BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
• Dulezitá informace bude, zda-li je cerna obrazovka uz pri startu samotného OS, nebo az po BOOT OS [zkratka kdyz pustít tvuj NTB, jestli vidís LOGO]
• Naslédovne, zapoj externí monitor, jestli se ti ukáze prostredí tvého OS, resení bude podstatne lehcí a snadno resitelné, bud oznacením vychozího zobrazení a jeho rozlisení [nekdy jsou viníkem i nekompatibilní hodnoty rozlisení@Hz etc], ale to je prozatím jedno.
[TiP] ~ Nebylo by na skodu, i bych doporucil v BIOSe pred jakou koliv manipulací, zadat obnovení vychozích [RESET DEFAULT] *Tovární, nastavení, neboj, obnovení se tyká jen Input-Output nastavení, tvuj OS (windows) bude nadále zachován.
• V prípade, ze se do BIOSu nedostanes, nebo respektivne nemuzes videt jeho prostredí, pouzij externí Monitor, mas-li na NTB HDMI, neboj se zapojit treba i TV.