Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Statická elektřina zapíná PC

Zdravíčko,
dějou se to věci... pokud se nabiju statickou elektřinou (stačí, když si přes vlasy sundávám svetr) a pak přiblížím prst k zapínacímu tlačítku PC skříně, tak stačí se přiblížit na nějakých pár mm a PC se zapne (a zároveň uslyším výboj statické elektřiny mezi prstem a kejsem).
Kejs je kovový s hliníkovou přední stranou (Cooler master Centurion cosi), spínací tlačítko je velké, soustružené z jednoho kusu kovu (hliník?) Základní deska je laciná Asuska s 690G čipsetem.
Zas tak extrémně mně to nevadí, akorát se děsím toho, že dobrovolně dávám počítači rány statickou elektřinou a rád bych to nějak eliminoval (i když kejs by konstrukčně měl snad být přizemněn - pletu se?).
Mimo oholení hlavy mě napadá ještě přemostit spínací tlačítko svitkovým kondenzátorem (100n)...i když to by asi spíš pomohlo proti zákmitům a proti statické elektřině moc ne.

Čili otázka:
Jak se zbavit toho, abych svůj PC probouzel elektrošokem statické elektřiny a tedy abych PC musel normálně lidsky zapínat mačkáním tlačítka?

Díky.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrej vtip :-D:-D:-D:-D:-D
Leonik 02.04.2008 16:21
Leonik
Ja som to tusil ze 1.4. by som nemal liezt na poradnu, nech neodpovedam na hovadiny :-)
MM.. 02.04.2008 18:18
MM..
je ja myslel, že prvního je dnes... Proto mi asi včera dcera říkala, že mi pošle na konto korunky... nový
Kráťa 02.04.2008 18:34
Kráťa
Tak pro všechny - žádný vtip to nebyl a tím míň aprílový, o uhozenosti tohodle svátku jsem se tady u… poslední
Moas 05.05.2008 17:21
Moas

Tak pro všechny - žádný vtip to nebyl a tím míň aprílový, o uhozenosti tohodle svátku jsem se tady už vyjádřil.

Díky rádcům, co poradili proměřit odpor mezi zemnícím vodičem koncovky kabelu a kejsem. Odpor byl <0.1R - ovšem jen samotného kejsu. Čelní hliníkový panel vykázal nekonečně velký odpor, to nasvědčuje teorii, že se musí dozemnit zvlášť. Jdu najít ten drát a značím "vyřešeno".

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru