BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
něco chytneš z netu jako škodlivý doplněk pro prohlížeč...
1) začal bych klasicky antispywarem: adware + spyware je s největší pravděpodobností to, co sis natahal do pc. osvědčuje se mi adwcleaner.
něco si lidi nainstalují sami jako běžný sw, ale nedávají pozor, co všechno dalšího s tím odklikávají, nebo že se soft začne automaticky spouštět na pozadí...
2) ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
viry prakticky nepotkávám a sám antivir nevedu. kromě teď slavných šifrovacích ransomware běžné viry skoro vymizely.
3) na klasické viry i rootkity se dají doporučit bootovací antivirová cd/flashky, třeba od dr.web live disk
4) jako prevenci proti nakažení pc půjčenou flashkou od hloupého kamaráda všude zakázat funkci autorun/autoplay:
edit:
nákaza se nemá pracně hledat až po a modlit se, jestli se ji povedlo odstranit...
5) nákaze se má předcházet zabezpečením systému: využívání uživatelských práv, používání solidních programů, rozumnou pozorností u pc (miloš s pornem je trotl), umět použít výše zmíněné nástroje.
chybou uživatelů je, že svému antiviru slepě důvěřují - a pak se diví a nesmyslně reinstalují systém.
# jedna technická:
nadpis "čistění pc" mi připomíná povinně instalované ccleanery, advancedy cary - tyto sračky jsou k ničemu.
taky neexistuje. Normalne je ziadne malwery si do PC neinstalovat. Vsechny malwery garantovane vymaze klavesa delete alebo formatovanie :)
Mozes skusit adwcleaner, MBAM, eset online scanner, apod. Scan spustat idealne v nudzovom rezime windows.
V podstatě jakýchsi programů existuje.Ale věř tomu,pokud do PC natáhneš škodnou a začneš to "léčit" tak už nikdy to nebude bez následků a funkční jako před nákazou. Vždy se vyplatí třeba jednou týdně ukládat zálohu zcela funkčního systému,potažmo celého disku C. S tím léčením škodných je to jak s ozařováním,taky poškodíš i zdravou tkáň.
Staci aj jednou rocne ;) Jednou tydne to by jedneho porazilo.