Pozor, s tím nezkreslením to není samozřejmé. Například chrome dokáže při zrychlení videa zachovat slušnou kvalitu, zatímco v Safari zvuk zní, jako kdyby přes "chrastítko". V IE to podle nálady někdy kvalitu zachová slušnou a někdy ne.
Také by mě zajímalo, jak jsou dané metody přesně definované a jak se nazývají. Napadá mě k tomu jen, že se tam nějak používá fourierova transformace ,ale co dál?
Když se nad tím zamyslíš, tak neexistuje žádná metoda (snad někdo kdo se vyzná v signálové anylýze by uvedl i důkaz), která by dokázala "správně" provést změnu a rychlosti a nebo změnu výšky tónů.
jednotlivé metody vždy mají nějaký kompromis (v podsatě je jedno, jesli se jedná o zrychlení zpomalení se zachováním tónů a nebo o změnu tónu při stejné délce trvání):
3. metoda je nejprimitivnější že prostě zvuku přisoudí jinou samplerate a pak (volitelně) resampluje na běžnou , tím vznikne posun výšky tónů
2. a 1. se dle mě liší v náročnosti algoritmu, je možné že 2. používá "nižší přesnost"
obecně tyhle algoritmy při zrychlení zvuku nemohou reprodukovat všechny frekvence přesně, ale některé obětují, aby jiné zněly lépe. V programech na audio je vždy na výběr tak z 5 algoritmů. Co je třeba velký oříšek, jak provést změnu tempa nahrávky bubnů+kytary+zpěvů+ bas.
PS: otázka do pléna: znáte nějaký analogový přístroj, který by dokázal změnit pitch zvuku a nebo zrychlit?