle odpad AIREN - relativne levne zdroje, jimz bych se opravdu radeji vyhnul. Popisky uvadejici terminy jako "spickovy" ... jsou spise k smichu. Zkusenosti dobre nemame a radime nekupovat.
ALLIED - Na Slovensku se nesmi prodavat kvuli nebezpeci urazu elektrickym proudem. Pri polovicnim zatizeni po 30 minutach behu shori. Myslim, ze tim je vse podstatne receno.
Approx - cool baleni i libive cerveno-cerne provedeni, ktere ma pouze zabalit cinsky odpad vevnitr. Temto zdrojum bych se vyhybal hodne velkym obloukem.
C-Tech - puvodne jsem jej na tento seznam nepsal, protoze jsem byl presvedcen, ze se v CR neda ani septate ve vlakne o vyberu zdroje, pro jistotu jej sem uvedu. Nebrat ... vyhnout se obloukem.
Chieftec - levne zdroje od Chieftecu (cti: pod patnact stovek) kvality moc take nepobraly. Hlavne tem nejlevnejsim 300-500W modelum za par desetikorun se prosim vyhybejte.
Chill Innovation - nastesti jiz snad zkrachovaly vyrobce. Pokud byste se s nejakym vyrobkem Chill setkali ... vyhodit a nahradit necim kvalitnim. Poznavacim znamenim zdroju CHILL byla jejich tichost. Bohuzel posleze v zatezi casto horely.
ColorSit - Naprosto bez naznaku kvality, casto vyhori uz pri 30% zatizeni. U nas nastesti nejsou na trhu nijak siroce zastoupene. Pokud na nej presto narazite, stoji leda za vyfotografovani do sbirky exotu.
CoolerMaster - serie THERMAL MASTER - OEM Cinsky odpad, brandovany do tech nejlevnejsich CM skrini. Kvalita v podstate zadna. Vcelku vyraznym poznavacim znakem je take jejich vysoka hlucnost. Zpomaleni ci vymena ventilatoru vsak ma za nasledek rychlou smrt prehrivajiciho se (cti: spatne navrzeneho) zdroje.
CoolerMaster - ostatni serie - Povetsinou OEM Cina, obcas OEM Fortron (o Fortronu se doctete nize). Tzn povetsinou nic, co byste primarne chteli - ledacos napovi i jejich vseobecne nizka cena.
Corsair - serie VS - ackoliv VSECHNY OSTATNI aktualne prodavane rady napajecich zdroju od Corsair -u JSOU kvalitni, nejlevnejsi rada VS bohuzel kvalitni NENI. Dost mozna jde o marketingovy preslap jinak kvalitniho vyrobce, kazdopadne VS series do sveho PC rozhodne nekupujte.
Crono - Podobna situace, jako u Colorhit, KME, RedStar a podobnych. Jednoznacne se temto smejdum vyhybejte!
ECO+ - vyrobcem je EuroCase, viz nize. Je pravdou, ze ECO serie nejsou sice az takova tragedie, jako levne EuroCase. Na druhou stranu se ale neda rict, ze by slo o kvalitni napajeci zdroje, nebo ze by se daly s klidem doporucit ke koupi.
Enermax Firma Enermax jiz napajeci zdroje nevyrabi. Nyni jde o rebrandovanou OEM Chinu, jejiz kvalita sice neni vyslovene tragicka, ale kdyz to clovek vezme z pohledu pomeru kvality k cene, rozhodne nejde o nic, co by se dalo doporucit ke koupi. Bohuzel, jedny ze kdysi nejkvalitnejsich zdroju ... a nyni je davam na tento seznam. A to ve trech mych PC stare, dobre Enermaxy jeste stale jedou...
EuroCase (mozna s vyjimkou novych 85+ ECO ... ty snad tak hrozne nejsou) Vetsina zdroju od EuroCase je nekvalitnich, problematickych a casto i nebezpecnych. Vseobecne tedy doporucujeme se napajecim zdrojum od tohoto vyrobce vyhnout. Pravdou je, ze spousta z Vas jej bude v PC mit. Pravda je, ze NEKOMU vydrzi i nekolik let. Ale kvalita tam proste neni, viz napr fakt, ze na Slovensku nektere z nich zakazala SOI prodavat. EuroCase vyrabi i UPSky, ovsem take nekvalitni. Vyhnete se tudiz i jim.
Evolveo (drive Evolve) - zdroje jsou sice tiche, ale to je jejich JEDINYM pozitivem. Kvality mnoho nepobraly, zvlneni je silene, v delsi zatezi se zdroj vypina a nebo rovnou zemre.
Fortron - kdysi kvalitni vyrobce, ovsem od doby BlueStorm II (cca 2007/8?) sla kvalita prudce dolu. Nyni je to jak ktera rada, nekdy jak ktery kus ... vseobecne doporucujeme se temto napajecim zdrojum radeji vyhnout, zejmena pak levnym kouskum (Raider a levnejsi). Na trhu existuji za podobnou cenu i lepsi napajeci zdroje.
FSP - pouze jinym nazvem receno "Fortron" ... viz vyse.
Gembird - Cistokrevny Cinan, s nimz se bohuzel lze stale setkat zejmena v nekterych "hotovkach", tzn v sestavach hlavne z Aukra, z Bazose, nebo z jinych inzeratu. Kvalita okolo zdroju od teto firmy bohuzel ani ve sprintu neprobehla a porizeni takoveho zdroje nejen ze je primym hazardem s Vasimi komponentami ... od nekvalitniho napajeciho zdroje bohuzel hrozi i riziko pozaru elektroinstalace, a tedy shoreni celeho domu.
HEDY - na foru jiz v minulosti probirana znacka, sam jsem kdysi zkusenost take mel, ne zrovna pozitivni. Diky uzivateli milsimr za pripomenuti. Pri tvorbe seznamu jsem na tuto "znacku" zapomnel.
I-Tec - V CR jiz jsou dost spatne k sehnani, no neni se cemu divit. V minulosti to byly celkem problemove zdroje - jak je to nyni se priznam, ze nevim, nemam potrebu to zkouset. Ale reknu jedno: Radeji nedoporucuji.
Jersey - Cinsky LowEnd mizernych kvalit, hlucny, ale hlavne nekvalitni a nebezpecny. Nekupovat.
KME - LowEnd totalne bez kvality, moc na trhu neni ani k videni. Pokud je vsak uvidite, vyhnete se jim opravdu velkym obloukem.
LC Power - vyrobce kde ceho, od externich boxu pro HDD, pres trafa pro notebooky, az ke skrinim se zdroji a k samostatnym napajecim zdrojum. Spolecnym znakem vsech vyrobku teto firmy je tragicky nizka kvalita - zdroje casto vyhori po 5min 50% zateze. Rozhodne nekupujte!
Mercury - Opet dalsi cistokrevny Cinan, opet bez sebemensiho naznaku kvality. Riziko pozaru, riziko urazu elektrickym proudem. Ruce za zada a utikejte z prodejny. Davejte pozor, tato firma vyrabi i UPS. Kvalita je opet mizerna.
Micase - Cinsky exot, uplne bez kvality ... vyhybejte se mu, sez muzete. Videl jsem kdysi jednou a stacilo mi.
ModeCom - Zdroje teto znacky se jiz afaik nastesti neprodavaji. Pokud nekdo z Vas podobny vykvet ve vlastnim PC objevite, okamzite jej poslete tam, kam patri - na sberny dvur. V opacnem pripade by se mohlo totiz stat, ze az ModeCom zhyne, vezme s sebou do kremikoveho nebe podstatnou cast Vaseho hardwaru.
RedStar - Dalsi cistokrevna China. Velmi mizerne osazeni, zvlneni presahujici meze ATX standardu. Rozhodne nic, nad cim byste meli pro svuj pocitac byt jen uvazovat.
TakeME - nazev "znacky" by mohl neznaleho podnitit ke koupi ... "vem si MNE" muze opravdu znit lakave. Ale kdo by se opravdu nechal nalakat, se zlou by se nakonec potazal. Kvality v techto zdrojich bohuzel neni ani polovicni detska porce.
Trust - Tato firma snad nikdy nic kvalitniho nevyrobila. A pokud ano, napajeci PC zdroj to 100% nebyl. Pokud mate sve komponenty alespon trochu radi, zdroji teto znacky se vyhybejte. Dokonce i Trust vyrabi UPS. Opet nekvalitni.
Whitenergy - dalsi cistokrevny China. Kolikata uz? Typicke problemy, jako nezvladani zateze, nahla umrti v tretinove zatezi ... rozhodne NEDOPORUCUJEME.
Xilence - i tyto napajeci zdroje ych oznacil terminem "zdroj potencialnich problemu s PC". Jejich vyhodou je tichost provozu, ale tam take seznam vyhod konci. Kvalitni zdroje to nejsou a tudiz byste nad jejich nakupem nemeli ani uvazovat.
Don't think you are. Know you are.