Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to MD rate?

Nenašel by se tu prosím někdo ochotný a znalý, kdo by mi vysvětlil, co to znamená MD rate? Jde o nějaký pojem z oblasti personalistiky, objevuje se v inzerátech na pracovní pozice pro ajťáky (našel jsem ho ve spojení s korunami, jako MD rate 3000–4000 Kč), ale nevím, co to je. Předem děkuji za vysvětlení! :-)

Jak byste teda rozuměli tomuto (https://webtrh.cz/293679-java-programator-praha-60 00-czk) slovenskému: „V prípade záujmu zašlite Vaše CV a MD rate na info@eprovement.com .“? To asi těžko pošlu mailem denní výdělek, nehledě na to, že je divné, že ho mám poslat já jako zaměstnanec (a nadto ještě jenom potenciální).

Stejný případ je toto (https://webtrh.cz/297519-systemovy-analytik-senior -praha-4000): „Pokiaľ Vás projekt zaujal, kontaktujte nás na ivan.vlcek@eprovement.com s Vašim CV a MD rate.“

Je to uplne jasne, je to cena za clovekoden (man-day / MD), to jsou penize, ktere je ochotna firma zaplatit danemu cloveku za odvedou praci. Obcas se pocita i clovehohodina (man-hour) v pripade, ze cely MD je nevhodna jednotka. Jinak se to dela obvykle, ze se nakoupi treba 40 MD za nejakou cenu xxxx Kc/MD, z toho ti vychazi, ze mate praci na 2 mesice (pocita se 5 dni v tydnu po 8 hodinach za den dle zakoniku prace bez nejakych zvlastnich priplatku a smen). Jinak uvedena cena je obvykle pred zdanenim (pokud by to tak byt nemelo, melo by to byt jiz odpocatku jasne definovane)... to jen pro mamlasy, kteri se pak nebudou moci dopocitat vydelku. Pak uz je otazka, jestli jste freelancer, OSVC, nebo se proste nechate nejak zamestnat. Pokud vsak nevite co je MD, je zvlastni, ze se divate po seniornich pozicich v IT/ICT, nic proti Vam osobne, ale vzhledem k povaze dotazu bych tipoval na juniora, ale to se v praxi rychle ukaze kdo kam... ;-)

Ještě k přesnému významu MD rate:

Prostě nějaká práce je ohodnocena na 25 MD. Mám MD rate 5000,- Kč. Takže za to dostanu 125000,- (pokud dobře počítám) a je vcelku jedno (do určité míry), zda to udělám za 14 dní nebo za měsíc.

Takže to není tak docela denní výdělek ...

jsi nedával ve škole pozor. bolševickým jazykem mluví ~200mega rusáků, tj. i se srby, bělorusy a podobným hnojem kolem 3% populace.

šlo o 1/6 pevniny, v rusku ovšem zhusta obydlenou medvědy, vlky, močálníky, pouštními orgoji chorchoji a jakutskými hlídači na strážních věžích ruských koncentráků.