Unattended installation - tutorial
Ahoj,
rád bych si vytvořil instalační image pro deployment W2016 na několik hardwarově identických serverů.
Cíl:
Mít bootovací ISO nebo USB (obsahující WinPE, diskpart script atd..), které po LAN natáhne syspreplou image z W2016 a tu pokud možno automaticky naleje do cílového železa do stavu, kdy jediné na co se instalátor zeptá je ComputerName.
V samotným postupu mám zatím trochu guláš, tak bych byl rád, kdybyste mi ho krok za krokem (co bych měl udělat) pomohli sesmolit.
Nějak takhle:
* připrav si WinPE "https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/winpe-create-usb-bootable-drive"
* použij Sysprep "https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/sysprep--generalize--a-windows-installation"
* Udelej image disku (pomocí WinPE, DISM) "https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/capture-images-of-hard-disk-partitions-using-dism"
..
* do WinPE si přidej script obsahujici diskpart nastaveni "https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-vista/cc766521(v=ws.10)"
* aplikuj syspreplou image (.wim) pomocí DISM utilitky
..
Určitě mi několik kroků chybí, možná je někde na netu komplexní tutoriálek?
Prošel si tím někdo a je v tom jak ryba ve vodě?
hledej:
MDT, ADT (2016 odpovídá W10)
Osobně bych to takto nikdy nenasazoval, je to extrémně hodně práce. Raději bych investoval do něčeho jako Acronis. MDT se hodí pro masové nasazení stanic, u serverů (do desítek ks) pochybuji o efektivitě.
Už se blížím do finishe a není to až taková velká práce .. to nejtežší bylo progooglit správné návody (a pokud možno vyhýbat se microsoftí dokumentaci
V současným stavu to mám takovéto
Píchnu flashku do serveru ..
Po startu bootnou PEčka, pak se scriptem zkonfiguruje diskové pole, provede se diskpart, natáhne se syspreplá image (sysprep/dism), shutdown.
Vyndá se flashka, OS díky unattended.xml najede bez jakéhokoliv dotazování.
No a pak jsem si napsal powershellí script, který ten server vzdáleně zkonfiguruje (Hyper-V, virtual switch..), vyleje VMko atd...
Kdyby někdo chtěl, podělím se o zkušenosti.
Tak článeček na toto téma není od věci. Ona je ale spíše otázka, co všechno od toho čekáš. Podle mě se to vyplatí až od desítek kusů serverů, a to ještě za předpokladu, že se bude jednat o hromadnou instalaci.
no.. budu delat cca 60 hw a 60 virtualu.. a vsechno remotely