Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dynamicky vytvořený connection ve formu

Ahoj,

trochu z toho začínám šedivět.
Mám v rodičovském formu vytvořený connection string (dynamicky).
V rodičovském formu funguje bezvadně.

 public string LoggedUser;
        public string LoggedUserPassword;
        public SqlConnectionStringBuilder connectionString2 = new SqlConnectionStringBuilder(); // dynamické připojení 2

        public Form1()
        {
            InitializeComponent();

            LoginForm loginForm = new LoginForm();

            loginForm.ShowDialog();
            LoggedUser = loginForm.UserName.Text;
            LoggedUserPassword = loginForm.UserPassword.Text;

            connectionString2.DataSource = @"127.0.0.1,1433";
            connectionString2.InitialCatalog = "DB";
            connectionString2.UserID = LoggedUser;
            connectionString2.Password = LoggedUserPassword;
            MessageBox.Show(connectionString2.ConnectionString); // tady vše funguje úplně ok (dotazy)

A pak mám dětský formulář, kde potřebuji provést dotaz do DB.

To dělám následovně:

...  SqlConnection conn = new SqlConnection(((Form1)this.Parent).connectionString2.ConnectionString); // Tady to hňápne
            conn.Open();
            SqlDataReader rdr = null;

            SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT TOP 10 * FROM Smlouvy ", conn);

Přičemž při pokusu vytvořit connection ve Formu2 (s referencí na rodičovský form1) to spadne.
Údajně není objekt nastaven na instanci objektu (která ale ve formu1 funguje skvěle).

Nenapadá někoho, kde je chyba? :-/

Chyba je v nepochopení principů objektového programování. Nejrychlejší i když ne moc pěkné řešení je označit ten connectionstring jako public static.
Mnohem hezčí by bylo odebrat práci s databází z Formů (tam totiž nemají co dělat) a dát ji do samostatné třídy (tříd) a ty si pak pomocí IoC do těch formů předávat.

No takhle. Už to funguje, ale nejsem z toho moc nadšený.
Trochu jinak. Dal jsem parametr připojení (conn) jako parametr konstruktoru formu:

 SqlConnection conn = new SqlConnection(connectionString2.ConnectionString);
            Smlouvy formSmlouvy = new Smlouvy(1025, conn); // formulář, první parametr je ID smlouvy, druhý "live" conn;
            formSmlouvy.Show();

A už můžu používat to připojení.
Jak to vidíš? Asi to není dobrá praktika předávat takto připojení každému formuláři, že? :-(

Aplikace pracuje tak, že si vyžádá connection string2 na základě connection stringu1.
Je to z bezpečnostního důvodu (prosím nerozvádět:-))

A ideální by bylo přepsat hlavní connection string runtime a k tomu přistupovat všude.

Tedy něco jako:

using System.Configuration;

var config = ConfigurationManager.OpenExeConfiguration(ConfigurationUserLevel.None);
var connectionStrings = config.ConnectionStrings;
foreach (var connectionString in connectionStrings.ConnectionStrings)
{
// change connection details
}
config.Save(ConfigurationSaveMode.Modified);

Jenomže toto mi vůbec nefunguje, ani to nezná ConfigurationManager (include System.Configuration; mám)
Takže jsem nahraný. Nevím proč.