Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SpyShelter

Zdravím, má niekto skúsenosti s programom SpyShelter? Chcem si ho stiahnuť, ale neviem, či to nie je len nejaký fake, ktorý reálne nefunguje(tak ako veľa ďalších podobných softverov).

Bežná prevencia je "falešný pocit bezpečí" ? Antivirus a Anti-malware sú vlastne úplne zbytočné. "Falešný pocit bezpečí" by som to rozhodne nenazýval. Z toho cítim takého toho typického Linux usera. Inak si neviem vysvetliť, ako niekto v dnešnej dobe môže povedať, že Antivirus, Anti-malware sú "Falešný pocit bezpečí" .

Tak to je jasné, že tam je pravdepodobnosť, že si toho antivírus nevšimne. Antivírus nikdy nebude stopercentný, ale proti tým klasickým vírusom, bitcoinminerom, ktoré sa pribalujú do hier, programov etc. a proste proti väčšine tých basic vírusov, ktoré má reálnu šancu bežný uživatel natahať do PC vo väčšine stačia. Lepšie sú ale samozrejme paid verzie, ktoré majú aj real-time ochranu. Tú free verzie väčšinou nemajú, takže antivírus ani nedovolí stiahnuť k nejakému súboru ešte aj vírus. Tu je ale problém v tom, že si ľudia dajú do googlu "How to download _____ game" stiahnu Avast a myslia si, že sa im nič nemôže stať. To nie je o antivíroch, ale o prístupe.

Výkon neubierajú skoro vôbec. Z pamäti mi momentálne Avast berie 15 MB. To už mi viac berie taskbar. Real-time protection je celkom dobrá vec, ktorá síce neodhalí všetko, ale je tu aj offline scan, prípadne sa dajú vyskúšať aj ostatné antivíry. Dnes už antivíry v sebe majú aj iné funkcie, ako skenovanie PC. Či už anti-ransomware, rozpoznanie falošného webu, čo je tiež dosť užitočné, VPN, Anti-keyloggery, uvolnenie miesta na disku, web štít, e-mail štít, štít webky (pre tých viac paranoidných) etc. Že by toho bolo zrovna málo sa povedať nedá. Nie všetko funguje ako má, ale od toho tu sú pravidelné updaty. Pri správnom nastavení neznižuje výkon skoro vôbec, takže neviem kto tu trepe hovadiny.

"pre tých paranoidných" ak sa lepšie pozriem, tak tam je tiež. Argumenty žiadne, vytrhávanie z kontextu a neschopnosť prijať názor druhého. Ja si vážim to čo pre ľudí robíte, ale občas by to chcelo aj trošku rozmýšlať (bez urážky). anti-ransomware = veľa zaznamenaných prípadov, keď útočnícy chceli "výkupné" za odomknutie dát. Jednu dobu to bola dosť preberaná téma(stále je), identifikácia pravého webu = neraz sa stalo, že sa niekto prihlásil na falošný web a prišiel o údaje. , VPN - anonymita na webe. Dá sa to tiež využiť aj ako prostriedok, s pomocou ktorého môžete dostať určité výhody (v minulosti sa dali tažiť cez americkú VPN bity z Twitchu), ďalej sa dajú pozerať videá a obsah, ktorý je určený len pre určité krajiny. V Číne celkom užitočná vec, Anti-keylogger = internetové bankovníctvo, platby, heslá, osobné informácie, uvolnenie miesta na disku = rýchlejšie pracovanie disku, web štít = podobné ako skôr spomenuté rozpoznanie fake webu, e-mail štít = tiež bol trend cez e-maily posielať vírusy a k tomu štítu webky sa ani vyjadrovať nebudem, lebo človek čo takto vytrháva veci z kontextu len preto, aby sám bol za toho čo má pravdu, tak to je tiež dosť úbohé.

Řešilo se to tady na poradně milionkrát, nikdo už nemá sílu něco vysvětlovat, proto jen ty úsečné reakce.
Všechno co povídáš je snůška s prominutím sraček, ty se ani neobtěžuješ si zjistit informace, jen jedeš ten svůj úžasnej, neprůstřelnej systém anti - všechno, jak to dokonale v symbióze chrání systém.
Nejvíc mě baví ten tvůj vysvětlovací přístup, jako kdyby karel potřeboval vysvětlit co co znamená..

Já z týhle diskuse zdrhám, protože nechci aby to tady pak museli módi promazávat..

/edit: Win Defender je přijetelné řešení + pro ty, co chtěj kus té anonymity, pak kvalitní VPNko

/nepředpokládám, že si to přečteš, ale vcelku rozumné shrnutí https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/49205-antivirove-programy-medicina-horsi-nez-nemoc?start=1

Doporučuji Ti přečíst si tohle: Antivirové programy: Medicína horší než nemoc? Odkaz jsem tu viděl i v Aktualitách.
A trošku si dovolím reagovat na Tvoje argumenty. Akceptovat se dá VPN, ano, to má v mnoha případech smysl.

Anti-ransomware = veľa zaznamenaných prípadov, keď útočnícy chceli "výkupné" za odomknutie dát

Data mají být zálohována, důležitá minimálně 2x. Stačí obnovit ze zálohy a je vymalováno.

identifikácia pravého webu = neraz sa stalo, že sa niekto prihlásil na falošný web

Ńa weby s citlivými údaji lezu jen přes odkazy ze záložek, rozhodně neklikám na něco, co někde uvidím na webu nebo mi přijde do emailu. Pak se nemůžu dostat třeba na falešný web banky.

Anti-keylogger = internetové bankovníctvo, platby, heslá,

Veškeré platby či manipulace s účty se přece musí potvrzovat přes SMS, takže pokud by se něco dělo, přijde mi na mobil zpráva. A mobil mám hloupý, čili nehacknutelný (bez OS)

uvolnenie miesta na disku = rýchlejšie pracovanie disku

Nevím, jakou to má spojitost s antiviry, ale je to hloupost. Disk pracuje stejně rychle, ať je prázdný nebo plně obsazený.

e-mail štít = tiež bol trend cez e-maily posielať vírusy

Fakt nejsem tak blbej, abych v emailu klikal na cokoliv od známýho či neznámýho odesilatele. Samozřejmě mám nastaveno i zobrazování přípon souborů, aby mě nemohly zmást třeba *.jpg.exe.

Nepriestrelné argumenty. Jediný, kto je tu je hlúpy si ty a tí egosti nad tebou. Skladať vety, aby boli presne podľa osnov pri tak dlhom texte mi nejde. Nemôže byť každý Einstein ako ty :-). Stále viac ma to tu prekvapuje. Ľudia na jednu stranu dobrí a s úmyslom dať radu zadarmo, ale ak niekto povie vlastný názor, tak je zle. Tipujem, že nemáte 12 rokov, takže to chovanie absolútne nechápem.

Viem, že sa útočníci píšu takto. Nemám čas si po sebe všetko kontrolovať. A už vôbec nemám čas sa tu s niekým hádať. Sranda je, že som tu za arogantného debila iba preto, lebo som slušne odpovedal na komentár. Neviem prečo to tu máte portrebu riešit. A ešte viac sa smejem na tom, ako tu všetci vyťahujú to, že píšem takto a takto, ale nikto sa nevie ohradiť proti tomu, čo je obsah "toho dlouhého článku" Myslím, že ľudia potrebujú poradiť, tak tu nestrácajte čas snahou zvýšit si vaše už tak malé ego. Peace.

K tomu falesnemu pocitu bezpeci: myslim, ze nejdulezitejsi ti tu zapomneli sdelit. Aby rezidentni antivirus a antimalware mohli fungovat, musi mit systemova prava. Vime a snad to je zrejme i tobe, ze kazdy operacni system obsahuje chyby, proto se take aktualizuji a je snad i pro tebe pochopitelne, ze s programy to je stejne, takze i antivirus a antimalware obsahuji chyby. Z toho bys mel byt schopen vyvodit, ze instalaci antiviru a antimalware navysujes pocet chyb tvych Windows o vsechny chyby programu se systemovymi pravy, to jest predevsim o chyby rezidentne bezicich antiviru a antimalware.

A ted je snad i uplnemu lajkovi jasne, kde se vzalo to spojeni antiviru (antimalware) a falesneho pocitu bezpeci. Ve skutecnosti je pocitac s nainstalovanymi antivirem+antimalware zranitelnejsi nez pocitac, kde jsou nainstalovany jen Windows a zadne doplnkove systemove programy. Samozrejme nikdo netvrdi, ze antivir nemuze zamezit nakaze pocitace virem, kdyz udelas chybu a instalujes nejaky neznamy program, tak te antivir muze skutecne ochranit a nedovolit to. Hodne teda zalezi na tvem uzivatelskem chovani, pro nekoho mohou byt tyto programy uzitecne a pro nekoho mohou spis prinaset nebezpeci dalsich moznosti zneuziti. Je dobre byt s timto obeznamen a sam si rozhodnout, co uprednostnis a nepodlehat onomu falesnemu pocitu bezpeci, ze antivir vzdy zvysuje ochranu tveho pocitace, tak tomu totiz neni.

Ak si paranoidny potesim ta...nie si jediny, stretavam sa s tym pomerne casto.
Ale co mna zaraza je, ze ked uz ste paranoidni tak preco preto nespravit nieco viac ako len stale anti nieco.
Aniviry a spol nie su sice placeba, ale instalovat na pc specialny antivir, antirootkint, antikeyloger, antimalware, webovy stit a neviem, co este mi pride trosku ako liecba homeopatikami, kde sa roky skusa, co zaberie az pacient nakoniec zomrie.
Ak chces prakticku radu tak zmen akoprvy OS. Prejdi na linux, kde je (opravneny) pocit bezpecia vyrazne vyssi ako u okien. Zmen svoj bezny wifi router za nieco profesionalne (napr Mikrotik), aby si mal pod kontrolou svoju siet.
Zakaz pouzivanie nesifrovanych protokolov, prenajmi si vlastny server niekde v housingu a vytvor si trvalu VPN smerom k nemu, ktoru mozes potom prepojit na nejaku zahranicnu VPN, pripadne neustale menit VPN servre na platenych sluzbach (napr Ghost VPN).
Zacni sfirovat data na disku, ale nezabudni si robit aj zalohy.

Pretoze toto, co som ti tu vymenoval ti zabezpeci nefalsovany pocit bezpecia a nie instalacia nejakeho antikeylogera. Btw proti keylogerom sa bojovat neda, pretoze ak su dobre spravene a su nezname ich cinnost sa prakticky odhalit neda.