BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Máš nejspíš zavirováno.
Myslíte že kompletní analýza antivirem zabere ?
Možná ano, možná ne. Dokud to nezkusíš, tak to nezjistíš. Kontrolu ale dělej v nouzovém režimu.
vždyť ti ten bordel pustil dovnitř, tak co zdržuješ s analýzou?
dokážeš se vůbec podívat, co se ti automaticky spouští, nebo jsi parodie na administrátora?
lepší nástroj pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
Proveď kontrolu pomocí AdwCleaner a MBAM v nouzovém režimu. Vše, co ty programy najdou, smaž.
Mimochodem - zřejmě to není klasický vir, spíš jde o spyware/adware apod. svinstvo. Na rozdíl od virů se to samo nešíří, vždy je potřeba aktivní přispění uživatele - něco stáhneš, spustíš a je to. Nasáčkuje se to do Tvýho uživatelskýho profilu, nejčastěji do složky s dočasnými soubory a přidá si záznam pro automatické spouštění po startu. A protože to není klasický vir, antivirové programy si toho vesele nevšímají.