
WiFi na Windows XP Professional
Zdravím všechny,
po několika hodinách boje jsem vzdala své úsilí a prosím o pomoc.
Jedná se o to, že jsem čerstvě přeinstalovala netbook Acer Aspire One na Windows XP Professional, version 2002, service pack 3 a mám problém s připojením k internetu. Všechny ovladače mám (pravděpodobně) nainstalované, ke své domácí wifině se připojím v pohodě (tzn. není vyplá hardwarově, ani není problém v softwaru...). Ale jakmile přijdu do školy, nemůžu se připojit na tamnější wifi, přitom na 100% funguje (na moboilu se připojím bez problému, signál je plný). Prohledala jsem google a zkoušela jsem snad všechno (restart, update, nastavení automatické IP, zakázání firewallu...) Jediné v čem vidím zřejmě problém je, že když napíšu heslo k té wifi, je správné, ale při bližším prozkoumání (vlastnosti apod.) mi to ukazuje několik teček (taková ta protekce kvůli zobrazení hesla), neladí mi s heslem, které má 12 znaků - v nastavení připojení mi to ukazuje 9 znaků.
Nemáte někdo nějaký nápad co s tím?
Buď se mi zobrazí klasický error "Can´t connect to VOSP wireless network" , anebo se mi nezobrazí ani ten error a po pokusu o spojení mi to vyhledá wifi připojení v okolí.
Mas v tych windows vsetky servicepacky a updaty?
Pri pisani toho hesla mas nastavenu spravnu klavesnicu? (viz vpravo dole). Mozno by bolo lepsie napisat si to heslo normalne do notepadu, potom ho oznacit a skopirovat (Ctrl-Ins), a do kolonky pre heslo len vlozit (shift-ins)
No, o žádných dalších updatech už nevím a ani netbook mi při připojení k internetu doma nic nehlásí) a heslo jsem zkoušela i přes kopírování a nic
.
A ktore presne ovladace odkial presne tam boli instalene? Jaky presne to je model ten notebook?
A tie win restartuj (neuspavat) a potom znova skusit windows update.
*Aktualizace: tak prohledáno, prozkoumáno, všechno aktuální a nejnovější
. Tak já už nevím. Záhada vesmíru tohle.
fak je to xp sp3?
Přináším důkaz
: https://drive.google.com/file/d/0BwO4eSyVxl0UaV9GN GxMbHRwRFE/view?usp=sharing
+ Zkusila jsem vyfotit celé nastavení připojení, třeba někdo nakonec nějakou tu chybu uvidí
. Jinak zrušení automatického připojení jsem taky zkoušela.
1. https://drive.google.com/file/d/0BwO4eSyVxl0UVWxHe TRZRXIxVFU/view?usp=sharing
2. https://drive.google.com/file/d/0BwO4eSyVxl0UQzlmN 3k3TUlHc00/view?usp=sharing
3. https://drive.google.com/file/d/0BwO4eSyVxl0UQU1yR EVIeUJrT0k/view?usp=sharing
Já bych to tak extrémně nehrotila, kdyby tenhle systém jinak nešlapal naprosto bez problémů, ale kvůli kompatibilitě jsem právě chtěla přejít z linuxu a těch jeho odnoží na Windows. A jelikož ten netbook mám právě pro potřeby do mediální školy, bez internetu úplně postrádá smysl
fak se po startu automaticky nespouští nic cizího k wifi? kontrola: codestuff starter
co to pořadí instalace ovladačů: začalo se opravdu intel chipset driverem?
(spoléhání na automatickou instalaci ovladačů z ms winupdate je nesmysl, nic takového nechcu slyšet. ani o žádném drivergeniusu a spol)
místo wpa2 jde ještě na routeru napevno nastavit wpa + tkip, pokud to zas nebude dělat problém jiným wifikrámům.
co je v záložce authentication?
a screeny příště prosím jen v .png formátu, painbrush v xp ho umí taky.
Ta siet moze vysielat na kanali na ktoru sa tvoje wifi nevie naladit, pricom moze byt v ponuke sieti. Je tam jedna zvlastnost: pri silnom signali sa to moze pokusat pripojit, pretoze vysielanie prenika zo susedneho kanalu, ale pripojenie vzdy zlyha, pretoze sa nejedna o spravny kanal.
Na ktorom kanali vysiela ta siet ?
alebo inac povedane - v spravci zariadeni vo vlastnostiach tej wifi karty najst a nastavit nejaku krajinu europsku
To nemusi vzdy fungovat. Niektore wifi karty v notebookoch su hw blokovane len pre US region. Aj ked je moznost zmeny regionu v nejakej gr.utilite, tak region v ovladaci sa vobec nenastavi na to, co mu posiela uzivatel prostrednictvom nejakej utility, alebo z rozsirenej konfiguracie ovladaca. Samozrejme v utilite alebo v ovladaci to zostane nastavene, cim si uzivatel mysli, ze to nastavil spravne.
Ať ten školní router někdo restartuje,eventuálně zruš tu školní síť,taky restartuj NB a zkus znovu vytvořit připojení k WIFI.
jedna moje podobná zkušenost, ale to zřejmě nebude tento případ
Takže jde o toto. Postarší kolegův notebook Asus s XP, v práci se na wifi připojí, u mě doma wifi sít vidí, ale nepřipojí se. Mobily a tablet funguje v pohodě, zapojím tedy do noteboku wifi usb donglík a již se také připojí. Koukám do nastavení routru a vzpomínám, že je nastavenej na pásmo "n". Zkusím přenastavit na starší pásmo "b" a již bez donglíku je připojení na notebooku funkční.
Mohla by wifina ve škole lítat na pásmu "n" a tvůj notebook zvládne pouze pásma " b+g".....? Ale to by ti předtím nefungovalo ve Windows 7...
nejstarší "b" nenastavovat, extrémně pomalé. ale "g" se dá zkusit.
wifikrám indikuje, že má signál rozumné síly, ale ten se v bytě šíří s odrazy z více směrů a snižuje tak jeho kvalitu, pak se ho nemusí podařit dekódovat.
u pomalejšího "g" je lepší šance na udržení spojení proti "n", dobrá připomínka.