Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak odstranit hromadně z textu diakritiku

ahoj mám dvd přehrávač co asi neumí české titulky pri filmu divx s titulkama se místo háčků atd zobrazuje nesmysl ale titulky jsou české.

jde nejak aby se s textu hromadně odebrala diakritika abych to mohl dat k filmu a aspon koukat na titulky bez toho abych si musel domýštet co to bylo za slovo?

díkes

<troškuOT>
chtěl jsem se na to zeptat samostatně na foru PSPadu (nebo to tam najít). Když si napíšu text bez diakritiky na PDA, pošlu si to do počítače a chci v PSPadu doplnit diakritiku, udělá mi to z věty např:
"Me myslenky se odebiraly..."
" myšlenky se odebíraly..."
a vypadá to, jako když to psal retardovaný jedinec... Nejde nějak nastavit, aby u vícero možností vyskočilo okno a zeptalo se co dolpnit?
°/´/ˇ (nebo tak něco).
</troškuOT>

Mám a právě z výše uvedeného <trochuOT> jej (to makro) používám, je bezva. Nicméně když ten text z PDA chci dát na www, musím to otevřít ve Wordu > začeštit > další šablonu tam tedy mám word2html > celé si to hodit do schránky > otevřít PSPad > a tam pastnout. Lepší by to bylo celé udělat v PSPadu a Word vůbec nepouštět.

taky trošku OT, ale můžeš si udělat třeba takovýto PHP skript:
diakritika.php:

<form method="POST" action="diakritika.php">
<input cols="50" rows="20" name="input">
<input type="submit">
</form>

<?
$puvodni = $_POST['input'];
$prevedeno = StrTr($puvodni, "áäčďéěëíňóöřšťúůüýžÁÄČĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽ", "aacdeeeinoorstuuuyzAACDEEEINOORSTUUUYZ");
?>
<input cols="50" rows="20" value="<? echo $prevedeno ?>">

Je to odzkoušeno, funguje, kdyby tam náhodou bylo Notice: Undefined index: input in blablabla, tak dej před $puvodni @, takže @$puvodni, ale nezvykej si na to.

Edit: Je to obdoba té stránky výše www.diakritika.frk.sk