Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem amd vs intel

co by jste si vybrali... nejaky dvoujardak radeji od amd nebo od intelu ?je mezi nima rozdil nebo je to "na stejne brdo" jen kazdy od jine firmy , nebo cryrjadrovy vs. dvoujadrovy ktery by ste si koupili (dejme tomu ze na pc hajete narocne hry,strihate videa apod.), dekuji za vase nazory

myslíš jako že po 5 bude ten procesor stále na špičce výkonnostního žebříčku? Tak to jsi dost naivní :-)

Procesory se kupují podle toho, k čemu je chceš použít. Na kancelářskou práci nebo domácí samohrajku ((c) mif :-D) bych ti doporučil kombo AMD BE-2350/2400 a desku s AMD690G (velmi nízké tepelné ztráty), na jednodušší hraní (a dobrý poměr cena/výkon je AMD 5000+ (nebo 5200+)), a vše výš pak Intel, buď E4500 (low end) nebo E6550 a vyšší (zde už lze hovořit o velmi dobrém výkonu a přetaktovatelnosti). Musím tě upozornit, že za srovnatelně kvalitní desku pro Intel zaplatíš min. o 1000 - 1500Kč s daní více, než u desky AMD
Quad procesory pro běžného smrtelníka zatím nemají smysl, od toho tě odradím, pokud nepočítáš nějaké matematické věci nebo neprogramuješ nějaké velké projekty.

dobre dobre 5let :-).. moc sem se zasnil, ale nebyl by lepsi kdyz uz, tak 4jadrak ? muj nazor je ze cim vice jader tak tim lepe , nebo ne ?, myslim ze frekvence jadra 2,4 ghz u core quad je slusne (clk 9,6ghz + takt)a dua maji "jen" 6ghz

Na 4jádrový procesor potřebuješ odpovídající Windows,
navíc v této kolotající době je aplikací využívající potenciál Quad CPU
naprosté minimum, prostě zatím nebrat. Už vůbec nemluvě, že na 64bit Windows
nepůjde spousta programů, na které jsi zvyklý.

Dovoluji si oponovat a to prakticky ve všem - amd na hry uz davno neplati, odpovidajici os na 4jadra mame a nemusi to byt jen nutne 64bit windows - a nemyslim si ze by by byl problem na nich neco spoustet. Programu je mozna minimum, ale nechapu kde se bere predstava o tom, ze 4jadrove cpu musi nutne zatizit jedna app.

Oponuj si jak chceš (soráč), AMD je prostě lepší na hry, míň žerou,
míň topí a jsou lacinější. Na 64bitech prostě některé věcí nespustíš.
Poslední větu jsem úplně nepochopil, nic takového jsem nenaznačoval.
Vycházím ze zkušeností dvou kolegů v práci.

Azore, já mám s multicore a multiCPU systémy docela velké zkušenosti, a rovnou ti říkám, že "běžných" aplikací, schopných rozpadnout se na 4 "žravé" thready je 0,0000nic.

A je faktem, že v jednom čase běží na jednom počítači JEDEN task (který ovšem může simultánně provozovat vícero threadů, pokud tak byl naprogramován).

Jinak samozřejmě je fakt, že 64b systémy mají jediné opodstatnění - velikost adresovatelné RAM a že AMD už není herním králem.

moje:

ale nechapu kde se bere predstava o tom, ze 4jadrove cpu musi nutne zatizit jedna app.

Ano, je minimum aplikaci co to umi vyuzit. Ale na 4 jadru muze bezet netbeans, oracle a pritom si clovek zahrát hru aniž by musel něco vypínat. Porad se mluví o tom, ze 4 thready app neuvyuzivaj. To ale nutne neznamena, ze uzivatel nezatizi cpu - dekodoani videa na pozadi, rarování (tyhle si naopak vezmou všechny jádra).

My si asi nerozumíme :-)

Je faktem, že více-jádrové/procesorové systémy jsou více "responsive" (tj. jejich odezva na akci je rychlejší). Nicméně: Netbeans nikdy nepoběží v jednom okamžiku zároveň s Oraclem nebo nějakou hrou. Vždy musí mezi nimi přijít kontextswitch. Tak je definovám multitasking - vždy běží jen jedna aplikace, ostatní čekají a jádro OS mezi nimi přepíná, podle toho, jak stojí (a předbíhají) ve frontě.

Nizsi segment jednoznacne AMD.
Stredny segment asi radsej AMD.
Vyssi segment kvoli vykonu urcite Intel.
4jadro je marketing, jadra nie su vyuzite. Uz 2jadrovy procesor sa bezne flaka. Schvalne si spusti nejaku hru na dvojjadre a uvidis vyuzitie toho druheho.

Jestli můžu dát tip tak čekám na intela E8400 což je 3ghz model za cca 4500kč.

Jestli chceš dát do procesoru víc jako 1800kč nemá pro tebe cenu nic jiného než intel C2D E2180 http://www.czechcomputer.cz/fulltext.jsp?query=E218 0&type=stockitem nebo vyšší. viz http://hwmag.cz/clanek/hardware/procesory-do-2000-v -akci?kapitola=1

Čtyřjádrový procesor by jsi použil pokud by to bylo vysloveně na střih toho videa, ve hrách je quad 2,4ghz pomalejší než 3ghz dvoujádro.

No myslím to tak horké nebude, ono u amd je to s deskami podobné. Pokud vím slušnější -moderní desky stojí okolo 2000.

Můžeme si dát takový příklad:-) Co nejlevnější deska a cpu za 2000 na intelu:
Gigabyte GA-946GMX-S2 - Intel 946GZ product.jsp 1214,- Kč

Intel Celeron 420 1,6GHz 800MHz BOX 775pin, 820kč, product.jsp

Je to absolutní low-end pro C2D s FSB 800mhz /ne pro nové modely E8xxx/. Koupil jsem si to do počítače na internet. Díval jsem se i po řešení na amd ale nic vhodného nenašel. Měl sem požadavek na 4x sata. Dneska bych asi vyměnil cpu za dvoujádrový celer za 1200kč
Intel Celeron Dual-Core E1200 1,6GHz 0,5MB 800MHz 775pin B product.jsp ale už to mám koupený.

Jinak tu je slušná dostačující deska s P35 /965 nemá cenu/ za 2150kč
Gigabyte GA-P35-DS3 - Intel P35
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-DD26B2917EE 04215C12573320048B7C7.html

Takže vážně nevím jak jsem s intel řešením cenou někde jinde.

No tak nevím. Já standardně nakupuju Asus M2A, které stojí cca 1500 s DPH, mají VGA+DVI konektor, 4x SATA i PATA konektor. A to je s integrovanou grafikou, která se dá použít i pro starší hry, což u toho Intelu s GMA moc nejde. Ta deska s P35 zase nemá grafiku, takže musíš počítat alespoň pár stovek za nějakou PCIe rašpli.

Když to řeknu "jednoduše" - srovnatelné (levné) počítače postavené na intelu a AMD jsou vždy v cenovém ohledu u AMD levnější o těch 1500-2000Kč. Osobně jsem si navíc navykl nestavět Intely na ničem menším než P35, jednoduše mi to nepřipadne jako dobrá volba prodat někomu výběhový čipset, který mu, když si za půl roku bude chtít upgradovat CPU, nepovolí FSB větší než 800MHz...

Jinak tě samozřejmě chápu - vše je o preferencích a prioritách. Co se nezdá mně, se tobě může zdát zcela normální a přijatelné. Taky většinou neskládám PC na internet (to si lidi kupují v hypáčích) ale počítače lidem, kteří chtějí "všechno" a "aby to moc nestálo" - tam mi přijde to AMD v některých případech zcela ideální (nehřející čipset -> ticho, integrovaná relativně výkonná grafika atp.)

Ale to není o preferencích, nejsem žádnej zarytej Intelák. Měl jsem 386,486, Cyrixe 150, Celerona 300A, Pentium 3 750Mhz -tehdy stál jen ten cpu za 7000kč!!! dnes je za to PC, různé Athlony XP a semprony když sem měl málo peněz..Pak když to bylo výhodné tak sem měl AMD 64 3000+ a když je teď lepší Intel se svým C2D tak mám C2D. Kdyby se AMD povedl Phenom tak mám zítra Phenom - je mi fuk značka mě zajímá co je výhodnější.

AMD jsem doporučoval když bylo výkonné a levnější. Dneska není ani jedno respektive rozdíl cca 500-1000kč/max/ které vidím já není zas tak podstatný.

Větší rozdíl se většinou dosáhne použitím staré desky např. s nforce 430.
Konkurencí pro tu M2A by mohla být Gigabyte GA-G33M-S2L - Intel G33,product.jsp za 1950Kč. Pravda nemá tolik výstupů co Asus M2A.

Integrovaný Radeon 1250 je sice výkonnější než GMA3100 ale rozhodně bych netvrdil že se na ní narozdíl od GMA3100 dají v pohodě "hrát" hry.
Viz např:
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=9807&Itemid=44&limit=1&limitstart= 0. Jsou tam rozdíly typu 12fps vs 16fps pro X1250, 1fps vs 2pro X1250...Ty opravdu starší hry jdou zahrát i na tom intelu, naposledy sem hrát redalerta2 :-).

Hlavní argumentem zastánců amd je cena, ale furt nevím proč ?

Slušná deska stojí 2000 pro Amd i Intel. Výkonem odpovídající procesory Např. Pentium E21*0 a Athlon X2 4x00+. Stojí přibližně stejně opět kolem 2000. Tak kde máte ten cenový rozdíl ? Jenže to Penitum přetaktuješ na dvojnásobek, kdežto u toho Athlona bych o tom pochyboval.

Asi takhle: Intel - brutalni vykon na nominalni frekvenci (mluvim o "vyssich" CPU /osmickova rada/). Vyssi cena za CPU i desky. AMD - na nominalu solidni vykon, libive ceny (kvalitni zakladovky jsou za pusu). Osobne vzdy beru v potaz pomer cena/vykon a zde u me vitezi dvoujadra od AMD.

A proč si nekoupit nějaký levnější procesor a za rok až dva zase vyměnit :?:

Např.
Mám dobré zkušenosti s Pentii E21x0. Do sestav jsem jich dával asi 5 a všechny šly dobře taktovat +- 3GHz. Zatím mám rekord s E2160 (1,6GHz @ 3,2 GHz) a na 3,2 GHz to má solidní výkon, SuperPI 2M 45s. Desku pro ně používám Gigabyte P35-DS3.

Jinak pokud budeš stříhat filmy, tak kup Core 2 Quad třeba Q6600.

Dneska bych neváhal s koupí 4 jádra např. nějaké Q9x00 Yorkfield, popř. Q6600.

V soucasne dobe INTEL, kdyz se podivas na nabidku bordu s AM2+, do kterych pujdou nevejsi CPU od AMD, tak jich je poskrovnu... intel uz se peknou dobu drzi s 775 a das tam cokoliv, takze intel, a pockal bych na 8xxx, jinak sem taky AMDckar, ale bohuzel.....ted je na tom lip intel.

LOL. Intel mal na serverovych chipsetoch moznost 16GB snad uz aj pred niekolkymi rokmi ;-)

P.S. a na desktope s hrackarskym OS s nazvom WinXP 32bit aj tak nema viac ako 4GB RAM zmysel, este som nevidel WinXP 32bit ktore by islo korektne s /PAE (to je sposob adresacie >4GB, ak by niekto nevedel :)

Jen jsem zlehka proletl prispevky a doporucuju to tu nebrat moc vazne a podivat se na web na testy procesoru.

"Nejaky na hry AMD" - to platilo kdysi.

Dneska jedine Core2Duo, AMD procesory si kupuji pouze ti co tomu nerozumej nebo fandove AMD. (Tim nechci rici, ze by tomu fandove AMD nerozumeli, proste kdyz nekdo fandi Sparte, nepujde na fotbal na Slavii. Pokud te zajima fotbal bez toho aby si nekomu fandil, pujdes za levnejsim vstupnym nebo za lepsi hrou.) - takze Intel!

a) "test vykonu" nemoze byt nikdy objektivny. vzdy je to hovadina ktora plati len pre nieco konkretne (aplikaciu, zostavu, apod).
b) zabudol si do svojej uvahy zaradit cenu a ine faktory.
c) ci si kupis amd alebo intel je fuk, dolezite je ze co presne si clovek kupi, zakl.doska alebo cpu za 500Kcs bude nahouby nezavisle na tom kto to vyrobil :)

-pise ze hraje hry, tak at se podiva na nejaky game server, urcite najde srovnani i z hlediska procesoru.

- ne cenu jsem do uvahy bral, Core2Duo je levnejsi nez procak s odpovidajicim vykonem od AMD (jo a cetl jsem, ze v nejblizsi dobe by mel vyjit dvoujadrovy Celeron - podle testu zabijak ostatnich levnych procesoru)

- trochu problem je, kdyz treba chce clovek do PC SLI, koupi procak od Intelu a desku musi NVidiackou, jenze NVidiacky desky zdaleka nejsou tak odladeny jako Intelacky, takze je jasny, ze nejen procesor je dulezitej, clovek musi pri nakupu noveho PC uvazovat komplexne a na nejaky casem to vylepsim, bych radeji zapomnel, protoze mezitim vyrobci zase zmenej sloty. 3-[

Na hry jedině Core 2 Duo E8400 3,0 GHz. Tento procesor má obrovský výkon a velice nízkou spotřebu. Podle testů na www.pctuning.cz má E8400 3,0 GHz (45nm) spotřebu při 100% zátěži 31 W. Starší E6850 3,0 GHz (65nm) má spotřebu 51 W. 45nm procesory jsou tedy velice úsporné. Procesory AMD s takovým výkonem a nízkou spotřebou prostě nejsou.

A ani nebudou, protože to prostě nepotřebujou...Já nechápu, jak ste všichni posedlý těma hodnotama, když každej jouda dávno ví, že se to nedá porovnávat Athlony a Intely, každý sou výráběný úplně jinak...
Nehledě k tomu, že u AMD byly "takové" procesory zrovna na Socketu 939 Venice 3200+ třeba...