Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna typu souboru word

Dobrý den. Sestře na notebooku se stal následující problém. U některých dokumentů Wordu se změnil typ souboru i s koncovkou. Původně byl Word soubor s koncovkou .docx, ale nyní se tam objevil typ EVIL1LOCK a koncovka souboru .evil1lock. Po otevření původní soubor není k nalezení, pouze systém hlásí kryptografické znaky (dle mého názoru) a ptá se uživatele, v jakém jiném jazyku to chce otevřít (Microsoft-výchozí; MS-DOS, jiný + různé národní jazyky). Používá verzi MS Office 2007. Poradíte prosím?

Ten návod je takový "divný". Hned na začátku ukazuje odinstalaci VirtualBox Additions (zřejmě proto, že autor neměl ve virtuálním stroji nainstalováno nic jiného).

Podstatou je:
1. zbavit se sifrovacího viru, aby nedocházelo k šifrování dalších souborů - nějaký program na odstranění antimalware
2. Pokud se používají body obnovení (uživatel nedal na rady "odborníků", že body obnovení k ničemu nejsou a nevypnul je) a navíc uživatel není úplný ťulda, který na všechny dotazy na spuštění pod admin právy neodpovídá automaticky ANO, pak je šance nezašifrované soubory dostat zpět. Stáhnout program Shadow Explorer a soubory vytáhnout z minulých bodů obnovení.

"... A na kolik takové rozšifrování dat přijde? „Ze statistik, které má Kaspersky Lab k dispozici, vyplývá, že celosvětově výkupné za odšifrování a opětovné zpřístupnění dat zaplatí v průměru 40 % obětí,“ uvedl Sekera. „Částka, kterou kyberzločinci po obětech požadují, průměrně činí 7 500 Kč. Nicméně každý pátý podnik, který výkupné zaplatil, svá data stejně nedokázal obnovit.“ To přibližně odpovídá statistikám FBI, které navíc naznačují, že průměrné požadované výkupné vytrvale stoupá, v roce 2016 už v USA dosáhlo 679 dolarů (přes 17 tisíc korun)..."

http://technet.idnes.cz/hackeri-nasli-miliardovy-b yznys-podivejte-jak-sve-fotky-ziskate-zpatky-1op-/ software.aspx?c=A161207_124930_software_pka

Ale je tam tabulka na dešifrovací nástroje a někdy se to i povede.