BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Protože Jábloko.
https://www.howtogeek.com/236055/how-to-write-to-ntfs-drives-on-a-mac/
aha, takže ještě hrozí riziko rozdrbání fs. Už se mi jednou stalo, že vždy po několik zápisech byl obsah nějaké složky prázdný (obsazené místo na disku zůstalo ),, na disk nešlo dál zapisovat (prostě jako io mrtvý) musel jsem ho odpojit, připojit ve windows, dát scandisk,aby se to "obnovilo". to je bordel, asi bude lepš ntfs 3G, ale obávám se, že to bude pomalé jak prase. Pamatuji to z dob linuxu před 5 lety a tam to šlo pomalu, doporučilo se vmount options dát volbu něco jako 4k_chunks nebo tak,
on hlavne ten disk musis ve widlich nejdriv korektne odpojit, tedy bud widle doopravdy vypnout, nebo disk odpojit az po dokonceni zapisu, precijenom je ntfs uz hodne zastaraly fs
NTFS rozhodně "zastaralý" není.
v tom článku je (zdarma) doporučen FUSE.