
NB - rozpoznání obličeje
Jak funguje přihlášení přes rozpoznání obličeje? Je to bezpečné? Přihlásím se tak i po nějaké době nebo musím fotky začas aktualizovat?
Jak funguje přihlášení přes rozpoznání obličeje? Je to bezpečné? Přihlásím se tak i po nějaké době nebo musím fotky začas aktualizovat?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
není to bezpečné. Stejně jako kraviny typu otisky prstů nebo retina scan.
Preco kravina?
protože algoritmy, které se používají, jsou tak nedokonalé, že je buď oblbne fotografie, nebo tak nedokonalé, že když se usměješ do kamery, tak tě systém nepozná. A totéž platí o dalších biometrických metodách. A to znám i systémy, které stojí několikanásobky ceny celého notebooku
Věř mi, něco o tom vím
Pro zajímavost - jaká jsou ta bezpečnostní rizika?
V posledních letech používám na čím dál více mašinách otisky prstů, připadalo mi to docela praktické. Ne že by tam byly nějaké životně důležité informace... ale ono se to dá nějak jednoduše ošulit?
ano - a divil by ses, jak moc snadno.
Např. otisky prstů lze "nasimulovat" pomocí želé (s přenesenými papilárami původního majitele, někdy stačí "libovolný" otisk), obličejové a retina scany většinou prohrají s kvalitní fotografií atp.
Tak kvalitnu fotku vsak kazdy v kapse snad nenosi. A osobne som sa s takymto typom zabezpecenia este nestretol. To, ze sa odtlacko-scan da oklamat so zele...No neviem, ci je toto fakt take drasticky jednoduche, zdvihnite ruky, kto to dokaze.
Chapem, ze vo firemnom nasadeni, kde ide o velke prachy je bezpecnost na prvom mieste a tam je kazde riziko posudzovane inak, s vacsim dorazom na detaily. Pre beznych uzivatelov si myslim, ze to staci.
A co scanovanie zil? Pocul ste o tom? Zevraj to je teraz novym trendom, dokaze rozpoznat mrtvu ruku, rokmi sa zilnatina az tak nemeni a pod. Co si myslite o tomto type ochrany?
ano - o skenování žil jsem četl, ale podle mě je to opět jen o tom, jak "chytrý" bude program, aby nebyl oklamán podvrhem. Jednoduše řečeno - i retina scan je průkazný, pokud sedí vedle ozbrojený bezpečák a hlídá, jestli autentizující se člověk nastrkává opravdu jen své oko
. A o tom to je.
Ludsky faktor? To je snad este nespolahlivejsie, ako ten retina scan. Ale urcite sa navzajom pekne doplnaju. Navzdy vsak bude zrejme platit, kazda ochrana je prelomitelna. Je to len otazka casu a penazi.
Kristepane! Ja pokladal retina-scan za nezlomitelny! Huh... toz co je v dnesni dobe vlastne pouzitelne (myslim pro "dulezite" zabezpeceni, nikoliv na doma)?
PS: Alien - Resurrection... Tam byla ctecka smradu z huby
.
To musí být mazec, když si vezme orbitku - zabezpečení vybouchne.
Otisk prstu sa da osalit nahradou prstu z nejakeho gelu. Robia sa uz aj snimace otiskov ktore snimaju aj teplotu prstu (gel je studensi ako 37 stupnov celzia) ale tusim to nezvykne byt v notebookoch a da sa to predsa tiez osalit zahriatim
Samozrejme nic nie je 100% bezpecne, heslo sa da odpozerat, otisk prstu alebo obraz ksichtu sa da napodobnit umelo, takze je to fuk a staci aj obycajne heslo
U otisku je vyhoda komfort zadavania.
Najbzpecnejsie je asi snimanie ziliek v oku ale aj to ma svoje nevyhody...
Třeba jak mu někde vypíchnul oko a nosil jej nabodnuté na noži, aby se dostal do "secret area".
To už je opravdu bezpečnější, sdělit heslo "alík", člověku zůstane oko a to se může hodit.
Představte si machýrka, který balí kočky natuningovaným nesmyslem na čtyřech kolách, po autonehodě na nemocničním lůžku, když si prvního dne své vlastní použitelnosti vyžádá pod své zpřerážené ruce a rozsekaný obličej noťas, aby se pochlubil všem známým jaký je to blbec ...
