Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Winrar 5.50

Dobrý večer,prosím vás kde stiahnem najnovšiu verziu winrar 5.50.Z oficialnej stránky winrar.sk-súbory na prevzatie mi pre Slovenskú verziu pre windows 64 bit sťiahne 5.40.A taktiež pre Slovenská verzia pre Windows (64-bit) - alternatívny server mi stiahne 5.40.Stiahol som si Anglická verzia pre Windows(64-bit) no ale je to v angličtine dá sa tam prepnúť jazyk vdaka.Mám W 10, 64 bit os

...Stiahol som si Anglická verzia pre Windows(64-bit) no ale je to v angličtine dá sa tam prepnúť jazyk vdaka.Mám W 10, 64 bit os

Skopíruj súbory zo súboru slovak.rar do adresára s nainštalovaným programom
"C:\Program Files\WinRAR"

Je tam slovenčina pre WinRAR 5.50

https://uloz.to/!SMtVecD1olYo/slovak-rar

v mojom prípade WinRAR 5.50 s týmto slovenským jazykovým balíčkom pracuje na 99%.

https://uloz.to/!xux8iwAr7XKj/slovak-rar

Iba 2 výrazy kontextového menu zostali v angličtine (Add to archive... a Compress and email...). Od vydania tejto verzie WinRAR 5.50 som nenarazil na žiaden problém. Nedokážem si predstaviť ako by mohol súbor winrar.lng - jazykový balíček obmedziť prácu vo WinRAR.

Ha, "hnula sa nám celá krakatoa-hora svedomia". Tvár sa radostne, píš radostne, crackuj radostne, škoď radostne.

Nie sú oba súbory v odkaze zavírované škodnou, potom niet čo riešiť, iné by bolo ponúknuť finálnu knihovňu RarExt.dll bezbrannému, panenskému, nesprznenému, rokmi žitia nepoškvrnenému čolovekovičovi. Od radostného škodenia na fórach som tu.

Znám minimálně dva důvody, proč někdo používá winrar.
První je ten, že má docela jednoduchý a schopný "instalátor" archivů jako myslím, když se to komprimuje do exe.
Druhý důvod je ten, že normální člověk používá Total Commander a v něm, co si pamatuju, bez winraru rar archivy nemůžeš přímo procházet.
A je pravda, že mezi běžnými archivátory je 7z nejlepší. Zásadní rozdíl je myslím vidět při dulicitě nebo podobnosti komprimovaných částí různých souborů, příkladem je komprimace ffprobe.exe, ffplay.exe a ffmpeg.exe z balíčku ffmpeg http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/
Pokud nastavíš 7z se slovníkem minimálně 48 MB (každý ten exe z ffmpeg má kolem 40 MB) tak ti ten archiv dělá o velikosti asi 15 MB, pokud vytvoříš archiv pomocí winraru tak ten archiv dělá větší než 40 MB s jakýmkoliv slovníkem.

dovolím si odtrhnout "Mimo téma", kdo to má po vás luštit.

až sem své argumenty uvede ten, kdo za winrar platil, pak to bude mít cenu. ale to není ani případ tazatele, ani zbylých 99% dětí, co ho mají "povinně" nainstalovaný.

winrar má smysl jen pro zaheslované archívy. ale i tam je free 7zip srovnatelný. neříkám že lepší, ale za ty prachy...

nastavitelná exe "instalačka"

to není výhoda, to je jen pro tupé bfu. čili to zajímá jen 30-95% uživatelů.
ale naopak: když mi výrobce předhodí ovladače v nějakém .exe a já o něj nestojím, pro jistotu na něj poštvu právě 7zip, jestli nešlo jen o tímto retardovaným způsobem zabalené normální soubory.
čili v tom má 7zip stejnou vlastnost jako winrar.

ale předpokládám, že sis ho koupil, jinak bys nevedl zbytečnou diskusi.

zaheslované archívy - jde o viditelnost obsahu archívů a nutnost použít "nějak" složité heslo.
hodí se u firemních mailserverů, které vítězoslavně detekují zabalený .bat nebo autorun.inf, ale chybí jim inteligence k pochopení neškodnosti a všechny takové souboru default blokují.

s nejnovějšími verzemi obou sw se klidně mohlo něco změnit na některou stranu, je mi to jedno.
rozhodně jedno to ale není tazateli, který nemůže spát bez toho, aniž by měl nejposlednější verzi winraru, za kterou jistě hodlá zaplatit.
protože pokud ne, tak si přece winrar instalovat nebude.

A já nevidím problém v použití archivátoru na vytvoření nějaké exe "instalačky" pro něco jednoduššího. A asi v tom jediném případě má winrar trošku navrh. A využil jsem to v životě i ve winraru i v 7z. A to i přesto, že mi nedělá problém vytvářet instalačky třeba v inno setup.
Na rozbalení 7z testuju hromadu souborů, nejen ovladače. Co se týče ovladačů, třeba exe od nvidie rozbaluju a ponechávám jen složky Display.Driver a HDAudio a ovladač instaluju přes správce zařízení.
Nechápu proč to nazýváš retardovaným způsobem, kdo chce instaluje přes kliknutím na exe, kde nechce rozbalí si co chce, za mě je to vhodný způsob.
Ne, winrar jsem si nekoupil, já jej vpodstatě nepoužívám a nepotřebuju jej. A já jej tu neobhajuju, jsem zastáncem 7z a používám 7z.
Nějak nechápu pořát ty tvé zaheslované archivy, dyť i 7z má "zakódovat názvy souborů" a pokud je to zaškrtlé tak i názvy souborů jsou pod AES256.
Já taky rád používám aktuální verze programů, ale todle to fakt je už úchylka, taky nechápu tazatele proč prostě na tu slovenštinu nepočká, dyť to stejně nepozná jestli má 5.50 nebo 5.40.
Jo a jen taková poznámka, třeba pro mě je obrovská výhoda 7z oproti winraru ta, že umí zobrazovat i wimy a esd, jelikož každou chvíli dělám něco s instalačkou windows tak to hodně často využiju. Winrar to neumí.

Podívej se na tohle :-p
SFX znamená, že výsledek je v *exe

[79574-7z-png]

----
A jinak soudím, že tak banální věc, jako je pakování souborů a výběr pakovače, nezavdává příčiny k nějakým osobním invektivám. Mně osobně je úplně jedno, jak si pakujou ostatní; klidně nechť tak činí vytištěním obsahu souborů na tiskárně a následnému vložení papírů do balíkovače slámy, zapůjčeného z nedalekého JZD. A na balík mohou přidělat cedulku, "před rozbalením zakřičte heslo hychykyry dytyny".

Ano, to znamená, jenže já psal nastavitelná, takže se podívej jaké naskýtá možnosti winrar.
Winrar má okno "Pokročilá nastavení SFX modulu" a v tom okně se dá nastavit:
- různá forma cílové cesty pro extrakci
- spuštění souborů před a po extrakci
- dočasný režim, tichý režim
- volitelné mazaání souborů v cílové složce
- tvorba zástupců
- volitelně vyžádání admin práv
- režimy nahrazování a přepisování
- natsavení textů, ikon a loga při extrakci
- nastavení textu licence
Má to všechno 7z? Já psal o tom, že nemá.

Jo takhle :)
Já pod "nastavitelná" bral to, zda se dá pakování do *exe nastavit, tedy uskutečnit.

---
Tak se dívám na 7zip.
- něco jde nastavit v příkazovém řádku, viz nápověda
- pokud nestačí a chci více: https://sourceforge.net/projects/sfx-maker/?source=navbar
(nastavit jde toho hodně)

Pokud bych ale chtěl dělat něco jako instalátor, asi bych nakonec použil soft, speciálně určený pro tvorbu instalátorů, ten by toho měl uměl ještě více, např. instalace do různých adresářů, zápisy do registru). Nemyslím si, že instalátory někdo dělá ve WinRARu nebo 7-Zipu ;-)

přesně tak pro vytvoření instalátoru se používají jiné programy s mnohem více možnosti. Hlavně instalátor ve winraru pouze "zabalí soubory" zkomprimuje a vytvoří instalátor. U programů se dají určit možnosti zabalení takovým stylem že se mi podařilo několikanásobně zmenšit velikost instalátoru oproti winraru. příklad

win rar soubory 2,5 gb bylo winrarem zabaleno a zkomprimováno do velikosti 1.96 gb, za použitý softu a trochu umu se mi podařilo instalátor stáhnout na 136 mb

Vpodstatě bych ti odpovídal co L-Core tak si přečti reakci, co jsem psal teď mu:
https://pc.poradna.net/questions/2688336-winrar-5-50#r2688886
+ to, že je 7z (LZMA2) komprese lepší než winrar jsem psal tu:
https://pc.poradna.net/questions/2688336-winrar-5-50#r2688632
takže nechápu proč mi píšeš, žes dosáhnul lepší kompresi s porovnání s winrarem s nějakým programem, který používal třeba LZMA/LZMA2, když já sám píšu, že 7z s LZMA2 je daleko lepší než winrar.

Ano, něco nastavit v 7z jde, ale jednak ne všechno co ve winraru a jednak to není tak pohodlné jako ve winraru.
Sfc-maker je ale další program.
V reakci na brtníka jsem psal:
"A já nevidím problém v použití archivátoru na vytvoření nějaké exe ´instalačky´ pro něco jednoduššího. A asi v tom jediném případě má winrar trošku navrh. A využil jsem to v životě i ve winraru i v 7z. A to i přesto, že mi nedělá problém vytvářet instalačky třeba v inno setup."
Jak jsem psal, je jasné, že na složitější instalačky jsou pragramy jako inno setup, který mimochodem bez problému ovládám, já jen porovnával jen samotný winrar s 7z ohledně sfx archivů.
A "instalátory" někdo dělá v 7z/sfx nebo winrar/sfx. Příkladem 7z je například exe intalačky balíku s ovladačem od nvidie, mám na mysli třeba toto:
385.41-desktop-win10-64bit-international-whql.exe
což používá ohromné množství lidí... vídíš, hodí se to...
Příkladem winrar/sfx je například instalačka českého utorrentu nebo samotná instalačka winraru... taky ty instalačky používá hodně lidí, že?
Jo a jen poznámka, zápisy do registru nejsou přes příkazovou řádku prblém... takže třeba takový utorrent během instalace zapisuje do registru.