Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SW pro sledování výpadků WiFi

Ahoj,
mám UPC internet 200MB a na wifi je dost na nic (panelák typu atomový bunkr..). Pořídil jsem TP link wifi extender - výkon sítě se dramaticky zvýšil z necelých 2MB na 12-25MB, dle počasí a zda zrovna nejde kolem kočka.. (notebook mám od modemu cca 4 metry)

Poslední měsíc mi to celkem často padá právě wifi. Hlásil jsem poruchu na UPC, po 14 dnech poslali technika. Technik zkontroloval vše, dotáhnul kabely a řekl, že problém je vyřešen..
Nicméně, stejně net přes wifi padá. Zkusil jsem tedy reset modemu do továrního nastavení, změny frekvencí, atd.. vypojil jsem i extender - wifi padá místy stále.

Potřebuji, zda existuje program, který by výpadky wifi dokázal monitorovat a zapsat do logu, kterým bych mohl pak argumentovat UPC.
Hraju online hry a bohužel, padající připojení je dost otravné.. navíc, když se k tomu dostanu max 2 hodiny denně..
děkuji za každou pomoc.

M.

program "Elementary, dear Watson" neexistuje..

nikdy mě nepřekvapí, jak vždy, když sem napíšu dotaz mi odpoví někdo takovýmto způsobem. odpověď na můj problém není, ale urážky, napadání a nesmyslný blábolení o tom, jak sem tohle a tamto udělal špatně.. no a co? zařídil sem ti to tak sám, já chci pouze odpověd na to, co jsem se ptal..

Co akoze cakas? ze dakto bude 24/7 sediet u teba a sledovat pingy? z principu taketo nahodne vypadky ziadny technik nevyriesi nikdy a nikde.

nikdy mě nepřekvapí, jak vždy, když sem napíšu dotaz mi odpoví někdo takovýmto způsobem. odpověď na můj problém není, ale urážky, napadání a nesmyslný blábolení o tom, jak sem tohle a tamto udělal špatně.. no a co?

...no a h*vno...co akoze cakas a co si myslis? sam priznas ze to mas blbo vyriesene a cudujes sa? Akoze, kusok rozmyslania a sebareflexie by nezaskodilo.
Wifi signal a ani router sa s tebou debatovat nebude, ono to proste nepojde. Ty sa musis prisposobit. Ze budes kopkat nozickami ti nepomoze.

Odpoved si dostal. Ked byvas v zarusenom panelaku, natiahni si ethernet kabel ak chces spolahlivy net.
Alebo pober susedom ich wifi routre, aby ti to slo dobre.:-p

Tak hloupý jistě nebudeš, abys hledal program "Watson", že?

Mimo jiné, v mém příspěvku není jediná urážka, napadení a dokonce ani blábolení. Ty máš prostě jen utkvělou představu jak bys chtěl svůj problém řešit a když ti někdo napíše, že to je totální blbost, tak uděláš Zagorku. Na věty mladých fakanů začínajících na "já chci.." jsem v poslední době docela alergický. Kdybys použil mozek a google (nebo hledání v Poradně), tak z informací které jsou tu uvedeny, bys došel k jednoznačnému závěru.

Můžeš si nainstalovat klidně tunu různých sledovátek apod., ale k výsledku se stejně nedobereš. Se s tim smiř.

nepochopím na čo chceš program na sledovanie výpadkov keď nechceš výpadky riešiť? to je skoro ako kdyby sis chtel kupiť mikrovlnnú trúbu a ty by sis polievku v rajničke stále hrial na sporáku.

A jestli plánuješ odpovedať že na dekoraci, tak si stáhni tento obrázok:

[img=http://androidportal.zoznam.sk/wp-content/uploads/2012/03/2012.03.25-15.24.24.png]http://androidportal.zoznam.sk/wp-content/uploads/ 2012/03/2012.03.25-15.24.24.png[/img]

vytlač si ho, ak nemáš tlačiareň presuň na USB klúč a choď do mesta do nejakého napríkalad faxcopy alebo inú búdu kde ti to vytlačia, pak si na zadnú stranu toho papiera vytlač sekundové lepidlo a capni si to na monitor na požadované miesto!

Snad budeš spokojený s výsledkom, prajem ti krásny zvyšok dňa. Ja tady končím (u tochto vlákna) jdu pomôcť iným tazaťelom, ktorý fakt pomoc potrebujú, a riešia skutočný problém. Nie problém medzi monitorom a stoličkou.

p.s. aká otázka a reakce na naše odpovede, také naše odpovede.

Co to je padání WiFi a jak přesně se projevuje? Mám s UPC podobný problém, ale projevuje se i na kabelovém Ethernetu, prostě občas výpadek Internetu na několik desítek sekund až minut. Připojení PC, NB, tabletů i mobilů do WiFi sítě je OK, takže třeba mobily se nepřepnou na mobilní data, ale Internet prostě nefunguje.

U UPC se modem hlásí jako normálně připojený, ale po zapnutí speciálního sledovacího, "pingovacího" SW na straně UPC zjištěno, že k výpadků opravdu dochází. Bez zapnutí speciálního SW na straně UPC není šance něco zjistit. Někdy není výpadek žádný za několik dní, jindy je jich několik za jediný den. Doporučeno resetovat modem a pokud nepomůže, požádat o výměnu modemu. Reset nepomohl, výměnu jsem zatím neřešil.

to je ono, jenže s Wifi.
vše je ok, pak na několik sekund, i minut třeba vypadne net, někdy třeba pár dní nic a pak zase víc za den. k naší Wifi máme připojeno jen 2 notebooky a občas já mobil. Když ale připojím manželky mobil, celá wifi sít spadne na všech zařízeních - nejspíš se resetuje modem - to mi taky nepřijde jako standartní chování.

byl tu technik, vše zkontroloval, dotáhnul kabely a řekl, že to je ono - výpadky byly na tom jeho notebooku jasně vidět -bohužel, po dotažení se neprojevovali.. sobota a dnes připojení zase padá.

vypadne wifi alebo net? prvorade je potreba vedieť čo vlastne nefunguje. Až potom môžme hladať riešenie...

pokial ti vypadne internet tak bys mal byť k wifi stale pripojený,... ak ti vypadne wifi tak potom logicky nejde internet, kedže dáta z internetu prechádzajú do tvojho počítača v určitej časti (router -> PC) cez wifi (elektromagneticke pole o frekvenci 2.4/5Ghz). taže znova sa pýtam, nejde wifi teda alebo internet,...

znova command:

ipconfig -all
ping [ip adresa routeru - v ipconfigu položka gateway]

ak ti:

[img=http://www.wi-fiplanet.com/img/2009/11/win7-wifi-fig1.png]http://www.wi-fiplanet.com/img/2009/11/win7-wifi-f ig1.png[/img]

tu nebude zobrazovať tvoju wifi, tak chyba nieje v internetu ale vo wifi teda prenos medzi routerom a PC.

a ešte presnejšie, internet nikdy nevypadne, vypadnuť môže len pripojenie určitého zariadenia k internetu, internet je globálna sieť ktorá ide "stále".

Pokud nemáš PC/NB připojen na ethernetový kabel, tak hledáš chybu ve WiFi, ale problém bude asi v kabelovém modemu (čti kabelový modem + WiFi router) jako celku. Také občas pozoruji, že po výpadku na modemu začnou poblikávat LED podobně jak po jeho zapnutí, takže se asi restartuje. Také pomáhá vypnout modem ze sítě, nechat jej pár minut vystydnout a znovu zapnout. Asi se přehřívá a ztrátou připojení nebo restarty se to připojuje.

Při některém z výpadku doporučuji zapojit NB kabelem přímo k modemu a pokud přípojení nebude, tak vypnout na pár minut modem. Jestliže Internet naběhne, tak zavolat do UPC, popsat celou situaci a požádat o sledování s pomocí speciálního pingovacího SW. Doporučuji také zkontrolovat větrací otvory modemu, hlavně na dolní straně, jestli zařízení neleží na spodní straně s ucpanými větracími otvory a případně vyřesetovat modem tlačítkem i přes ovládací rozhraní.

no jiste, nechceš mu rovno poradiť ať si objedná "ping to death" (stačí vätšie packety), pak mu to isto pôjde, ak tak isto nebude internetový poskytovatel nonstop pingovať zákazníka, to by malo bejt naopak ne, čo tak rovno napísať command:

ping 216.58.214.238 -t

vy si jinak uplne pletete pojmy "nejde pripojenie k internetu" "nejde wifi". to su 2 rozdielne veci. Keď "nejde" internet ale ide wifi tak v LAN sieti dokážeš komunikvoať s počítačmi v LAN avšak nepojde ti napríklad youtube. Když nejde wifi ale jde internet, tak když sa pripojíš cez kabel jde ti vše, ak sa snažíš cez wifi, ale "nejde" tak ti nepôjde ani komunikace toho PC k ostatným zariadeniam v LAN ani internet.

Myslím, že to nechápeš spíše Ty. Vysvětlení pojmů si nech, tady není důležité striktní a sáhodlouhé přesné pojmenování běžně užívaných hovorových výrazů, ale lokalizace problému a jeho odstranění. Také nepíši "kombinované zařízení s kabelovým modem a routerem s LAN výstupy a WiFi částí", ale jednoduše kabelový modem nebo jenom modem a každý rozumí, o co se jedná.

Nechápu, jak a proč bych měl pingovat nějakou IP adresu, když přesněji a nonstop může poskytovatel pingovat své vlastní zařízení. Za prvé tak nezjistím, jestli je problém ve WiFi části nebo v "kabelové" části, t.j. mezi NB a modemem/routerem nebo modemem/routerem a UPC, popřípadě, co je nejpravděpodobnější, přímo v kabelovém modem/routeru UPC.

Vysvětlení pojmů si nech, tady není důležité striktní a sáhodlouhé přesné pojmenování běžně užívaných hovorových výrazů, ale lokalizace problému a jeho odstranění.

tak prosím, videl si už niekedy aby šiel pacient ku lekárovi a povedal "bolí" a když sa lekár povie čo ho bolí tak aby pacient odpovedal, no však vidíš hore. Takto asi lokalizaci problému nezistíme nikdy, když radca z dotazu ani nevie či mu nejde wifi alebo pripojenie k internetu, a už tobôž mu nejde odstániť problém když on okrem napsania "keci si nechte" nevie presneji nechce nič iné urobiť. Alebo klidne mu chod k nemu domov a oprav mu to.

Opravit mu to neopravím, ale napsal jsem mu, jak jednoduše a přesněji lokalizuje chybu i jak ji případně může odstranit. Na 90% to bude přehřívající se kabelový modem/router. Když jsem řešil svůj problém s podporou UPC, tak jsem měl dojem, že je asi vadný modem moc nepřekvapuje a i podle ohlasu na různých fórech jsem zjistil, že je to dost častá závada.

Edit: viewtopic.php

tak výpadok wifi alebo internetu? to sú 2 úplne rozdielne veci,... wifi = LAN sieť, internet = Globalna WAN sieť. to je jak kdybys teraz mal vodovodnu ruru k sebe domov, nešla ti voda z kohutika v kuchini ale napríklad v kupelni jde, a obe by boli pripojené na stejnú rúrú k vodárni a ty bys povedal že vada je vo vodarni? logicky by ti pak nešiel ani v kupelni ne?

to iste s wifi/ethernet k jednemu Internetovému poskytovatelovi. Když ti jde pripojenie k routeru ale ne k internetu, chyba je medzi routerom a internetovým poskytoavtelom, ak internet ide ale nejde wifi (cez kabel ano) tak chyba je medzi routerom a klientom (wifi prijmačom).

Pak ak ti nejde wifi skontroluj pomocou analyzera kanaly a v nastavenia routeru zmen kanal na volný, a daj napevno WPA2-PSK

Vysledovat ci pada wifi je jednoducha vec, ale zistit preco to pada moze byt uz tazsie. Odstranenie padania moze byt uz velmi tazke ak je v poriadku linka aj modem a je to preverene poskytovatelom. To nedokaze kazdy ňouma. Jednak preto lebo wifi nieje v podstate cim odmerat. Vsetky tie super programky vedia zistit len jeden parameter silu signalu. Nastastie niektore to vedia v normalnych jednotjkach dBm a nie v palickach. Wifi ma ovsem dalsie desiatky meratelnych parametrov, ktore ziadny program neukazuje.

V současné době UPC prakticky všem dává vlastní kombo 2v1 (kabelový modem + wifi router), takže málokdo s připojením od UPC používá vlastní router, když pronajaté/odkoupené řešení umí skoro stejné věci jako vlastní router. Současně s tím i stoupl počet problémů a hůře se hledají, protože uživatel neví, jestli blbne signál na straně od UPC, nebo modemová část, router, popřípadě je problém ve WiFi části. Už jsem řešil i případ, sice na ADSL, že WiFi nešlo jenom občas a pak úplně bez problémů a nakonec to byla videochůvička na 2.4 GHZ. Když byla v provozu, WiFi nefungovalo, když se se vypnula, WiFi šlo jak víno. Trvalo to pár dní než jsem to vysledoval.

Ono je to este horsie... Za nefungovanie, alebo chybne fungovanie nezodpoveda ani vyrobca wifi hardware, ani vyrobca software (ovladaca) k wifi hardware. Pokial by mal byt zodpovedny musel by byt hardware testovany presne tak ako ho testuje vyrobca. Je to specialne prostredie velmi podobne velkemu nahravaciemu rozhlasovemu studiu.

A proč by to uživatel dělal, když již má router v kombu, které nafasoval? Chápu, že extra router má většinou větší možnosti nastavení a často i lepší parametry, ale pro většinu uživatelů to není až tak podstatné a nevyváži to potřebu další krabičky s vlastním napájením a kabeláži.

protože je nedostatečné? Sám píšeš, že to nefunguje dobře, logicky z toho plyne, že "všeuměla" přepneme na základní funkci, kterou má obstarat, a to je konverze kabelovky na ethernet, a vše ostatní řešíme kvalitním hardwarem k tomu určeným.

Nebo taky patříš do podivuhodné skupinky univezálistů, kteří mají nejraději "vše na USB" a "jednu krabičku na všechno":?:

Ano, přesně tak to mám rád, raději co nejvíce věcí najednou v jedné krabičce a jedním napájením než X různých krabiček, X různých propojovacích kabelů a X různých napájecích zdrojů. Raději oželím některé sofistikované funkce, které stejně většinou nevyužiji, popřípadě si připlatím za dražší řešení, ale preferuji elegantní a univerzální řešení na úkor ceny a/nebo parametrů. Také nemám offroad do přírody, Smart do města, MPV na rodinné výlety a pickup nebo dodávku na převoz nákladů, ale univerzální vůz, který mi tohle všechno nahradí, byť ne vždy ideálně a za vyšší cenu.

Kdysi jsem takhle potřeboval ADSL modem, WiFi router a VOIP bránu, takže jsem chvilku hledal a pak jsem koupil FritzBox, který tohle všechno s přehledem a elegantně zvládal.

Vsetko v jednom moze byt niekedy vyhoda. Na druhu stranu lespie odladene veci su tie, ktore su jednoucelove. Napriklad funkcia klient v routroch nikdy poriadne nefunguje, resp. nefunguje to tak dobre ako specializovana klientska stanica.

...a potom ti dana vec (alebo len cast) zdochne a cely dom mas offline.
Tiez milujem blbeckov, co chodia na nakupy do shopping centier na VW Amarok, GMC, ci podobnej SUV/pickup krave, trciacej 2m spomedzi zaparkovanych aut. Navyse ani nemoze poriadne otvorit dvere, tak je to siroke. Tu niesme v USA, nemame 4x8m parkovacie miesta.
Ked ma na take auto, nech si na podobne vylety kupi smart, ktory na jeho, zensku a dve tasky nakupu z H&M bohate staci. Tiez s tym dokaze vycuvat a nikomu neprekaza obrovskym autom.

Na to nadavat nebudem, pretoze podobni zbohatlici maju dom a pozemok na to aby si to tam zaparkovali vsetko.
Ked sa hra na zbohatlika tak, ze si na splatky kupi drahe auto, ma panelakovy 1i byt a potom tankuje za 5e a cely zvysok mesiaca papka chleba s mastou, tak je to blbecek este vacsi....

Máš hodně zkreslené představy o majitelích dražších aut nebo nevíš, jak to vypadá ve velkých městech. Koupit si slušné auto a slušný byt není až takový problém, ale takový dům v Praze a ještě se slušným pozemkem je prakticky nedostupný. Byt 4+1 mohu mít za 2.5-3 miliony, slušné auto za milion, ale slušný baráček s pozemkem přímo v Praze stojí přes 10 milionů a v nejbližším okolí jenom o trochu méně.

jj, a když pan Fritzl po bouřce shnil, tak jsi neměl vůbec nic. :-)
Další věc je, že telefonní zásuvka bývá v domech/bytech umístěna tak, že to zase nevyhovuje pro umístění Wifi. A pak se to pučmidrátsky řeší repeatery a podobnými srajdami. BFU to samozřejmě milují, protože jim to dává pocit, že zvítězili nad hmotou. Opak (viz tento celý dotaz) je ovšem pravdou, fyzika se jen tak občůrat nedá.

jj, to je další důvod, proč nebrat tyhle předražené všeuměly. A teď si vezmi, že se blíží už další upgrade, kdy i původní VDSL se nahrazuje za novější.

Zrovna DSL je technologie, kde se VŮBEC nevyplácí kupovat "skvělé" zařízení, ale naopak to nejlevnější možné a rovnou jej přepnout do modem režimu a za ním teprve vystavět kvalitní router.

Potřebuji, zda existuje program, který by výpadky wifi dokázal monitorovat a zapsat do logu, kterým bych mohl pak argumentovat UPC

upc platíš jen za to, že ti dopraví data k jejich routeru.
co s tím uděláš ty od routeru dál - že si nastavíš do bytu zdi a necháš si to zarušit ze všech stran sousedy - to je tvůj problém.
upc za tebe nebude ani bourat panely, které odráží i tlumí signál, ani nepostřílí sousedy, kteří ruší tvoji wifi - tolik jim neplatíš.
můžeš si jedině zvolit méně obsazený pětikanál, jak tu ukazují v komentářích různé wifi-analyzery.
nebo kompletně přejít na 5ghz, pokud to ten upc krám i tvoje zařízení umí. získáš volnější kanály, ale zase horší dosah.
(ten kabelový modem je router, ať si nepletem dojmy, ale je to fuk)