Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - sloupec s hodnotami 38-1190

Dobrý den,mám za úkol vytvořit v excelu sloupec s hodnotami 38-1190. Přičemž by ta čísla měla být ve tvaru FV00038/2013.Umím vytvořit tvar ,kde se opakuje jenom ta 38,39 atd.Ale nevím ,jak udělat to,že tenhle tvar se mi objeví i u ostatních buněk až do 1190.Jasně mohla bych to stáhnout u menších hodnot,ale domnívám se ,že to půjde nějak obejít.Předem děkuji za radu
Zmena predmetu, pôvodne: Excel (los)

Da se to udelat tak, ze si to oznacis (klik na prvni bunku, klik na posledni se shiftem) a pak Ctrl+D
Automaticky zadat - vyplnit radu jde, ale ne s tim tvym FV na zacatku pres funkci Vyplnit / Rady. Tam se da zadat konecna hodnota, ale mela bys s tim vic prace

Dalsi moznost je, ze si napises makro, ktere ti to pekne automaticky v cyklu doplni a treba si jeste rekne o prvni a osledni hodnotu.
Jinak bys to mela davno hotove, i kdybys to tahla pres tech 1000 radku pretazenim

Píšeš, že bunky s hodnotami 38-1190.
Tak Ti poviem postup, ktorý bude v bunkách obsahovať skutočne Tebou požadované hodnoty, ale bude ich zobrazovať tak, ako potrebuješ.
T.j. budeš vidieť FV00038/2013, ale bunka bude v skutočnosti obsahovať číslo 38.

Označíš si stĺpec, v ktorom budeš mať tieto hodnoty, stlačíš pravé tlačidlo a zvolíš formát bunky "vlastné"
Do kolonky Typ (prednastavené je "General") napíšeš presne toto:

"FV"00000"/2013"

Do niektorej bunky tohto stĺpca napíšeš 38, o riadok nižšie 39, označíš si obe tieto bunky (aby excel rozoznal typ postupnosti) a pravým dolným úchytom (malý čierny štvorček) potiahneš nadol, kým dosiahneš 1190 (pri kurzore sa Ti bude zobrazovať číslo, na ktorom sa práve nachádzaš)

Hotovo

Vysvetlenie: údaje v úvodzovkách ("FV" a "/2013")sa budú vo formáte natvrdo zobrazovať. Medzi nimi máš 00000, čo znamená, že aktuálne číslo sa bude zobrazovať ako 5 ciferné (bude doplnené bezvýznamovými nulami do počtu cifier 5)

Tým, že bol takto naformátovaný celý stĺpec, znamená, že kdekoľvek v tomto stĺpci napíšeš číslo, bude zobrazené týmto spôsobom.
Ak nechceš mať takto nastavený celý stĺpec, nastavíš si takto prvú bunku (s údajom 38), stlačíš ikonu štetca (kópia formátu) a "natrieš" týmto formátom bunky až po bunku s údajom 1190.

Formát sa bude aplikovať len na číselné bunky. Pokiaľ do niektorej bunky zadáš text, text bude nedotknutý.