
MBAM - Heureticka analyza
Když spustim klasicky test přes MBAM, stáhnou se aktualizace, skenuje, a když se dokončí scan souboru tak místo aby to skočilo na heuristickou analyzu tak to píše ''vyhledávání aktualizací''. Jak to opravit a co to je ta heureticka analyza?
Aby test byl celý a k něčemu platný,MUSÍ proběhnout i heuristická analýza !!! Jinak,co se píše výše o licencích.
Kdyz uz tu probirame MBAM:
Mam ho na novem PC, samozrejme free a jednou za cas si ho necham proskenovat, kdyby nahodou neco, sice nic, ale tak mam klid. Na starem PC mam Superantispyware a tam je to uplne to same, pro skenovani staci free, pro ochranu v realnem case nutno zakoupit, ochrana v realnem case je zbytecna, takze se da dobre pouzivat i zadarmo verze. Ten Superspyware sem tam vyhodi nejaky nesmysl, abych mel dobry pocit, ze neco odhalil, ale neni co odhalit, takze dobry.
Zajimalo by me aktualni srovnani, proc treba pouzivat MBAM misto Superantispyware, je sance, ze jeden odhali neco co druhy ne?
Superantispyware jsem nezkoušel,nemůžu srovnávat. Ale občas zase já zkusím free verzi TrojanRemover a když něco najde,tak skoro vždy něco jiného než MBAM.
TrojanRemover zase neznam ja, ale jak koukam, tak ten zdarma neni podle jejich webu jen na 30 dni.
Spis mi slo o to, ze ten Superspyware mi prisel, ze hlasi i nesmysly, tady zase vidim, ze i MBAM hlasi nesmysly a otazka je, jestli i ten TrojanRemover. Ono je hezky, kdyz ty antiviry nebo antimalware programy umi najit neco skodliveho, jenze vetsina z nich krome toho oznacuje za skodlive veci, ktere jsou OK.
Takze uzivatel muze udelat dve veci, bud se na pouzivani tehlech programu vykasle, kdyz se jim neda verit a potom se mu muze stat, ze se mu neco dostane do pocitace skodliveho (to ale neznamena, ze se to i aktivuje!) a on o tom nevi nebo to pouziva, mysli si, ze je 100% ochranen a pritom je leda tak stoprocentne omezen, protoze kvuli falesnym poplachum prestane pouzivat i nastroje, ktere jsou OK a nicim neskodi.
Mal som nainštalovaný a licencovaný MBAM spolu s Superantispyware. Akonáhle som začal používať MBAM, tak Superantispyware za ostatné roky nenašiel NIČ. Tak som ho po ukončení licencie odinštaloval.
MBAM s ochranou v reálnom čase mám zapnutú a pri mojej aktivite na počítači asi raz za 10 minút vyskočí hlásenie o zablokovaní potenciálne škodlivej webovej stránky:
MBAM s ochranou v reálnom čase spolu s "Windows Defender" mám zapnutú už asi jeden rok a odvtedy mám počítač 100% chránený. Za ostatný rok sa mi do počítača nedostalo nič škodlivé.
Jenomze to, ze na nejakem ulozisti muze byt nahrano neco skodliveho a ze si to dal MBAM do databaze a pak hlasi potencionalni moznost nakazy neznamena, ze se ti ten PC nakazi.
A na stahovani pouzivej JDownloader a vubec na ta uloziste nemusis pristupovat pres prohlizec.
Ja mam prave u free verze opacnou zkusenost, ze si obcas neco vymysli ten superantispyware, aby me presvedcil, ze je dulezitej. Ale neni to nijak hrozny.
to je normální stav i když uživatel žádný antivir/antispyware nevede.
taky to předpokládá normální chování: nevyhledávat problémové stránky (porno nutně není problematické, odkazy na facebooku ano) - tj. žádný nabízený obsah z nich neinstalovat, žádné .exe ovladače z "driver-mega" stránek, warez, ruské stránky s kradenými filmy...
a varování antivirů před obsahem stránek je alibismus, který se uživatele vůbec nemusí týkat: obdobně jako z webu aktuálně.cz vedou odkazy na zjevný hnůj blesk nebo tn.cz - normální uživatel na to taky neleze.
nebezpečné stránky s aktivními skripty mi pak blokuje rovnou prohlížeč, antivir se k nim ani nedostane.
za sebe: s antiviry jsem skončil s win98. s viry a spywarem se setkávám u domácích samoadminů, jejichž jedinou pc gramotností je, že "umí hrát hry".
k tomu screenu z malwarebytes: znejisťuje mě to slovo outbound - nevím, co si mám o tom chráněném pc myslet.
asi bych nechal běžet i tcpview.
to bude patrně nějaký skript. kdysi dovádělo za hranici běsu tyhle zbytečnosti redir skript, který nějak moc nečekal a rediroval co to šlo- viník.
To už človek stráca slov nad zdravým rozumom. Čo by ste doma vy zaprdenci robili, s čím by ste sa vy bezpohlavní do zblbnutia "igráli", ak by skončila výroba a podpora týchto marketinogových šmejdov z radov antimalicious onanujúcich sa hlboko v OS a šaškujúcich nonstop na pozadí s nejakým hlásením na monitore?
Dôvod môjho "čudenia" sa:
Zlaté Image vyladeného, čistého, systémového oddielu ktorého geniálny algoritmus pod WinPE využíva pri bitových zálohách a obnovách každý normálny užívateľ digitálnej mašiny. Ako tak kukám po fórach a radách na serveroch "viry moje ubolené", musí mať normálny užívateľ PC mašiny IQ aspoň nad 90, teda viac, ako húpací koník vystrúhaný z dreva.