BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
na 5 stran/mesiac sa inkoust nevyplati. cartrige zaschne skor. mati kup laser.
Problem neni "zasychani" (nestalo se mi nikdy), nejvetsi problem u inkoustovek je ze pokud tisknete malo, tak pred kazdym tiskem si projede cyklus "cisteni trysek", to znamena ze nez neco vytiskne bude si klidne minutu i vic neco delat, a to "neco" stoji i neco inkoustu do odpadni nadobky. Pokud budete tisknout stylem "jednou za tyden", vycamrate tim cistenim vic inkoustu nez tiskem samotnym = vychazi ten tisk u levnych inkoustovek s malymi naplnemi nechutne draze. Za mne - i na doma radeji laser/led.
Nejenom zasychání, ale i prach. Když mě inkoustovka (epson L550) po několikerém opakování čistícího cyklu tiskla s každým jeho opakováním spíš hůř než líp, hledal jsem co je špatně. (Chtěl jsem profouknout jednu vynechávající trysku a namísto toho vynechávaly skoro všechny.) Tak jsem kouknul dovnitř a když jsem si na to posvítil, viděl jsem, že ta stěrka, co čistí trysky je obalená prachem. Poté co se mi povedlo zastavit hlavu v úvrati (odpojením napájení ve vhodný okamžik), tak jsem stěrku a její okolí očistil a další čisticí cyklus byl už opravdu čistící a zatím to funguje.
Jinak mi přijde, že u té epsonky to je větší problém než u canonu, rozepsat ji po měsíci je takřka nemožné (nesmím ji vypínat ze zásuvky, dokud je v úsporném režimu, tak si čas od času trysky profoukne), cannon (ta nejlevnější pixma s potiskem CD za cca 1800) i po dvou letech nečinnosti hned tisknul a skončil až na konstrukční chybu B200 naštěstí těsně předtím, než jsem stačil objednat nové inkousty (cena sady originál inkoustů by vycházela také zhruba na 1800).