Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrání videa na DVD přehrávači - jak vypálit?

Mám vytvořené video v Camtasia9, myslím že potřebuju abych dostal soubor bud v .mpg nebo .vob atd, abych to pak mohl vypálit jako video, a mohlo to být přehráno na DVD přehrávači, Camtasia ale nabízí jen formáty .avi .wmw .mp4

jakej použít program, nebo jak to udělat?

dík

Obecně platí, že všechny přehrávače DVD akceptují soubory mpeg2, tedy s příponou .mpg nebo se strukturou DVD (tedy VOB). Ty nejstarší jiný formát neumí, později byla postupně přidávána podpora divX a následně xvid (a tedy .avi). Tyto další formáty uložíš na disk jako jeden soubor s patřičnou příponou jak již bylo řečeno. Zda a které další formáty přehrávač zvládne se dočteš v návodu a podle toho se rozhodneš jestli bude nutné video konvertovat, jinak nezbude než experimentovat. Předpokládat se dá podpora divX a xvid (.avi). Pro případnou konverzi existuje mnoho různých programů, např. Format Factory.