Windows 7 - bitová kopie
Teprve se seznamuji s Win7,otázka tedy,pokud si vytvořím bitovou kopii,jde z ní obnovit system,třeba na úplně jiný disk? Mám zkušenost pouze s Acronisem,pracuje to na podobném principu? Lze použít ten vytvořený " Disk pro opravu systemu" tím způsobem,že z něj jde nabootovat a pak tu kopii z jiného disku převést ? Děkuji.
zůstaň u spolehlivého acronisu.
preferuju ovšem boot verzi před trvale běžícím molochem ve windows.
Sice jsem napsal Acronis,ale ten je placený,myslel jsem jeho mutace,které byly volné pro disky Seagate,neb WD.Jsem si tehdy funkčnost ověřil,ale na štěstí ji nikdy nepotřeboval.Nyní mám tebou doporučenou Toshibu.
Tohle placené není.
Děkuji,nestačím vše sledovat.
Hotovo,ještě prosím,zda to tak stačí,nebo je nutné zahrnout i disk H.Klonovat nemám nic v úmyslu,chci jen mít možnost se vrátit k funkčnímu stavu,pokud se vyskytnout nějaké potíže a bylo jich za ten týden dost.
samozřejmě, bez toho oddílu to není bootovatelná obnova. ale true image je inteligentní a sám ten boot oddíl automaticky zatrhne.
já instalaci řeším tak, že boot oddíl nevytvářím, je zahrnutý rovnou jako adresář na c: - ale taky třeba nešifruju disky.
Díky ! Zatrženo to bylo,já to zrušil,takže repete.
Lenže ak by si to dal na iný disk a ten disk je v nejakom inom PC, ktorý má inú HW konfiguráciu ani sa nemusí spustiť a máš BSOD, či?
Na jiný disk to nemíním dávat,jen jsem zvyklý mít pro každý případ nachystanou funkční zálohu.
Bitová kopie je záloha disku (partišny) pro potřeby stávajícího HW. Nelze "rozjet" na jiném PC. Pro zálohu dat a jejich migraci potřebuješ mozek, nikoliv Acronis. Něco jsem nepochopil?
je to mimo téma, ale pokud je alespoň procesor stejný, není s tím až zas takový problém, to už bez problémů fungovalo ve windows 2000 jak jsem si kdysi jednou omylem vyzkoušel, přenášel jsem data přítelkyni na mém systémovém disku a zapoměl odpojit jumper a nabootovaly mi moje vlastní windows :)
od windows vista se celý systém chová jinak, je ještě mnohem odolnější a nemá problém s hw vrstvou, jen mu případně můžou chybět některé ovladače (pokud třeba nebude znát síťovku). takže přenosu na jiný hw bych se taktéž nebál.
Nejvic problemu pri prenosu na jiny hardware je s byrokracii (aktivace Windows), technicky to neni problem, snad jen kdyz se meni Intel za AMD a naopak, tak to muze selhat.
Radeji Acronis (pripadne asi nejlepsi zdarma je AOMEI Backuper Standard) nez bitovou kopii. Ta take neni spatna ale mnohdy nefunguje, a to kdyz je v pocitaci vice disku. Napriklad mam OS nainstalovany na C:, ale rozhodnu se si nevyznamne hry nainstalovat na D:, kde mam jinak krome her jen nejaka nedulezita osobni data, ktera zalohovat nechci. V bitove kopii proste nezazalohujes to C:, neda to na vyber a chce to zalohovat pouze C+D. Naprosto idiotske, ale je to od Microsoftu, nelze se tomu divit.
pro klonování na jiný hw má true image doplněk "universal restore". používám verzi 2015, tam nebyl součástí boot cd, teprve až po instalaci registrované verze na pc a vytvoření záchranného média.
frikulín zásadně instaluje poslední verzi windows na libovolný starý krám, pravděpodobně se mu chytne i ovladač chipsetu.
zatímco brtníci instalují pouze oblíbený prověřený os i na novější hw, kde naopak požadovaný ovladač chybí.
(a pokud se to nerozběhne, ještě to nemusí být neúspěch klonování, třeba za to může jen režim sata řadiče ahci/ide)