Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace Win 7 64-bit - co ještě mohu zkusit??

Ohledně nenainstalovatelných aktualizací tu toho bylo popsáno už dost, a odkazů rovněž. Když jsem našla tento, zajásala jsem. Hm, předčasně ]:(

Vždy večer kolem 19 hod jsem stáhla příslušný baťák počínaje "option one", spustila jako správce, restartovala PC a nechala do rána vyhledávata aktualizace. Výsledek? Ani ťuk!! Nepomohla mi první, druhá, třetí, ba dokonce ani čtvrtá možnost, kdy po "opravě" micsrosoftím diagnostickým nástrojem se místo občasných červených křížků ukázaly zelené. Ale to je tak veškerý úspěch ::).

Do prčic, proč to p-o-ř-á-d nejede?! Poslední aktualizace jsem úspěšně stáhla a nainstalovala 4.10.2016. Jo kdesi jsem vyčetla, že je potřeba nainstalovat IE11, aby se to pohnulo. Jako samostatná aktualizace se se mnou nebavil, tak jsem IE8 upgradovala na IE11 natvrdo stažením IE11 ze stránek MS. IE11 mám nainstalovaný, SP1 mi zůstal, ale další aktualizace prostě pro můj PC jakoby neexistují.
Systém mám dost čistý, přeinstalovala jsem jej po 5 letech 26.8.2016

Mám legální instalačku Win 7 HP krabicovku, takže přechod na Win10 v žádném případě (kromě dalších důvodů).
Mám nastaveno upozornění na nové aktualizace, vybírám si a instaluji které chci já (zhusta jenom bezpečnostní - tím jsem se také úspšně vyhnula vnucenému a nechtěnému přeinstalování na desítky). Než jsem začala laborovat, ukázalo se mi asi 7 aktualizací, ale za boha se nedaly stáhnout a nainstalovat. Tak jsem to "rozvrtala" pomocí odkazu výše a jsem přesně tam, kde jsem byla na počátku... Resp. ani už nevidím předchozí úspěšné aktualizace.

Stejně bych ale chtěla vědět, proč mi aktualizace nejedou a co ještě mohu zkusit.

Díky předem za jakýkoliv funkční nápad a přeji pěkný volný zítřejší den :-)

Chci prostě v rámci možností aktualizovaný PC především kvůli int. bankovnictví. Bylo by řešení se na ty aktualizace vykašlat a nainstalit jako druhý OS Linux (s instalací i provozem Ubuntu mám trochu zkušenost) a přes Firefox přes něj chodit na bankovnictví? Mám nainstalovaný VirtualBox právě kvůli 100% bezpečnému internetu, ale dvakrát se mi při spuštěném bankovnictví kousnul (obrazovka potemněla), tak se mi toto řešení už nezamlouvá.

loading...

Nejak nechapem ze co je teraz vlastne za problem. Ked to nechce najst aktualizacie tak to treba nechat hladat aj 24hodin apod, ono to raz najde. Ked to ani po 24hodinach nenaslo aktualizacie, tak treba skusit rucne nainstalit nasledovne:
kb3078601
kb3109094
kb3185911
kb3191203
kb3198234
kb3203859
zadaj si ich po jednom do googlu a najdes link na stiahnutie (davaj pozor nech to tahas pre spravnu verziu Win - 32bit resp 64bit). Predtym je dobre windows update uplne zaazat a restart a az potom ich instalit. A potom restart Win a potom dat znova vyhladat aktualizace. Malo by to najst potom aktrualizacie do par minut, mam to overene na viste, ktora ca v oktobri zacala hladat aktualizacie a hladala by dodnes, keby som to neurobil. MS evidentne schvalne zabija starsie OS aby ludia zacali pouzivat tu sracku10, nechapem ze este neni podana hromadna zaloba na MS, hlavne ze do VW sa vsetci seru kvoli par gramom CO2, pritom MS uz vypustil milion ton CO2 pri vytazovani CPU na 100% na vsetkych PC, pri tom "hladani aktualizaci"

Pokud jsi neco rozvrtala neautorizovanym postupem, tak holt osud.

Jinak, kdy se stahly vsechny aktualizace naposledy?

Poslední aktualizace jsem úspěšně stáhla a nainstalovala 4.10.2016

Pokud jsou do tohoto data opravdu vsechny stazene, tak by melo stacit:

Vyhledat pres google MS Bulletin October a November 2016

https://technet.microsoft.com/en-us/library/securi ty/ms16-oct.aspx

https://technet.microsoft.com/en-us/library/securi ty/ms16-nov.aspx

Najed na jednotlive Bulletin ID a stahni verzi pro tvuj system, az se proklikas k patricne verzi, tak jeste budes muset prehodit jazyk do Cestina, pokud pouzivas ceskou verzi Windows.
Postahuj vsechno co tam v tech MS16-118 atd. z toho Octobera a Novembera najdes.

Odpoj kabel od internetu.

Restartuj pocitac.

Spust postupne vsechny vyhledane aktualizace a po te nainstaluj.

Restartuj pocitac.

Pripoj kabel k internetu.

Dej vyhledat Windows update a doinstaluj zbyle aktualizace, ktere to ukaze.

Tenhle postup s uspechem pouzivam na Vistach, na Win7 by mel fungovat take.

Mám nastaveno upozornění na nové aktualizace, vybírám si a instaluji které chci já (zhusta jenom bezpečnostní

Tak na to rovnou zapomen, od listopadu Microsoft vydava aktualizace pro Windows update ve forme jednoho souboru, ktery je nainstaluje vsechny. Takze si muzes vybrat, bud vsechno vcetne telemetrie nebo nic. Ja jsem radeji jeste listopadove aktualizace neinstaloval a jeste se budu rozhodovat, jestli vubec nadale o aktualizace "vsechno nebo nic" stojim.

Díky za Tvou odpověď!

Pokud jsi neco rozvrtala neautorizovanym postupem, tak holt osud.

Nediv se, hledám všude možně a už zkouším všechno. Na fórum sevenforums.com se odkazuje dost a nepřišlo mi to závadné.

Tak na to rovnou zapomen, od listopadu Microsoft vydava aktualizace pro Windows update ve forme jednoho souboru, ktery je nainstaluje vsechny.

Tak toto je pro mě asi nejdůležitější zpráva dne, moc dík!

V tom případě asi začnu rovněž pokukovat po Linoxové distribuci

Ja bych to s tim linuxem moc nehrotil, zatim zadna opravdu kriticka chyba po zapoceti toho nuceneho updatu "vse v jednom". Hlavni problem vidim, pokud Windows potrebujes a chces dualboot s linuxem, ono po prvotnim nadseni te zacne otravovat nutnost restartu kvuli IB a zacnes na to kaslat a spoustet to na Winech a za chvili bude ten dualboot zase zbytecnej, osobni zkusenost dokonce nekolikanasobna.

Mám nainstalovaný VirtualBox právě kvůli 100% bezpečnému internetu, ale dvakrát se mi při spuštěném bankovnictví kousnul (obrazovka potemněla), tak se mi toto řešení už nezamlouvá.

Jako Virtualbox je hroznej, jsem zkousel nekolikrat, ale taky to ruzne zlobilo, ale v tomhle pripade bych zkusil nastaveni, jestli by neslo neco upravit jinak, aby se to nekousalo. Castecny reseni problemu bezpecnosti to je a lepsi (rozhodne pohodlnejsi) nez dual boot.

Zatim bych zustal u pravidelne aktualizovaneho prohlizece a nejakem dobrem firewallu pripadne Internet Security, doporucil bych dvojici Comodo Dragon (prohlizec zalozeny na Chromiu) a Comodo Firewall (pripadne Comodo Internet Security s rezidentni antivirovou ochranou, pokud mas vykonne PC a nemas jiny antivir).

automatické aktualizace nevedu, je to snůška zbytečností a navíc ji mrchosoft pro win7 úmyslně znefunkčnil.
kde aktualizace vyžadují, k čistému w7 sp1 jednorázově doinstaluju "rollupdate sp2", předtím taky ie11:

0) nastavení stavu automatických aktualizací na "ručně" (nesmí být zakázané)

sc config "wuauserv" start= demand
sc query wuauserv | find ": 4"
 if errorlevel 1 net start wuauserv
set restart=shutdown.exe -r -f -t 2

1) instalace předzáplat ie11 a restart:

echo # pred-IE-zaplaty, jinak se IE neinstaluje: & echo on
Windows6.1-KB2533623.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2670838.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2729094-v2.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2731771.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2786081.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2834140-v2.msu /quiet /norestart
%restart%

2a) instalace ie11

echo on & REM # IE az po zaplatach
IE11-Windows6.1.exe

2b) hotfixy k IE (možná jsou i další, neřešil jsem):

IE11-Windows6.1-KB3154070.msu /quiet /norestart
del "%userprofile%\Desktop\Internet Explorer Troubleshooting.url"

echo # priprava na samotný rollup a restart:
Windows6.1-KB3020369.msu
%restart%

3a) ještě automatická záloha před sp2 (kdo má čím):

"C:\Program Files\Snapshot\snapshot.exe" C: D:\$computername-$date-W7SP1.sna -L32000 -R -W -Gx --AutoBackupSize:1024 --UseVSS --LogFile:D:\DS14.log
pause

3b) instalace SP2 (s parametry /norestart /quiet by se muselo kontrolovat ukonceni procesu wusa.exe, lze: /promptrestart, /forcerestart)

echo # Windows 7 Convenience rollup Service pack 2:
windows6.1-kb3125574.msu
REM # KB2574819,KB2603229,KB2607047,KB2607576,KB2633952,KB2639308,KB2640148,KB2647753,KB2660075,KB2661254,KB2677070,KB2679255,
REM # KB2699779,KB2709630,KB2709981,KB2719857,KB2726535,KB2731771,KB2732059,KB2732487,KB2732500,KB2735855,KB2739159,KB2741355,
REM # KB2749655,KB2756822,KB2760730,KB2762895,KB2763523,KB2773072,KB2779562,KB2786081,KB2786400,KB2791765,KB2794119,KB2798162,
REM # KB2799926,KB2800095,KB2808679,KB2813956,KB2829104,KB2830477,KB2834140,KB2835174,KB2836502,KB2843630,KB2846960,KB2846960,
REM # KB2847077,KB2852386,KB2853952,KB2863058,KB2868116,KB2882822,KB2888049,KB2890882,KB2891804,KB2893519,KB2904266,KB2905454,
REM # KB2908783,KB2913152,KB2913431,KB2913751,KB2918077,KB2919469,KB2922717,KB2923398,KB2923545,KB2928562,KB2929733,KB2929755,
REM # KB2966583,KB2970228,KB2973337,KB2977728,KB2978092,KB2980245,KB2981580,KB2985461,KB2994023,KB2998527,KB2999226,KB3000988,
REM # KB3001554,KB3004394,KB3005788,KB3006121,KB3006137,KB3006625,KB3008627,KB3009736,KB3013410,KB3013531,KB3014406,KB3020338,
REM # KB3020370,KB3040272,KB3045645,KB3048761,KB3049874,KB3054476,KB3065979,KB3068708,KB3075249,KB3077715,KB3078667,KB3080079,
REM # KB3080149,KB3081954,KB3092627,KB3095649,KB3102429,KB3107998,KB3112148,KB3118401,KB3121255,KB3133977,KB3137061,KB3138378,
REM # KB3138901,KB3147071,KB3148851
%restart%

4) od té doby byly vydány kumulativní updaty dle: 22801
kdo chce, může postahovat a doplnit instalaci.

Minulý týden jsem po 4 letech přeinstaloval W7 prof. 64b. První, co na mě po čisté instalaci vyskočilo, bylo oznámení, že tento systém již není podporován, přejděte na novější W10. Nechci, mám koupený W7. Po instalaci SP1 přestal jít update. Vyzkoušel jsem ping na server microsoftu a nic. Všechny pakety ztraceny. Podíval jsem se na síť a nestačil jsem se divit. Rychlost stahování 8B/s. Čtete správně pouze 8B/s. Takový SP1 bych touto rychlostí nestačil do své smrti stáhnout. Tímto potvrzuji, co napsal lední brtník, že to microsoft dělá schválně.

je to trochu jinak: w7 obsahuje starší verzi klenta pro winupdate.
m$ už po několikáté změnil fungování winupdate a ty staré klienty tím odřízne, protože se s novou službou nedomluví.

rychlost stahování síťovky s tím přímo nesouvisí.
samotný režim a fungování karty záleží na správné instalaci ovladačů (pochopitelně ne z winupdate).
počty stažených bajtů jsou nízké v případě, že nefunguje domluva se serverem, odjinud může normálně stahovat.

Ano, ale neni to klientem Windows Update, dela to bezne i ten web jak dole pisu, proste jim servery, na kterych jsou ke stazeni ty updaty najednou prestanou reagovat a zamrzne to a pak se to uz nepripoji nebo za dlouho az vyprsi nejaky timeout v klientovi a ten je nastaven na hodne dlouho. Mimochodem ono to dela bezne i ve Windows 10, ale tam to neni tolik patrne, protoze timeout je kratky a proste maximalne ohlasi, ze se soubor updatu nepodarilo stahnout a zacne to zkouset znovu a pokud na to zrovna necucis v "nastaveni pocitace", tak o tom vubec nevis.

S tim schvalne je to otazka, on jim totiz sem tam spis pomerne casto "pada" web downloads, at jses na jakemkoli systemu. V podstate to vypada tak, ze web najednou bezi tak pomalu, ze na prohlizeci vyprsi platnost spojeni driv nez se stihne nacist a treba za minutu to najednou beha uplne OK. Zajimave je, ze www.microsoft.com bezi vzdycky, ale i tak to proste nepovazuju za naschval od MS, jako spis za totalni ignoracii a zoufalstvi, ktere Microsoft uz nejaky ten patek predvadi a protoze Nadela pravidelne ve vsech profesich vyjma marketaku dela cistky, tak proste nejsou sily na to to predelat, aby to behalo OK.

Ufff, díky za vyčerpávající odpověď! Tři dny jsem byla mimo domov, tak jsem k tomu sedla až teď.
Hlavním důvodem, proč jsem vůbec položila danou otázku, je co nejvyšší bezpečnost mého internetového bankovnictví. Všude se totiž píše o nutnosti dodržování aktualizovaného počítače. Já taky AUTOMATICKÉ aktualizace nemám zapnuté, ale jak poznám, KTERÉ konkrétní potřebuji pro bezpečnost?

[http://pc.poradna.net/file/view/27374-nastaveni-ak tualizaci-png]

IE11 mám ručně nainstalovaný:

[http://pc.poradna.net/file/view/27375-ie11-png]

Jako záloha před instalací SP2 postačí Bod obnovení systému?

Asi se zeptám blbě, ale nerozumím tomu příliš: Tvoje výše uvedené kódy (zobrazené zeleným písmem) se vkládají přes Příkazový řádek?

Dívám se kumulativní updaty ad 4) - třeba ten první našla jsem správně? Třetí položka pro Win 7 84,6 MB.

A SP2 je tento?

Štve mě, že mám legálně zakoupený produkt, u kterého má ještě pár roků fungovat podpora - a MS ho začně pohřbívat "zaživa" :x:

mezi záplatami má mrchosoft poschovávané i ty kritické (bezpečnostní), ale mezi automatickými aktualizacemi je dodnes neumí oddělit od zbytečného odpadu.
ten screen nastavení je dobře - akorát že celou tu službu doporučuju vypnout, přesněji nastavit na ruční spuštění (bod 0)

ie11 - "instalovat nové verze automaticky": pro win7 už žádné novější nebudou.

jak uvádím v 2b: před instalací sp2 musí být nainstalovaná KB3020369 a restart.

3a) záloha není povinná, nikde jsem se po instalaci nemusel vracet zpět. je to pro jistotu.
kterousi z mrchosoftích záloh jsem zkoušel, byla totálně bez komprimace, čili 2x větší než normálními programy.
ke stažení se nabízí třeba toto boot cd: AcronisTrueImage2016.iso

3b) jo, sp2 je kb3125574, po stažení z katalogu může získat trochu jinou koncovku. číslo kb a počet bitů musí sedět.
právě kvůli ukončení podpory je sp2 neoficiální názv, jde prostě o snůšku aktualizací.

4) kumulativní updaty po "sp2" jsou tak velké, protože obsahují všechny jazykové verze. v tom katalogu se dá rozkliknout správná verze 32/64b, u záložky výběru jazyka žádná volba není.

záplaty systému jsou pojistka proti novým neznámým zneužitím. nevím ve win7 o žádné, která by byla tak kritická, že by se bez ní neobešly.
bankovnictví se dá provozovat na rozumně nastaveném systému, ať už tam ty záplaty jsou nebo ne:
- nepoužívat chrome, aspoň ne pro bankovnictví
- nepoužívat pro přístup na internet administrátorská práva (podstatně zvyšuje zabezpečení). uživatelé to neradi, tak aspoň nevypínat úplně uac.
- z bankovního prohlížeče odinstalovat/zakázat doplňky flash a java
- já os moc nezáplatuju, ale určitě to zvyšuje jistotu
naopak antiviry jsou prakticky zbytečnost, nic neumí, ochránit prohlížeč už vůbec ne.

ten screen nastavení je dobře - akorát že celou tu službu doporučuju vypnout, přesněji nastavit na ruční spuštění (bod 0)

Ach tak, toto není dostatečné? Takže ještě nastavit ve Službách na ručně ten "wuaserv"?

Hm, a kdybych si výhradně pro bankovnictví nainstalovala portable verzi Firefoxu (tento prohlížeč mi nejvíc sedí, i při ladění webových stránek) bez Flashe (JAVA v něm defaultně není, nepletu-li se), bylo by to bezpečné řešení?

Jinak samozřejmě jedu v user účtu a po instalaci nebo jakékoliv práci v admin účtu se okamžitě odhlašuji.

Normalne pouzivej nainstalovany Firefox, Javu si musis nainstalovat do PC, jinak tam defaultne neni, doporucuju neinstalovat a obejit se bez ni. Flash se da nastavit na "Click and Play", tudiz se ti sam od sebe nespousti.

A zas to tak moc neprozivej. :-)

Jo doporucuju zmenit banku na nejakou, ktera posila pred transakcema bezpecnosti kod na mobil.

Já vím, jsem si vědoma jisté dávky paranoiy :-D. Virus mi Avira ukáže tak jednou za dva roky a mobil mám "chytrý" = vcelku těžko napadnutelný SE G502 z roku 2009, ale přesto chci si říkat, že jsem udělala pro bezpečnost svých peněz maximum. Momentálně jsem stáhla kb3125574 a už asi deset minut "probíhá vyhledávání aktualizací v tomto počítači". Doufám, že to zas nepochrastí až do rána bílého...
Jinak moc děkuji všem za jejich příspěvky a věnovaný čas, netušila jsem, že rozpoutám takovou rozvinutou diskusi :))

Momentálně jsem stáhla kb3125574 a už asi deset minut "probíhá vyhledávání aktualizací

Protoze musis restartovat PC a odpojit kabel od site (internetu), potom to sice taky zacne vyhledavat, ale jako prvni to kontroluje sitove pripojeni a protoze neni, tak pusti tu instalaci dal, zatimco kdyz jses pripojena, tak se pripoji a "patra" treba 2 hodiny nez to necha tu instalaci pokracovat.

Mááám!!!

Sice nechápu myšlenkové pochody v mém PC, protože KB3020369 to údajně nenašlo za celou noc, tak jsem PC při úprku do práce ráno vypnula, ale teď večer po znovuhledání se najednou docela rychle objevila, že je připravená k instalaci, zvláštní.

Ale - dobře mi tak :-D. Nevzala jsem dostatečně v potaz důležitost poznámky o vytažení síťového kabelu a jakmile mi to konečně (!) docvaklo, tak včera na disk stažená KB3125574 (SP2) se hlásila o instalaci prakticky okamžitě. Už si to budu nadosmrti pamatovat ;-)

Super, mám, co jsem chtěla pro svůj klid a už jen tak z plezíru zkusím, jestli vyhledávání aktualizací nějakou ještě vykope z MS serverů.
Co mě překvapilo, je absence seznamu nainstalovaných aktualizací při pouhém spuštění Windows Update, údajně v tomto PC nebyly dosud nikdy nainstalovány aktualizace. To je kec, protože jiným kliknutím onen seznam zobrazím. Netěší mě sice vytížení procesoru 33% při všech vypnutých programech, vyjma těch při startu systému: webový server Apache a TV tuner do USB od AverMedia (mám procesor AMD A6-3500 a GB A75M-UD2H), ale s tím já asi moc nenadělám. Přitom ani jeden svchost v procesech nemám.

Nicméně, myslím, že mohu svou otázku považovat za vyřešenou, moc vám všem děkuji :-)

chce to screen ze správce úloh - setříděno podle %cpu, dole zatrženy procesy všech uživatelů.
nebo process explorer.
vždycky trochu roztáhnout sloupce, ať jsou údaje čitelné.

jestli vyhledávání aktualizací nějakou ještě vykope z MS serverů.

pokud jsi pokračovala i instalací novějších kumulovaných aktualizací, snad kterási z nich obsahuje opravu klienta autoaktualizací.
jinak se dá čekat stejná bída se svchost.

dnes přinesl kolega do práce "vira". korporátní mcafee detekoval jen podvržené zástupce, jinak byl jeho scan k ničemu.
process explorer a autoruns prozradily vbskript, ale správné místo spuštění se nepovedlo zjistit.
s tím si poradil adwcleaner - šlo o doplňky v prohlížeči ie, který je v korporátu skoro automaticky spouštěný.
jít o šifrovací vir, tak má kolega po datech.
ani žádná aktualizace ničemu nezabránila - na rozdíl od keců bankovních "bezpečnostních expertů" bych jim nepřikládal zázračnou účinnost.

místo sledování prostředků bych šel do správce úloh (taskmgr.exe), má záložku "procesy", dá se v ní zapnout zobrazení sloupce s pid. pak má záložku "services/služby" - svchosty rozliší podle pid.
nebo ms process explorer, ukáže podprocesy v bublině.

svchost (netsvcs)
- buď jde o vir conficker, je docela zábavný:

reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost" /v netsvcs

zkontrolovat, čím výpis končí.

- nebo jde o zapnutý a stále nefunkční proces wuauserv = taky vir podle kmochny.
i to kulaté číslo 33% by tomu napovídalo, co má ten krám přesně za procesor? viz cpu-z, nebo příkaz:

sysdm.cpl,,1

stav wuau jde opět ověřit:

sc query wuauserv
tasklist /svc

Však já šla prvně do Správce úloh, ale nedokázala jsem v něm najít procentickou spotřebu procesů, jak jsi žádal, proto mě napadlo otevřít toSledování prostředků. Toto jsi neměl na mysli? Mám procesor AMD A6-3500 a základní desku GB A75M-UD2H.

Když jsem proces svchost (netsvcs) zkusila natvrdo vypnout, měla jsem náhle dojem, že se mi vypíná počítač. Ale kdepak, to jen jak klesl výkon na 1%, tak větrák znatelně zpomalil! Btw, jak nastavím WU na ruční spouštění, když políčko Typ spouštění mám zašedlé?

3-jádrový procesor, tomu odpovídá vytížení jednoho jádra čili 33%. nemělo by jít o vir conficker, ale právě o wirdows auto update.

pro ruční spuštění má být v registrech nastaveno (v regedit.exe lze naklikat ručně):

REGEDIT4

; Services: Automaticke aktualizace
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv]
"Start"=dword:00000003

zašedlé nastavení není nic pro nás, jsme nějací admoši.

výš jsem dával zjištění aktuálního nastavení a stavu procesů, to funguje i bez uac a admošských práv:

sc query wuauserv
tasklist /svc

je to rovnou v klíči wuauserv:
[http://pc.poradna.net/file/view/27405-wuau-reg-gif  ]
výpis "sc query" ukazuje, že služba je "running".
to samé tasklist: svchost s pid 328 obsahuje službu wuauúúúú
čili v registrech bude povolený automatický start (0x2) místo ručního spuštění (0x3) nebo zákazu (0x4).

ruční spuštění je super, proto že s ním funguje instalace aktualizací, ketré bůhvíproč kontrolují spuštěnou službu. zároveň ale zbytečná služba neběží, čili nic nevytěžuje.
masochista si ji může spustit na přání:

net start wuauserv

a kochat se zbytečnými pokusy o nalezení aktualizací až do restartu.

Rozumím! Já to zbytečně rozklikla.
Takže ještě pro kontrolu: kliknu na položku Start pravým a dám Změnit anebo Změnit binární data? A jak uložím přepsanou hodnotu? Trochu (=dost) se "zákroku" bojím... :-[

[http://pc.poradna.net/file/view/27406-start-wuause rv-png]

Za hodnotou REG_DWORD potom bude 0x00000003 (2) nebo 0x00000003 (3)? K čemu tam vůbec je to číslo v závorce?

Večer jsem tento proces odstřelila ručně, nevadí to před změnou?

A ještě, ten proces 328 tam potom už vůbec nebude? A co ty ostatní služby na něj nabalené?

reg_dword ukazuje zápis hexa hodnoty (v závorce je to dekadicky).
rozkliknout, napsat 3, enterem zabouchnout.
stav služby wuau... se změní po restartu.

konkrétní svchost -> hostí proces netsvcs -> ten spouští několik služeb. pak poběží bez té jedné.
při novém startu může mít jiné číslo pid, uvidí se to v novém výpisu "tasklist".
u služeb existují závislosti, ale jde o něco jiného. to se zobrazí třeba v services.msc - rozkliknutí příslušné služby - záložka dependencies/závislosti.

jedna nevýhoda stopnutí wuau: pak se nebude aktualizovat ani windefender, někteří ho používají.

Huráááá!! Byl to můj životně první aktivní zásah do registru, uff

Už mi využití procesoru osciluje mezi 1-2% :)). A zároveň mi ovšem v tray vyskočila "důležitá zpráva", abych změnila nastavení Windows Update :-D. Tůdle nůdle.

Ve Službách už mi svítí nastavení WU "ručně" a kdybych zatoužila zase někdy stahovat aktualizace, tak službu jen spustím, je to tak? Ovšem vzhledem k již nainstalovanému SP2 a nastalé neskutečné těžkopádnosti vyhledávání aktualizací na sedmičkách na to asi hodím bobek.

Lední brtníku, jsi opravdu zlatý rádce a opravdu vřele Ti děkuji za Tvůj čas. Třeba se mi někdy zadaří Ti to oplatit ;-)

já ty zprávy/varování v systray nikdy nečtu, píšou mi nesmysly, že je něco zakázané. vždyť proto jsem to zakazoval?!
kdesi v ovládacích panelech se ty upozorňovací údržby dají vypnout.

wuau: vzhledem k záměrné nefunkčnosti se to asi mrchosoftu nepodaří do konce podpory spravit (2020).
navíc jsem nezaznamenal nic extrémně kritického, co by se muselo instalovat, je to jen pro dobrý pocit.
já dám v takových případech přednost rollupdate před masochistickým "net start ..."

teď jsem si na kutilské poradně četl o renovaci koupelny - silikonová barva místo kachliček mě zaujala.

já dám v takových případech přednost rollupdate před masochistickým "net start ..."

XP se taky dočkaly SP3, tak si schválně počkám :-D

teď jsem si na kutilské poradně četl o renovaci koupelny - silikonová barva místo kachliček mě zaujala.

Tak aspoň něco ;-). Máme to víc než rok, syn po barvě při sprchování cáká, kde se dá a absolutně nikde to neodpadává. Jen čištění je krapánek složitější než u hladkého umakartu, protože hrubost nátěru imituje jemné struhadlo. Takže jemný čisticí krém a kartáč a stěna je zase jako nová :-)

Měj se krásně.

ten obrázek je srandovní- systémová přerušení neukazuje nic- proč to tam teda je? to je tep srdce sytému- u tebe je klinicky mrtvý. :-D

podívej se na to v procexp, najeď na velkýho vodiče služeb, který je idiotně uspořádán. dej si vlastnosti a vlákna. tam se dá pátrat co pracuje. tipnu si že wu.

dobrou otázkou je to vytížení- něco je špatně. nejvyšší frekvence naznačuje, že jsi stachanovec, nebo je to ukazatel k ničemu. dej ten procexp.

systémová přerušení neukazuje nic

v tomto zmateném screenu je to k ničemu. slušnější je process explorer, co to ukazuje hierarchicky stabilně nahoře, bokem od ostatních procesů.
obvykle to neukazuje nic, max. problikne 0.5-1% - a tak je to spravne, tak to má byt. procesor má nadbytek výkonu, triviality typu hw přerušení zaberou mikromrknutí oka.
právě když na tom okraji výpisu trvale visí nějaká procenta, badatel pasoucí po chybách je doma -> pravděpodobně vadný hw.

já vidím jen neschopnost ms, nebezpečí ze strany wuau bych tomu neříkal.
vir se schovává, je to soupeř, musí se hledat - to je zábava. kdežto wuau je nuda.

většina lidí si nebude aktualizace instalovat výběrově, potřebují řešení:
- zakázat aktualizace: nejjednodušší, když to nefunguje, stejně jsou z 98% k ničemu
- pro dobrý pocit ručně nainstalovat rollupdate. nevím jak se chová při částečně nainstalovaných minulých aktualizacích, snad to má elementární inteligenci
- nejhorší možnost je okupační chování win7, skrz svchost zabírá paměť i výkon procesoru, nedokáže se sám s dávno známou nefunkčností vypořádat (ms to na svých poddaných otestoval u xp). toto musí uživatelé snášet, dokud s tím něco neudělají.

a koneckonců je i na W7

Jak u koho. Když sis ji nenainstaloval, tak tam není. U w10 si vybrat nemůžeš.

Pokud w10 výrazně omezí (či znemožní) funkčnost programů, které potřebuji, tak přecházet nebudu jen proto, že oni by chtěli abych přešel a mohli mě telemetrovat. Fakáč směrem k Redmontu.

Co přejít na W10?

Ehm, v žádném případě!

1) mám legální krabicovku Win 7 a přechodem na Win 10 bych ostrouhala na pouhou OEM verzi
2) měla jsem tu "čest" lézt do desítek - a tam něco najít! Nemám chuť učit se nová nastavení, kde co hledat
3) nebudu podporovat drzý a agresivní přístup MS, aby jim šly kšefty
4) v sedmičkách mi funguje, co potřebuji, v desítkách by to byla sázka do loterie

Asi tak...

Onu pověstnou telemetrii vypnout nelze - teda úplně. Desítky zatím provozuji "ze studijních účelů" a nechávám si zapnutého Správce úloh.
Kupodivu, i při naprosto běžných úkonech (zálohování, procházení místních disků, zobrazování obsahu textových a jiných souborů) vykazuje připojení k síti neustálou aktivitu. V různých intervalech se přijímá, nebo odesílá "něco". Připadá mi to, jako by Velký bratr sledoval každý pohyb myši...
To už nemluvím o zdržování při startu a ukončení systému. I když je systém aktuální, po startu se obvykle děje nějaká příprava na přípravu - nevypínejte počítač a po spuštění plochy začne intenzivně zatěžovat disk a to trvá i několik minut. Po vypnutí se děje občas to samé a už se mi stalo, že jsem skoro hodinu čekal až se "něco" vykoná. Jen probíhající perličky a opět nevypínejte počítač. Zcela jistě tento stav trval déle, než samotná čistá instalace systému. (Upgrade mám vypnuté, jen běžné aktualizace.) V provozu je počítač stabilní a nepadá.
S takovým počítačem se nedá normálně pracovat. Možná ten, kdo má SSD disk, 16GB RAM, osmijádrové CPU 3GHz, tak nepocítí časové zdržení, způsobené nějakou vedlejší činností systému.
Všechny výše zmíněné jevy se projevují tehdy, když je připojen internet. Jinak si mě Windowsy nevšímají.

Internet mám, mám povypínané co šlo z běžného nastavení, a to co popisuješ neznám. Jednou měsíčně proběhne aktualizace (restart si můžu zvolit, žádné "samo").
K W10 pár připomínek mám, třeba schizofrenní Nastavení a Ovládací panely, a pár drobností. Upgradoval jsem i ze starších PC s W7 (kamarádi) a jedou svižněji než s W7 a tebou uváděné problémy nemají. Vzhled se mi moc nelíbil, ale má svůj půvab ;-) a to nebudu psát, kolik mi je let.

Jinak, ta krabicovka x OEM: popravdě řečeno, jestli ještě někdy budu kupovat nové PC, tak to staré PC stejně nevyhodím.

PS: ten stihomam kolem W10 nějak nechápu, všichni telefonují mobilem, věčně klikají na FB, a pár anonymních údajů je rajcuje, navíc málokdo rozumí W7 natolik, aby si ty "šmírovací" funkce a aktualizace vychytal.

Samozřejmě, pokud nějaký program má ve W10 problémy, tak se do nich nepohrnu nebo firma, která má zavedený komplexní systém na starší verzi.

citát:
ds:ten stihomam kolem W10 nějak nechápu, všichni telefonují mobilem, věčně klikají na FB, a pár anonymních údajů je rajcuje, navíc málokdo rozumí W7 natolik, aby si ty "šmírovací" funkce a aktualizace vychytal.

Toto je obvyklá demagogie, kterou se obhajuje činnost Windows 10. Je to stejný "argument", jako nemám co skrývat a proto mi sledování nevadí.

Mám oči a vidím na grafu ethernetového připojení opakující se záznamy o komunikaci. Proč komunikovat, když si prohlížím své obrázky? U Windows 7 se toto nekoná...

Nebo si myslíš, že MS vede účet pro každé PC

Já si to tedy myslím.

Vždyť každé PC s W10 má unikátní "ID", "popisek", "s/n" (či co), vygeneruje se to při instalaci W10 a online registraci. Není přece pro ně žádný problém, aby veškeré údaje, které jim přicházejí z všelikých PC, byly takto označeny. Následná filtrace nemůže být přece problém.

Vůbec bych se nedivil, kdyby nastala doba, že na konkrétního člověka (tedy spíše konkrétní počítač) najednou vytáhnou (a ne nutně MS, třeba nějaká spřátelená organizace, která to MS poručí), že máš na disku BSDM porno, žes poslouchat tu a tu mp3, v uTorrentu žes stáhl 2456. díl Ulice a na internetu prohlížel článek na Aeronetu, který ale vůbec nechválil paní Andělku. Že dokážou na dálku zjistit, co máš v PC za cracky (a případně na to reagovat), to také není žádná překvapivá novinka. Mám dojem, W10 dokážou zablokovat i neautorizovaný herní hardware (EULA? nechce se mi číst sto stránek..). Že to teď (ještě) nedělají, je druhá věc. Důležité je, že na to mají nástroje.

Klidně se stane, že w10 zjistí, že máš v PC mp3 bez DRM (když lstivě neodstraníš mp3 tagy a nepřejmenuješ na něco nenápadného, třeba zvuk_06124.mp3). Až přitvrdí autorské zákony, klidně ti to všechno bez jakéhokoliv upozornění smáznou a rovnou nahlásí orgánům. W7 bez telešmírováni a se zakázanými aktualizacemi tohle dokázat nemohou.

Jen tak na okraj: kdo má W7 bez "telešmírování" a se zakázanými aktualizacemi ??? Pár paranoidních uživatelů. Kupa lidí používá přístup k penězům a vyžadují aktualizace zabezpečení. Kdo z nich asi ty aktualizace přehrabuje a prohrabává se diskuzemi okolo toho ???

E-bankovnictví na PC mám. Vypnutí/nenainstalování telemetrie na jeho bezpečnost nemá žádný vliv (spíše naopak). A aktualizace? Do září(?) 2016, kdy byly vydávány jednotlivé aktualizace, nebyl žádný problém si to vyfiltrovat (a instalovat offline třeba přes vytvořené "WSUS offline" balíky - jiný rozumný způsob poté, co WU pro W7 microsoft nechal/učinil zcela nepoužitelným ani neexistuje, nechce-li user čekat na aktualizace týden v kuse), více na: download.wsusoffline.net). Stahovat celý balík s neznámým obsahem určitě nebudu.

Řekni mi nějakou kritickou aktualizaci, kterou za poslední rok na W7 microsoft vydal. Nepočítám v to ty prasečiny typu GWX, což bylo to nejdůležitější, co za poslední roky vypotili… podle snahy, jakou se to snažili všem vesrat.

To máš samozřejmě pravdu. Co dělá naprostá většina userů, je mi ale jedno :-)

Kdyby mi umožnili pořídit si w10 enterprise (klidně za 2x vyšší cenu než běžnou verzi), neřeknu ani popel. Tam bych nechtěné vypnul. Jako běžný občan, běžný OSVČ, ale nemáš šanci. Protože oni ta tvoje data prostě chtějí (velkých firem se bojí, že by jim utekly/nepřešly, kdyby jim tam telemetrii nechali).

Windows 7 - aktualizace naposledy zari 2016, potom uz ne kvuli vnucene zabalene telemetrii a nepodporovany Firefox 38 ESR, protoze dalsi verze ESR uz je zmrsena, lezu s tim na internet banking jedna radost (overovani transakci pres mobil, v podstate nemozne zneuzit, pokud ti nenapichnou i smartphone, coz je nepravdepodobne).

Nevis nahodou, porad se daji stahovat z webu Microsoftu rucne jednotlive aktualizace bez vnucene telemetrie? Protoze jestli te chapu spravne, tak pises, ze pres WSUSOFFLINE porad aktualizujes, takze by to pak melo jit i uplne rucne?

Přes WSUS už neaktualizuju, protože poslední verze je z 26.9.2016. Tou jsem postahoval kompletní ISO W7, Off2007, z nějaké předchozí verze (přesně 9.21) mám XP.

Co by se stalo, kdybych touto starou verzí chtěl stáhnout aktualizace dnes, nevím. Teď na podobné pokusy nemám moc čas a chuť, mohl bych to zkusit po kontrolním hlášení (25.11.) a porovnat s tím, co mám doma.

Bankovnictví máme taky s dvoufázovým ověřováním. A prezidentský telefon mi nenapíchnou :-p

Asi jsem někomu šlápnul na kuří oko a (dsa) rád uděluje knížecí rady.
Ano, vypínám internet, když chci mít klid a graf komunikace na síti neskáče skoro k 30Mb/s, což mě znervozňuje.
Když jsem bezvýznamný a anonymní uživatel webu, co ode mě ten Microsoft očekává?

Už mlčím...

Ještě jednou a naposled si dovolím špitnout:
Windows 10 je čistá instalace z ISO přímo z Redmondu. Protože počítač není můj "pracovní", tak tam nemám žádné aplikace třetích stran. S vyjímkou TreeSize Free jehož aktualizace se dělají jen ručně, nikoliv automaticky.
Takže problém může být jen v samotných Windows...

I když jsem se zařekl, že už nebudu přispívat do tohoto vlákna:

Držme se situace kolem Windows 7. Chci věřit, že Microsoft chce jen a jen naše dobro. Ze začátku Microsoft cpal telemetrii do bezpečnostních (!) záplat.
V diskuzních skupinách se zvedla vlna podezření, k čemu to je, když sedmičky jsou "odepsaný a zastaralý" systém.
Nakonec se telemetrické funkce přesunuly do doporučených aktualizací. Každý, kdo si nenechává aktualizace na Automaticky, si může před její instalací přečíst, nyní o kumulované záplatě, pojednání o tom, co obsahuje. Věřme, že píšou pravdu.

Dobré skororáno :-),
mohu prosím ještě navázat?

Výše uvedený postup se mi hladce povedl na stolním PC s Windows 7 64-bit, leč na noťasu Sony Vaio s pouze 32-bit verzí jsem rozchodila a nainstalovala pouze jedinou aktualizaci - tu poslední KB2834140. Kabel k netu nepřipojen, Wi-Fi odpojeno, stahování každé (z vlastního disku) jsem vydržela min 40 minut, a nic z toho :-(. Ani po restartu po té jediné nainstalované aktualizaci se už nechytla žádná. Pouze ta zmíněná KB2834140 se "vyhledala" (nechápu, jak se vůbec může vyhledávat něco, co je už stažené na disku a net je odpojený...).

Na 64-bit verzi to bylo "stažené" skoro obratem, tak jaký to má důvod nechodit na 32-bit verzi? Aktualizace mám podle názvu stažené správné, že?

[http://pc.poradna.net/file/view/27953-predzaplaty- ie11-png]

Hmm, jak na to?

predzaplaty-ie11.png

o to jde - tyto záplaty slouží jen pro instalaci ie11.
já je měl součástí záplatovací batky s rollupdatem "sp2", ale pro něj samotný potřebné nejsou, mu stačí jen ta Windows6.1-KB3020369-32/64bit.msu

proč nefungují netuším, w7-32 na pár exemplářích provozuju, ale nepamatuju se, jestli jsem je prohnal tímto updatem.
aktualizace windows považuju z 95% za zbytečnost (a nekonečné opravy oprav). ze stovek záplat na xp měly smysl dvě.

Hmmm...

Zkoušela jsem i tento obsah od Tebe

echo # pred-IE-zaplaty, jinak se IE neinstaluje: & echo on
Windows6.1-KB2533623.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2670838.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2729094-v2.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2731771.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2786081.msu /quiet /norestart
Windows6.1-KB2834140-v2.msu /quiet /norestart
%restart%

zkopírovat do Notepadu a uložit s příponou *.bat a spustit jak z omezeného, tak z admin účtu. Pokaždé to jen na zlomek sekundy probliklo, a tím to haslo. Baťák jsem měla uložený ve složce s těmi šesti staženými předzáplatami k IE11. Byl to správný pokus?
Moc dík, s dávkovými soubory nemám zkušenosti.

Zdravím,už jsem to někde psal...
Má Win 7 asi osm roků,Hned po instalaci OS a obslužného SW,jsem si nastavil v Windows Update
"Nikdy nevyhledávat aktualizace" a mám klid,OS jede bez problémů.
Mám Acronisem udělaný obraz kompletního OS s obslužným SW a zhruba za půl roku si systém obnovím,doplním různé aktualizace a jede se dál.
Nikteravěk nepociťuji nějakou újmu,či zpomalení systému,proto mne udivují ty časté,dlouhé a vášnivé debaty okolo aktualizace OS.

Ty nepocitujes, ale tych milion PC ktorych bombardujes virmi cez LAN (za predpokladu ze niekto zneuzije nejaku dieru) mozno pocituju.
Aktualizacie su na platanie bezpecnostnych dier, dnes to uz sice nie je tak horuce, ale aj tak je vhodne mat system aktualizovany.
"zhruba za půl roku si systém obnovím" - to neni normalne a ziaden normalny clovek nema cas na take tamagotchi. Mam xrokov zaplatany system ktory funguje a predpokladam ze mi ho nic nerozdrbe a nepotrebujem robit ziadne obnovy ani vobec nic co zabera cas. Keby to update MS neposral (schvalne kvoli sracke10? Nech si trhnu)

ziaden normalny clovek nema cas na take tamagotchi

:-)

tak to bylo trefne.

Ja treba musim ze zrejmych duvodu reinstalovat Ubuntu co 5 let, zatim jsem obvykle reinstaloval po trech letech kvuli nove verzi LTS a hrozne me to nebavi, dokonce tak moc, ze jsem si na druhy linoxovy pocitac poridil Manjaro s rolling update, to jest k reinstalu by nemelo dojit nikdy pokud neselze hardware.

Pricemz teda reinstal na linuxu je neco jako obnova u Windows, konfiguracni soubory programu v /home oddilu zustavaji zachovany.

Winodows 7 jsem nereinstaloval nikdy a Windows XP predtim dvakrat, jednou z duvodu obnovy hardwaru a jednou pri prechodu z piratske verze na legalni.

... priznavam ale ze som nedavno obnovil image visty z r.2013 (posledne co som mal :) ptz som myslel ze potom pojde zas update spravne, ale to bol samozrejme omyl, neslo vobec (pisal ze neni spustena sluzba, pricom bola), az ked som datum zmenil na 2013 tak zrazu nabehlo winupdate, samozrejme error lebo blby rok, tak zas zmenit datum na 2016, a samozrejme MS si hned rychlo tajne updatol updater na ten skripleny (schvalne?) a vyhjladaval 2dni a neskoncil. Az kym som tam rucne nedal tych 6 KB-updatov co som pisal uplne hore v odpovedi na povodny dotaz. Preco MS takto skriplil cele update nechapem. Teraz potom jak som tam nadbal tie KB rocne to zas funguje relativne ok. Updaty na vistu stejne o 3mesiace asi skoncia takze to je uz fuk.

Updaty na vistu stejne o 3mesiace asi skoncia

Ze ti tu furt do toho vstupuju, ale konecne, stejne prijemnej pocit to byl na Xpeckach, ze uz tam Microsoft nic nezmrvi. Visty mam na notasu a doufam, ze teda jeste nejakej ten rok to tam pobezi nez notas vymenim za novy.