Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovládání programu(python) z webu(cokoliv) na linuxu(ubuntu)

Ahoj,

dělám si takovou domácí apku.

Mám aplikaci v pythonu (ano, chci jí mít v něm a né nechci ji přepsat do něčeho jiného).

Rád bych jí ovládal z webu - popíši:

1) V aplikaci běží 5 vláken a já bych rád z webu jedno vlákno zastavil -> změnil nějakou proměnnou aby se zastavil while...
2) Vlákno co běží ve whilu navštěvuje odkaz ahoj -> chtěl bych z webu měnit parametr pejsek na kočička
3) Vypnout zapnou proces

Má otázka, jak to propojit? Nemám s tím zkušenosti, rád bych se naučil něco nového.

Mám sql databázi do které to bouchá data, napadlo mě vytvořit nějakou konfigurační tabulku, kde by se třeba před každým vykonáním while cyklu kontrolovalo, zdali má stále běžet, to samé pro parametr, bral by se z db - ve frontendu bych pak jen měnil data v db.

Vím že to lze udělat, ale nevím jak, poradí mi někdo?

Díky

Obvykle se to dělá tak, že ti někde poběží ještě druhá část aplikace (na serveru, kde jsou webovky), ta bude mít webové rozhraní a tvá lokální bude s tou serverovou komunikovat. Ty na webu něco změníš, serverová část aplikace si to přečte a při příští komunikaci s tvým lokálním programem se to přenese na tvůj počítač.
Webové stránky v prohlížeči jsou od počítače z důvodu bezpečnosti hodně odříznuté a v podstatě v normálním stavu jsi schopný na lokál zapsat jen cookie.

Úplně jednoduše bys to mohl udělat tak, že si do textového souboru (nebo si vygeneruješ obsah skriptem) uložíš nastavení, které provedeš přes web.
Lokální aplikace si bude v nějakém intervalu stahovat ten soubor a zařídí se podle něj.