Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem defragmentace disku

na internetu jsou spousty programů na defragmentaci disku.. liší se nějáký od klasickýho defragmentování přes windows ?? jestli ano tak čím.. děkuji za odpověď

kdyby to měl vědět tazatel, proč to píšeš mě?
ještě jednou a pomalu: jednou za rok se to může hodit majiteli xp.
maximálně jednou za rok těm s modernějšími windows, kteří mají obsesi defragmentovat a dokonce zvažují nesmyslné programy třetích stran, protože trpí fixní ideou, že bez ještě lepších defragmentátorů nejde žít.

U skutečných os se to děje dlouhá léta a i redmondský os od distribuce W7 rozpozná typ úložného média a podle toho se k němu zachová. Souborové systémy jsou starostí operačního systému, uživateli je do toho houby a nemá se o to vůbec starat.