BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
to co chceš se jmenuje policy based routing. Windows na to obecně nejsou moc vhodná. Jakési náznaky funkcionality obsahuje Windows server. Daleko jednodušší je použít předřazený Linuxový router s nastaveným policy based routingem.
no tak to chcem na masine pre bezneho BFU, cize ziadny server tam nepobezi ale klasicke widle7.
ten router znie zaujimavejsie, posnorim po nejakych lacnych rieseniach
nejlacinější řešení bude nejspíše Raspberry2 s Raspbianem a 2x USB wifi dongly. Samotné PC pak připojíš ethernetem.
To usmernovanie by este nebol az taky velky problem aj ked na Win7 to trochu dost velky problem je. Ak ti ide o dosiahnutie nasobnej rychlosti up/down, tak budes musiet urobit urcite opatrenia na strane wifi klientov. S radiom to nieje take jednoduche ako s kablom.
V zasade je potrebne aby sa dve radia neovlivnovali/nerusili navzajom. Najidealnejsi stav je taky, ze jedno pobezi na 2.4G a druhe na 5G. Dve radia na tom istom pasme a na tom istom stoziari nepracuju moc dobre. Ovlivnuju sa natolko, ze sa nedosiahne nasobnej rychlosti, ale iba o malo vacsej ako je to s jednym radiom.