BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Automaticke spustenie programu po zasunuti media bol velky omyl Microsoftu a trvalo mu to hodne dlho, kym na to prisiel.
USB flesky, ktore obsahovali skodnu (autorun.inf) nakazili miliony pocitacov. Uz za ery WinXP (kde to bolo povolene ako default) som to po instalacii systemu vzdy striktne odstavil.
Myslim, ze dnes to nema povolene ziadny rozumny pouzivatel.
Na roote USB disku si vytvorte súbor
autorun.inf
s cestou k tomu programu.
S asi takýmto obsahom:
Autorun.inf
od win7 se to nepustí. (u normálních lidí už ani na xp)
ale default vyskočí windowsí okno autoplay, cože s tou flashkou dělat - to stále znamená, že autoklikací jedinec zvolí co nemá.
(a filtr autoplay ve windows jde oklamat)
takže ano, lze mít zavirovanou flashku, třeba od pomalejšího kamaráda, jehož iq nesahá dál než k průzkumníkovi windows.
ale systém se zakázaným autorun na ni přesto nereaguje - což je přesně opak toho, co milý tazatel naivně požaduje.