BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Napr. virtualbox je zdarma.
VMware player je pro domácí použití rovněž zdarma.
Jde o to, jestli v HOME verzi spustís HYPER-V..
Hyper-V is NOT available in Windows 10 Home. It is available in Windows 10 Pro.
Osobne dodnes pouzivam kombinaci MS Virtual PC (ne Windows Virtual PC) a VMPlayer (kvuli 64bit).
viz odpovedi tady, ale jde o to na co to chces, nejak to pujde, ale moc od toho necekej.
Moc od toho nečekej znamená co?
U virtuálního stroje má velký vliv na výkon hardware hostitelského počítače (to, jak umožňuje virtualizaci).
Osobně se mi VirtualBox osvědčil lépe než VMWare Player, bylo to na něm svižnější.
VMware Player ma dost omezeni, chce to placenou VMware Workstation. VirtualBox je dobrej tak na hrani si, docela neuveritelny mnozstvi neresenejch problemu. Jiste mi ted napises, jak vyborne ti to beha, ale spis je to nahoda, zes trefil na podporovanej hardware podobnej tomu na cem to vyvijej. Doufam, ze na tom nebude chtit rozjizdet 3D nebo tiskarnu. Dobry je, kdyz to treba mesic jede a pak se to sekne a bez reinstalu instalace VirtualBoxu to uz nenabehne.![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Na VirtualBoxu jedu vývojové prostředí včetně SQL serveru už několik let. Nepoužívám to "jen občas", ale denně. A to už na několikátém notebooku od různých výrobců.
Ano, setkal jsem se s tím, že s posledni verzí VB mi padal virtuální stroj. Tak jsem se vratil (stačí nainstalovat) k verzi, která byla bez problémů a tu problematickou přeskočil. Ale zatím se nestalo, že by se mi virtuální stroj nerozjel.
Zkoušel jsem to samé i na VMWare a pro mé použití byl VirtualBox rychlejší. Hlavně tam funguje seamless režim (konečně i na Win 10), takže aplikace z virtuálního stroje mám mezi ostatními okny z hostovského systému.
Seamless okna, snapshoty, inteligentní klonování a spousta dalších vychytávek je pravda jen ve Workstation. Ale za ty prachy to fakt stojí.
Jen fungují na modelu předplatného a nenabídnou pro mne nic jiného než VirtualBox. Navíc ten seamless mode, když jsem jej ve VMWare worskation testoval spíš nefungoval než fungoval. Určitě by se ta diskuze na poradně dala dohledat.
Pokud bych měl virtualizovat ve firmě a provozovat na tom něco pořád, pak sáhnu po eSXi, které je zdarma.
Ja uz VMware nepouzivam, zmenil jsem praci, ale kdyz jsem to pouzival, tak to bylo naprosto dokonale vcetne seamless modu, naopak se zkousel virtualbox kvuli usetreni penez a k pouzivani to nebylo, neni to nijak dlouho, takze bych se divil, kdyby se situace obratila. Samozrejme ti verim tvou zkusenost, ale ja mam uplne opacnou, asi je to holt jak u koho a na jakym hardwaru to provozuje.