Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje konzole v os

Ahoj, programuji si takovej svuj malej operacni system a zajimalo by mne, jak funguje konzole.

Os je konzolovy, takze do nej soupu prikazy, napriklad "cat soubor.txt". Probehne zpracovani catu a ten ma nejaky vystup.

A ted otazka: vystupni text v konzoli je nejaky buffer(soubor) na disku, do ktereho se uklada vystup a vsechny prikazy a ten je pak zobrazovan na konzoli?

Googlil jsem to a nic jsem nenasel.

Diky vsem za rady ci odkazy.

# A co ten tvuj 'object' (CMD, console, funguje v OS jako object, tak se tak k nemu musis chovat) má delat ? *Navic, to chces provozovat jako v jakém prostredi, pod l.kernel, nebo One.Core ?
#Samotna console je kuprikladu integrovana v BCD (livecd-creator), Windows PE (WinPE, Wim : vytvorenim pres DISM), Live CDs, tak se podivej jak je udelana, jak se zavadi systém, boot etc

No takhle, můj operační systém je takový simulovaný, je to exáč v c++, který poběží na win a je rozdělen do částí:
boot, kernel, user.
Mám nějaká systémová volání, registry, atd.. Teď jsem ve fázi, kdy navrhuji právě tu konzoli, která bude volat shell.

Konzole bude jen přijmat příkazy a vypisovat výstupy, to je vše, tak jako v klasickém os.

spuštěnou instanci cmd a ta to má vše v paměti?

Ano, tak jako pres PowerShell, c# az po konsole, atd, kde se $promena uklada do "RAM", jde o uplny zaklad na zacatku programovani, jak funguje 'RAM, CPU', kde kdyz dam kuprikladu deklarujes promené $pes, $kocka, $kun tak pro tyto promené jsou jeji hodnoty ulozeny (pod urcitou ADRESSou) v RAM, predstav si to jako SUPLIKY ve SKRINCE, kde tvou $promena ulozis do nejakého supliku ktery pojmenujes a u vnitr je jeho hodnota o velikosti - [xbit] (dle TYPU promené, int ..). :-)
*V pamet :bufer HDD je trochu neco jiného), nak nerozumim jak se bez toho obejdes aniz by jsi znal 'adresu' ..

TiP Mozna by bylo dobré, kdyby jsi nahledl co je a jak funguje EFI a zkusil : CMDTools LINE TOOL for UEFI

Z jakého duvodu by mel drzet 100 000 radku, promena muze mit jen hodnotu treba int A "13", nebo int B "5" at int C "A+B" u string "pondeli", informace které maji par 'BYTs', RAM ma nekolik 'GIGA',, ale mozna mas popletené co je promena a DATA, ze kterych muze byt cteno, treba DataBase, nebo jiné informace ulezné v souboru.

preco opat nerozmyslas?
pointa je, ze ked uz vyrabas nieco tak komplexne ako vlastny "os", ci aspon jeho imitaciu, tak nemas mat co problem s takymi malymi blbostami ako je pocet riadkov v historii terminalu alebo jeho prevedenie. spravis si kolko riadkov historie chces a ako chces aby sa to ukladalo. ako som popisal predtym.

Neviem co vobec riesis nejakych 100tis riadkov historie. nepodstatne hluposti.