
C++ - kniha, jak dál?
Ahoj, chci se zeptat s jakou knihou bych měl pokračovat. Potřebuju někoho kdo to má ověřené, že se to přes to naučil a bylo to srozumitelné atd...jen tak pro informaci je mi 16 let. Dočítám knihu "C++ bez předchozích znalostí" od Jeff Kenta. Snad víte co myslím. No a potřebuju nějaké pokračování, protože tohle byly v podstatě základy. V budoucnu bych si chtěl vytvořit svoji hru a nějak se k tomu dostat musím :) Děkuju.
Dobře ale nejsem si jistý, že tohoto co sem četl budu schopný udělat nějakou aplikaci k "něčemu" Konkrétně sem se dočetl tohoto: Pamět a datové typy, proměnné, aritmetické operátory, rozhodování: příkazy if a switch, vnořené podmínky a logické operátory, cyklus for, cykly while a do while, funkce, pole a ještě mě čekají Ukazatele, značky, céčkové řetězce a třída string a trvalé uložení dat (soubory)
Jinak ještě k tomu programuju stránky. vesměs HTML, PHP, scripty atd sem se nějak neučil, protože sem to nepotřeboval. Všecko mám v HTML +.css a nějaké ty podmínky tam taky jsou.
• Tak na WEB jsi mel spís zacít s C# /ASP.net, nepocítaje ze v mém pohledu je c# více vyuzitelné (na víc vecí nez +1
) c++ neovládám vubec, pred léty jsem mel jen náky zaklad v VBasic 
No ale když už sem to tady načal. Dokázal bys mi popsat v čem budu mít výhodu, když ty stránky předělám do PHP?
Pokud tam mas obrazky (treba) a kdyz pridas obrazek, tak rucne pridas i IMG SRC=, tak jsou staticke a porad je musis menit, kdyz chces, aby se zmenilk obsah.
Pokud tam das PHP a projdes v cyklu adresar a pro kazdy obrazek vygenerujes IMG SRC=, tak i kdyz pridas 100 dalsich obrazku, tak kod nebudes muset menit a stranky samy budou utesene narustat.
Kdyz si tam navic das databazi, tak budes moct snadno prez webove rozhrani nahrat dalsi obrazek a popis k nemu a nechat ho zobrazit jako treba dalsi stranku, kam se da jit prez obsah a pripadne i vybirat podle zanru - zase to bude dynamictejsi. Drinu strojum, kreativitu lidem :)
No hlavně o ty obrázky by mi šlo.
Tak se do toho pust. Zadani je jednoduche (nejdriv udelej tu prvni cast):
mas adresar jmenem obrazky, v nem jsou ty obrazky.
mas udelat stranku galerie.php, ktera pro kazdy ten obrazek vygeneruje prislusny tag, takze se vsechny obrazky zobrazi na strance.
Pak to uprav tak, aby se zobrazily v tabulce (idealne s okrajem) a se jmenem, na ktere kdyz das "ulozit odkaz", tak ti ten obrazek stahne do PC
Pak to uprav tak, aby se jich zobrazilo jen 10 na stranku. A aby tam pripadne (kdyz jich je vic) byly odkazy na dalsi (pripadne predchozi) stranku, ktere budou vypadata nejak jako:
galerie.php?strana=3
Az to budes mit, tak se ozvi, dostanes par dalsich postupnych kroku.
(je to cele prace tak na vecer, pro zkusenejsiho tak na hodku i s hledanim v dokumentaci. Ale kdyz to zvladnes do tydne, taky dobre, kazdy nejak zacinal. Tech radku programu na to je par, mel by ses vejit na jednu obrazovku s prehledem)
A ještě jedna věc. Ono to myslím umí načítat jenom část stránky, když vychází z té původní. Když ta stránka vypadá stejně a je tam třeba jenom změněný obrázek, tak změní ten obrázek a zbytek nechá tak jak byl.
Načítá se vždy celá stránka, PHP ti může tak maximálně zajistit, že společné části budou definované pouze jednou.
No ved umis C a neumis ze jak funguje Windows. To je druha polovica. Resp ne polovica ale tak 1% je C a 99% je vediet jak to funguje. Tak prijemne studium MSDN alebo si k tomu najdi knizku :)
(tutorialy su ale lepsie, o tom jak tvorit windows aplikacie)
No řekněme že opravuju Windowsy a počítače, takže se v tom umím pohybovat, ale programování je asi věc druhá :)
Čo znamená "opravuju Windowsy a počítače"
Klikať na nejaké okienka? Nainštalovať nejaký program??? Pri ozajstnom programovaní treba vedieť ako OS naozaj funguje...
Jo něco v tom stylu
No, nejaké rady ako ďalej v programovaní si už dostal. Zatiaľ si sa neposunul ani o krok ďalej...
Instaluju to Visual studio
Ano programovani je vec druha.
Daj si do google trebars tutorial tvoreni windows aplikace alebo co, ak vies anglicky tak mas nesmiernu vyhodu daj si to do google anglicky alebo rovno chod na msdn web. A snaz sa to pochopit, prve zasadne rozdelovanie je konzolova aplikacia vs. oknova aplikacia, konzolova bezi sekvencne main od zaciatku po koniec a nevytvara vlastne okno, oknova vytvara vlastne okno a nebezi sekvencne (resp. sekvencne bezi len slucka s GetMessage() a TranslateMessage() a vsetko ostatne sa vola len ako reakcia na message od windows = chod aplikacie je defakto riadena udalostami od uzivatela/windows. Zacnes s hello world a pokracujes zlozitejsimi.
Existuju aj rozne frameworky alebo kniznice (od MS je napr. MFC, ale neni vo free verzii), ktore uz obsahuju vytvaranie okna a slucku s GetMessage a WinProc aby si nemusel do kazdej aplikacie pisat to same, ty potom pises len makrami ze na jake message ma reagovat a jaka fcia apod. Nemusis pouzivat take kniznice, ale mozes (potom ale nebudes chapat ze jak to vskutocnosti funguje ptz tie veci budu skryte v tom framewroku/kniznici)