BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
o 40m?
Zadna lokalizace polohy neni presna ... nejsi v NASA
a) přesnost u "běžných" GPS je tak nějak podle podmínek 10-30 m (existují metody pro přesnější určení, ale cena je vyšší)
b) po zapnutí chvíli trvá, než se "chytne" víc satelitů a poloha se upřesní (je lepší to nevypínat)
c) to, že navigace vede i po úzké cestě, je trochu trik (na cestu se prostě "lepí"), pokud se vypne navigace a nechá se jen určení polohy, je to často mimo cestu (i proto, že ta cesta není přesně zakreslená).
Jen pro vysvětlení - přesnost GPS je dána především kvalitou antény a u mobilů prostě nemůže být nijak oslnivá, fyziku neoblbneš. S tím souvisí i ovlivňování přesnosti určení polohy odrazy signálu takže mezi domy či v lese rapidně klesá. Takže odchylka 40m je u mobilu v závislosti na podmínkách vcelku slušná.
A ještě pro úplnost - okamžitá odchylka udávaná přijímačem je vypočítaná teoretická odchylka z počtu přijímaných satelitů a síly signálu, která nepočítá (ani nemůže) s chybou způsobenou odrazy signálu a dalšími vlivy a je tudíž prakticky vždycky výrazně lepší než skutečná.
Ale máš ve všem pravdu, jen jsem chtěl vysvětlit proč tomu tak je.
Zapni data a GPS. Zkus jinou navigaci.